Női U18: nehéz meccs az aranyesélyessel

2016.01.13. 21:25 |

Az aranyesélyes Japánnal folytattuk a női U18 divízió 1-es világbajnokságot Miskolcon a tegnapi szünnapot követően.

Japán - Magyarország 7-0

A találkozót megelőzően már sejthettük, egy újabb kemény meccs elé nézünk az agilis japán válogatott ellen. A kapuban ismét Horváth Vanessa kezdett és már az első harmadban akadt dolga bőven. Japán az első emberelőnyét 3 perccel a kezdést követően mindjárt ki is használta, de rögtön ezután egy kettős hátrányt sikerült kivédekezni. Jól működött viszont ellenfelünk speciális egysége is, hiába támadtunk előnyben két percen át, mindössze egyetlen lövésünk jutott el a kapuig. Egy perccel a szünet előtt Hinata kerülte meg a kapunkat és behúzta a korongot az alsó sarokba, így 2-0-s állással fordultunk a második harmadra.

A játék képe a folytatásban sem változott, a 22. percben Tsukimoto távoli lövése találta el a kapuvas sarkát a helyzet után pedig Sonoda észlelt elsőként, a kapuba vágta az ütője elé érkező korongot. A meccs felénél már négy volt közte, Tsukimoto szerezte meg második találatát a meccsen, egy megpattanó korong kötött ki Horváth Vanessa mögött. Hét perccel később jött a kapuscsere, a félig Maruyama Yumi állt be a magyar kapuba, akinek az édesapja japán származású, így különösen sokat jelentett neki, hogy lehetőséget kapott a mai találkozón. A harmadból fennmaradó hat perc nem volt viszont fenékig tejfel, előbb Konishi, majd a játékrész vége felé Hinata is betalált.

A második szünetben kaput cserélt Japán is, így Tonosaki negyven perc után gól nélkül zárta a találkozót. Helyettesét, Masuharat már a második percben próbára tettük. Emberelőnyben támadhattunk, de ellenfelünk speciális egysége ismét gondoskodott arról, hogy hálóőrének ne legyen túl sok megoldandó feladata. Öt az öt ellen pedig ismét a mi védelmünkön volt a főszerep, ami a 47. percig bírta az ostromot, ekkor Enomoto szerzett újabb gólt. A folytatásban kivédekeztünk egy fél hátrányt, majd négy a négyben játszhattunk, ahol Odnoga Lotti volt különösen veszélyes az ellenfél kapujára, de a kapus megoldotta a feladatot. Öt az öt ellen ismét Japán játszott mezőnyfölényben, de jól működött a védelmünk. Az 58. percben Váradi Orsi ellen követtek el szabálytalanságot, így az utolsó két percben létszámfölényben játszhattunk, egy perccel a vége előtt időt kértünk, beszorítottuk ellenfelünket a harmadba, de gólig sajnos nem jutottunk. Az eredmény már nem változott, magabiztosan győzött Japán.

A mérkőzés után Buzás Norbert szövetségi kapitány és a meccs legjobbjának választott Holzer Detti értékelt:

Női U18 Vb JPN-HUN - Buzás N., Holzer B.

A tegnapi, Japán elleni találkozó után Buzás Norbert és a meccs legjobbjának választott Holzer Detti értékelt.

Posted by Magyar Jégkorong on Thursday, January 14, 2016

A mai összeállítás:

Horváth V. (Maruyama Y.)

Fodor L., Holzer D.
Mayer F., Preisinger D.
Szűcs A., Gaitz H.

Páterka L., Pintér H., Gottlibet Z.
Sőléd O., Odnoga L., Váradi O.
Egyedi N., Pavuk P., Csontos K.
Horváth D., Galántai M., Szick D.

A világbajnokság mérkőzései ezen a linken online megtekinthetők.

A PROGRAM

16:00 Japán – Norvégia
19:30 Magyarország – Dánia

A KERET