Női U18: Szlovákia ellen kezdtünk a vébén

2016.01.10. 21:28 |

Szlovákia válogatottja ellen indított Magyarország női U18-as csapata a miskolci rendezésű világbajnokságon.

Magyarország - Szlovákia 0-5

Kapusok tekintetében Horváth Vanessa mellett tette le a voksát az edzői stáb, a „C” betűt ezúttal is Pintér Hanna viselheti, Odnoga Lotti és Gottlibet Zóra a két segítője a tornán.

Jó iramban kezdtük a találkozót, rögtön felvettük a ritmust a papíron jóval erősebb szlovák válogatottal szemben. A védelmünkön viszont talált rést ellenfelünk, a 9. percben Surakova szerzett vezetést, majd Maskalova duplázta az előnyt. Nem sokkal később Odnoga Lotti kapta meg a meccs első magyar büntetését, a fórral pedig azonnal élt Szlovákia, ismét Maskalova volt eredményes.

A második játékrészben is többnyire ellenfelünk volt mezőnyfölényben, de kiválóan működött a védelmünk. Akadt néhány helyzetünk, de nem tudtunk folyamatos nyomást gyakorolni ellenfelünk kapujára. Az eredmény viszont nem változott a húsz perc során és ehhez kellettek Horváth Vanessa védései is.

A záró harmad viszont egy szlovák góllal indult, Istocyova lőtt takarásból és a korong utat talált a hosszú sarokba. A folytatásban viszont többször játszhattunk a támadó harmadban, volt jó néhány igazán veszélyes helyzetünk is, de a befejezésnél mindig elcsúszott valami, vagy éppen vasat lőttünk. Az 56. percben Sulikova szerezte meg Szlovákia ötödik gólját és ezzel beállította a végeredményt.

A találkozót követően Buzás Norbert szövetségi kapitány és a mérkőzés legjobbjának választott Horváth Vanessa értékelt kameránknak:

HUN-SVK 0-5 Buzás N., Horváth V. nyilatkozat

Tegnapi mérkőzésünk után Buzás Norbert szövetségi kapitány és kapusunk, Horváth Vanessa értékelt.

Posted by Magyar Jégkorong on Monday, January 11, 2016

A mai összeállítás:

Horváth V. (Maruyama Y.)

Fodor L., Holzer D.
Mayer F., Preisinger D.
Szűcs A., Gaitz H.

Váradi O., Pintér H., Pavuk P.
Odnoga L., Gottlibet Z., Szick D.
Horváth D., Galántai M., Páterka L.
Egyedi N., Sőléd O., Csontos K.

A világbajnokság mérkőzései ezen a linken online megtekinthetők.

A PROGRAM

16:00 Japán – Norvégia
19:30 Magyarország – Dánia

A KERET