Női U15:„ügyesebbek a lányok, mint gondoltam"

2015.03.19. 16:54 |

Újabb egynapos edzőtábort tartott a női U15-ös korosztály, amelyre ezúttal meghívást kapott a Magyar Jégkorong Szövetség kanadai mentoredzője, Darryl Easson is. Vele beszélgettünk a szakmai stábbal és az utánpótlás kerettel töltött napról.

Kellemes napot töltöttem az U15-tel tegnap. Tibi (Marton Tibor szövetségi edző) és Judit (Jasó Judit csapatvezető) keresett meg, hogy nem lenne-e kedvem részt venni a táborban az edzők mentoraként, én meg boldogan elfogadtam a meghívást, hiszen ezáltal újra a játék közelében dolgozhatok. Ez pedig egy olyan területe a jégkorongnak, amelyet igazán kedvelek, hiszen korábban kétszer voltam női csapat edzője.”- kezdte mondandóját a kanadai szakember.

„Biztos voltam benne, hogy jól szervezett és lebonyolított tábor lesz, de nem tudtam, milyen szintű jégkorongra számítsak. Viszont a szezon során már láttam néhány lányt a fiú U12 és U14-es bajnokságban. A játékosok képzettségi szintje pedig igazán jó volt, sokkal jobb, mint amire számítottam és fel sem fogtam, milyen fiatalok ezek a lányok, amíg meg nem láttam őket újra az ebédnél.

Az edzői stábot tekintve azt vallom, soha nem lehetnek túl sokan, amíg egy irányba terelik a csapat hajóját. Ebben a táborban öt játékos- és két kapusedző volt, vagyis egy edzőre 3-4 játékos és 2-2 kapus jutott, ez jónak mondható. A legjobb dolog ugyanakkor az, hogy az edzői stáb nagymértékben megegyezik a felnőtt és az U18 válogatottéval, így következetesség van a munkában és ezt a játékosok is láthatják.

Ami a leginkább meglepett, a táborban lévő lányok fiatal kora volt. Az elkövetkező 2-3 évben kinevelkedő játékosok lesznek a valaha volt legjobbjaink. A nap mindhárom edzésén jelen voltam a jégen, ebből a harmadikat én vezettem. Az egész napos megfigyelésem a játékosokra és teljesítményükre irányult, majd megbeszéltük a gyakorlatokat és a fejlődés következő állomását.” – összegzett Darryl Easson, aki magyarországi edzőképzést is koordinálja.

Fotó: Jasó Judit