Női U18: Mindenki megtett minden tőle telhetőt

2015.01.05. 17:19 |

Nagyot küzdött második mérkőzésén a női U18-as válogatottunk a franciaországi Vaujanyban megrendezett divízió 1-es világbajnokságon, ezúttal Norvégia volt az ellenfél.

A mérkőzés első harmadában nem született gól és annak ellenére, hogy két emberelőnyös lehetőségünk is volt, mindössze 9-szer lőttünk kapura a 12 norvég próbálkozással szemben.

A második harmad igazán fegyelmezett játékot hozott az ellenfél részéről is, hiszen egyetlen büntetést sem szedtek össze, sőt, egyenlő létszámnál a vezetést is sikerült megszereznie a 38. percben. A játékrész legvégén Gottlibet Zóra ülhetett ki a büntető padra bottal akasztásért, így emberhátrányban kezdhettük az utolsó harmadot.

Ellenfelünknek egy percre volt szüksége a harmadik harmadban, hogy kihasználja első emberelőnyét a mérkőzésen, Behn növelte kétgólosra csapata előnyét. Az 56. percben időt kért Magyarország válogatottja, ám másfél perccel később Fischer mattolta Poltzert, beállítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

A második és harmadik játékrészben összesen hat lövésünk találta el a norvég kaput, míg ellenfelünk mindkét harmadban 10-10 próbálkozásból szerzett 1-1 gólt. A magyar kapuban Poltzer Renáta 90,6%-os védési hatékonysággal zárt.

„Sajnos nem sikerült győznünk, de a játékunk jobb volt, mint tegnap. A norvég csapat erősebb, gyorsabb és nagyobb volt, ezért az 1-1 elleni párharcokból és a kapuk előtti harcokból is ők jöttek ki győztesen. Keményen dolgoztunk, ez ma 3-0-s vereséghez volt elég. Minden játékos úgy mehet pihenni, hogy megtett mindent, ami tőle várható” – nyilatkozta az icehockey.hu-nak Marton Tibor vezetőedző a mérkőzést követően.

„A csapat erőn felül küzdött, mentünk az átlagosan 10 kilogrammal nehezebb norvégok ellen. A harmadokban keményen harcoltunk, de sajnos egy kis megingás és emberhátrányos gól eldöntötte a meccset. A norvégoknak több lehetőségük volt, kihasználták az erőfölényüket a korongtartásnál és a letámadásnál. A csapat nagy része most játszott talán először ilyen komoly ellenféllel és még 3-0 után is egyben tudtunk maradni, csapatként tudtunk játszani. Összességében nagyon elégedettek vagyunk a játékosokkal, a csapat hangulata teljesen jó volt, egy percig nem adták fel. Most jobb volt az ellenfél, de így ki lehet kapni, mert mindent kiadtunk magunkból. Volt egy kapufánk 0-1-nél, bár tudom, a sportban nincs ha…” – mondta az icehockey.hu-nak Buzás Norbert, a válogatott edzője.

A magyar lányoknak kedden szünnap van, szerdán Szlovákia ellen küzdhetnek újult erővel.