Női U18: a 2. harmadban döntött Csehország

2015.12.19. 22:57 |

A cseh női utánpótlás program bizonyította sikerességét, miután az első napon 9-1-re győzött az U16-os válogatott a lengyel U18 ellen, a magyar lányok is csak egy harmadon át tudták egy gólon tartani.

A magyar női ifiválogatott kapujában Paulheim Adrienn kapott lehetőséget, Szick Dorka pedig betegség miatt pihent ezúttal.

Az első harmad második felébe lépve szerzett vezetést Csehország egy emberelőnyt kihasználva, de egyenlő ellenfélként küzdöttünk, a csehek jól szervezett emberhátrányos védekezésének köszönhetően viszont nem változott az eredmény az első szünetig.

A második játékrész elején fordult a kocka, mi játszottunk hátrányban, ellenfelünk pedig élt a lehetőséggel. Ahogy a harmad során még három másik alkalommal, amikor létszámfölényben talált be. Mlynkova végül öt az öt ellen ért el mesterhármast másfél perccel a harmadszünet előtt.

A záró játékrészben tartani tudta magát Magyarország, de nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Az 56. percben végül Machalova állította be a 7-0-s végeredményt.

„Tegnap azt mondtam, hogy az eredmény nem tükrözte a játék képét, ez a mai most tükrözte, de tudni kell, hogy egy nagyon jó csapattól kaptunk ki, akik a lillehammeri Ifjúsági Téli Olimpiára készülnek. A játék minden elemére megvoltak a szisztémáik, amiket tudtak magas sebességi fokozat mellett is alkalmazni.

Ennek ellenére az öt az öt elleni játékunk elfogadható volt, sőt, talán még erőn felül is tartani tudtuk őket. Az emberelőnyös játékuk nagyon meg volt szervezve, arra nem volt válaszunk, öt gólt kaptunk hátrányban. Ez ma egy ilyen meccs volt, ahol ezért az eredményért is nagyon meg kellett dolgozni. Mindig olyan ellenféllel jó játszani, aki ha hibázunk, azt kihasználja, Csehország ma így tett, viszont mi ebből tanultunk sokat. Ugyanakkor nagyon sokszor meg tudtuk őket akadályozni a gólszerzésben, a csapatban volt tartás, végig bíztatták egymást a padon és végig emelt fővel játszhattunk” – értékelt Buzás Norbert szövetségi kapitány, majd hozzátette az U20-as világbajnoki címre és az U15 tornagyőzelmére utalva:

„Gratulálunk a férfiválogatottaknak a győzelmekhez, nagyon büszkék vagyunk rájuk!”

A Négy Nemzet Torna mérkőzései:

December 18., péntek
15:00 Csehország U16 - Lengyelország U18 9-1
18:30 Magyarország U18 – Szlovákia U18 1-6

December 19., szombat
15:00 Lengyelország U18 - Szlovákia U18 1-3
18:30 Csehország U16 – Magyarország U18 7-0

December 20., vasárnap
13:00 Szlovákia U18 - Csehország U16
16:30 Lengyelország U16 – Magyarország U18

A KERET

Kapusok (3): Horváth Vanessa, Maruyama Yumi (mindketten KMH), Paulheim Adrienn (UTE)