Női U18: vereség a torna-győztes ellen

2015.11.08. 11:41 |

Egy nagyarányú győzelemmel és egy egygólos vereséggel a háta mögött a tabella-első Spanyolország ellen lépett jégre a sheffieldi Négy Nemzet Torna zárónapján. A tornán felnőtt válogatott keretével résztvevő Spanyolország egy sima és egy szétlövéses győzelemmel állt a kezdőbedobáshoz, így tudta, a győzelem rögtön torna-elsőséget is jelent.

A magyar kapuban ezúttal Hodos Piroska kezdett, felénél váltotta őt Maruyama Yumi.

A találkozó az előzetesen tervezettnél fél órával korábban kezdődött, mert megváltozott a spanyol válogatott repülőjáratának indulási ideje. Így csak egy rövid bemelegítésre került sor előtte, ez némileg meglátszott az első harmad eredményén is, mindössze egy gól esett. Ezt viszont sajnos nem mi szereztünk, a 2014-ben már inline világbajnoki címet szerző Vega Munoz Delgado szerzett vezetést Spanyolországnak a 14. percben.

Mindössze öt perc szünetet követően kezdődött is a második játékrész, ahol a 23. percben Eva Marques-t találta el úgy egy csapattársa lövése, hogy az a kapunkba pattant. A találat után közvetlenül viszont Spanyolország ellen ítélt a játékvezető. Ez volt a találkozó egyetlen kiállítása, vagyis az egyetlen emberelőnyös lehetőség előttünk adódott, de sajnos nem jöttünk ki jól belőle. Marques 36 másodpercen belül másodjára is betalált, ezúttal hátrányból. A meccs felezőpontjánál Abrisqueta növelte négygólosra a spanyol előnyt, kapusaink ekkor váltották egymást. Yuminak sem volt könnyűdolga, Gomez másfél percen belül felavatta, majd a harmad utolsó másodpercében Danielsson talált be. 6-0 oda.

A harmadik harmadra kevesebb tűzijáték jutott, ismét egygólos húsz perc következett, de sajnos ezúttal sem mi lőttünk. A játékrész közepén Merino állította be a 7-0-s végeredményt.

Buzás Norbert szövetségi kapitány: - Egy nagyon erős spanyol csapattól szenvedtünk nagyarányú vereséget. Sajnos ma az ellenfélnek a kritikus pillanatokban minden beakadt, míg mi ma is csak helyzetekig jutottunk. Mezőnyben egyenrangú ellenfeleik voltunk, de a kapu előtti játékban sajnos alulmaradtunk.

A torna összességében hasznos volt, hisz megmutatta, hogy mi az, amiben fejlődnünk kell a januári vébéig.