Női Vb: 2-1-es győzelem Hollandia ellen

2016.04.04. 19:08 |

Győzelemmel kezdett női felnőttválogatottunk az idei divízió 1/B csoportos világbajnokságon. 2-1 arányban múltul felül Hollandiát.

Járt már Asiagoban a magyar női jégkorong, sőt, nem is akármilyen sorozat kezdetének volt helyszíne az olasz városka. A női U18-as válogatott játszotta itt első IIHF tornáját, a kvalifikációt a korosztály divízió 1-es csoportjába. A kvalifikációt veretlenül hozta, majd a divízió 1-ből rögtön A-csoportba lépett és ott kétszer játszott az a csapat, melynek tagjai most a felnőttválogatott alapembereiként tértek vissza. Egyébként idén is a miénk a legfiatalabb együttes a világbajnoki csoportban, az átlagéletkor mindössze tizenkilenc év.

Érdekesség ugyanakkor, hogy a magyar csapat ugyanazt az öltözőt kapta, amit akkor az U18-asaink, így Medgyes László felszerelés menedzser már egész otthonosan rendezkedhetett be a tegnapi érkezéskor.

A találkozót jó iramban kezdtük és viszonylag korán hozzájutottunk az első emberelőnyünkhöz is, a lehetőséget kihasználva pedig Kiss Andi révén már az ötödik perc elején vezetést szereztünk. A folytatásban viszont a mi játékosain kerültek a büntetőpadra, egymás után hárman, a harmad második felébe lépve kettős emberhátrányba is kerültünk, de a lányok megoldották a helyzetet. A második létszámfölényes lehetőségünknél tehát inkább pihentünk, mint veszélyeztettünk, de a kapura lövési arány a mi javunkra mutatott 11-4-et a harmad végén.

A második játékrészben is a holland harmadban járt többet a korong, a lövések száma megegyezett az első harmadéval és jóval fegyelmezettebb játékot mutatott Marton Tibor együttese, egyetlen szabálytalanságot sem követett el. Az egyetlen gólt mégis Hollandia szerezte, Hamers korongját Barbier lőtte a felsőbe, így döntetlennel mentek pihenőre a felek.

Maradt a magyar mezőnyfölény a záró játékrészre is, de a következő gólig egészen az 50. percig kellett várni. Vitathatatlanul megérte várni, a Somogyi Vivien góljánál a lányokból és a szurkolókból kitörő öröm mindent elmondott. Ismét nálunk volt a vezetés, a következő cserében pedig az ifjabb Jókai Szilágyi lány előtt adódott nagy lehetőség szólóban, de a Kingánál jóval nagyobb termetű holland kapus hárítani tudott. A folytatásban akadtak meleg helyzetek a magyar kapu előtt is, de a védelem továbbra is jól dolgozott, így női felnőttválogatottunk máris elkönyvelhette első győzelmét a világbajnokságon.