Női U18: javuló játék, de német győzelem

2016.01.14. 22:09 |

A korosztályos női divízió 1-es világbajnokság negyedik játéknapján Németország ellen léptek jégre a magyar lányok.

Németország - Magyarország 7-1

A válogatott kapusedzője, Zuzana Tomcikova továbbra is váltogatta hálóőreit, ezúttal Maruyama Yumi kezdett és rögtön akadt is dolga, mert Egyedi Noémi büntetése révén mindjárt hátrányban is játszhattunk, de megoldottuk, majd fordult a kocka, mi támadhattunk kettős emberelőnyben, de ellenfelünk speciális egysége is jól dolgozott. A 8. percben végül Clauberg szerzett vezetést Németországnak, majd 11 perccel később Eicher növelte a különbséget emberelőnyben.

A második játékrészre kapust cserélt Németország, de viszonylag korán kaptunk egy büntetést is, így Yuminak akadt több dolga, egy percen belül ki is használta a lehetőséget ellenfelünk, majd újabb egy perc múlva egyenlő létszámnál talált be Swikull. A meccs felezőpontjánál Eicher lőtt újabb gólt előnyben, majd újabb büntetést ítélt a játékvezető ellenünk, amelyet rövid idő belül kihasznált ellenfelünk. Az edzői stáb ekkor kért időt és küldte Horváth Vanessát a kapuba. A folytatásban láthatóan összeszedettebben játszott válogatottunk, a harmadban nem változott már az eredmény.

Nem úgy a záró játékrészben, a 42. percben Váradi Orsolya törte meg a jeget, takarásból eleresztett korongja talált utat a német kapuba. Ez feltüzelte a lányokat, lényegesen több időt töltöttünk az ellenfél harmadában innentől, mint a meccs első felében, de végül nem született több magyar gól, igaz, többször is közel álltunk hozzá. A másik oldalon egy a harmadunkban lévő bulit követően a német védőhöz került a korong, aki kapásból kilőtte a hosszú felsőt. Lányaink ezután is több helyzetet alakítottak ki, végül az utolsó harmad lövőstatisztikája közel egyenlő volt, vagyis reális az 1-1-es harmadbeli eredmény. Ettől függetlenül magabiztos német győzelem született végül. Erre a küzdőszellemre viszont lehet építeni, holnap pihenőnap vár a vébé mezőnyére, majd szombaton újult erővel csapnak össze a válogatottak, mieink Dánia ellen igyekeznek kivívni a bennmaradást.

A mérkőzés legjobbjának Gottlibet Zórát válaszották, a szövetségi kapitány mellett ő értékelt a lefújás után:

Női U18 Vb GER-HUN Buzás N., Gottlibet Z.

A már megszokott módon, a Németország elleni meccset követően is értékelt női U18-as válogatottunk szövetségi kapitánya, Buzás Norbert és a meccs legjobbja, ez esetben az egyik alkapitány, Gottlibet Zóra.

Posted by Magyar Jégkorong on Thursday, January 14, 2016

A világbajnokság mérkőzései ezen a linken online megtekinthetők.

A PROGRAM

16:00 Japán – Norvégia
19:30 Magyarország – Dánia

A KERET