Női U18: Jó kezdés Ausztria ellen

2015.01.04. 15:51 |
Jól kezdte világbajnoki szereplését Vaujanyban női U18-as válogatottunk, a torna nyitómérkőzésén Ausztriát győzte le 2-0-ra a Dwayne Gylywhoychuk, Marton Tibor és Buzás Norbert által irányított együttes.

Zuzana Tomcikova kapusedző és az edzői stáb közös döntése értelmében Poltzer Renáta kapott lehetőséget a magyar kapuban. Az első harmadban egy-egy emberelőnyös lehetőséghez jutott a két fél, ám egyikük sem tudott élni a lehetőséggel. A 23. percig kellett várni a mérkőzés első góljára, amikor öt az öt elleni szituációban - a hivatalos jegyzőkönyv ellenére - Jókai-Szilágyi Kinga volt eredményes, Pintér Hanna pedig a gólpasszt adta. A záró játékrészt 1-0-s vezetéssel kezdtük és az utolsó percig nem is változott az eredmény. Öt perccel a mérkőzés vége előtt időt kért az osztrák szövetségi kapitány, majd mikor az utolsó percben Grkovic Jelena büntetése révén előnybe került Ausztria, lehozta kapusát is, ám nem tudott kiegyenlíteni, sőt, az utolsó másodpercekben Odnoga Lotti talált be az üres kapuba, bebiztosítva ezzel a győzelmet.

A mérkőzést követően a következőket nyilatkozta Marton Tibor, a válogatott edzője az icehockey.hu-nak: „Azt sulykoltuk a lányoknak, hogy játsszanak bátran, de taktikusan. Sajnos a bátor játék elmaradt a meccs elején, pedig többször hangsúlyoztuk, nincs rajtuk nyomás, játsszanak emócióval és élvezzék a játékot. Ugyan többet lőttünk kapura, de Ausztria nagyobb helyzeteket alakított ki, de a kritikus szituációkban a kapusunk tartást adott nekünk. A mérkőzésen a játékunk javuló tendenciát mutatott. Védekező játékunk hullámzó volt, a korong kihozatalunk gyengén működött. Ma az akarat nagyon rendben volt. Fontos a jó rajt és a 3 pont, de holnap biztosan több kell a győzelemhez. De a jó hír, hogy mi tudunk ennél jobban is játszani.”

„Nagyon kemény meccs volt. Az első harmadban kicsit megilletődötten kezdtünk, azután fokozatosan rázódtunk bele a játékba, de igazán nem tudtunk ellenfelünk felé kerekedni. Lőttünk egy szerencsés gólt és az kicsit megnyugtatott minket. Az osztrák csapat nyomott, de igazi nagy gólhelyzeteket nem tudott kialakítani a kapunk előtt, ha igen akkor azt Reni bravúrral védte, a meccsen körülbelül 3-4 nagy bravúrt kellett bemutatnia, amit a szokásos magabiztossággal meg is tett. Összességében az a nagy eredmény, hogy egy kiélezett helyzetben a magyarok felé billent a mérleg nyelve, ami általában nem szokott.
Taktikailag azért még javulnunk kell, fegyelmezettebben játszani a védő harmadban és a támadóban kicsit agresszívabban.” – nyilatkozta az icehockey.hu-nak Buzás Norbert, a válogatott szövetségi edzője.

"Nem én lőttem a gólt" – kezdte mondandóját Pintér Hanna –, "hátra buliztam és Kinga belőtte, nem értem, hogy kevertek össze minket. Nehezen kezdődött, mivel este érkeztünk meg és reggel nem volt jeges edzésünk, egyből a meccsen léptünk jégre délben. Tehát reggel elmentünk sétálni, hogy felébredjünk. A meccs nehezen kezdődött, nem jöttek a gólok. Szerintem picit meg voltunk ijedve, mert sokaknak ez az első világbajnokság, amin részt vesznek. Az elején nem hajtottunk 100%-osan, pedig azt kellett volna. Amikor Kinga belőtte a gólt, picit mindenki elkezdett hinni abban, hogy mi is nyerhetünk. Aztán jött a Lotti és onnantól már tudtuk, hogy nem kaphatunk ki. Nagyon jó érzés, hogy győzelemmel tudtunk kezdeni a világbajnokságon."

Odnoga Lotti és Poltzer Renáta videointerjúja itt és itt tekinthető meg.

Holnap 15:30-tól Norvégia válogatottjával mérkőznek meg a magyar hölgyek.

A franciaországi női U18 Divízió 1-es világbajnokság 1. játéknapjának eredményei:

12:00 Ausztria – Magyarország 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

15:30 Norvégia – Franciaország 1-2 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1)

19:00 Szlovákia – Németország 7-3 (1-1, 3-0, 3-2)

A torna programja itt, a résztvevő válogatott keret itt található.