Női felnőtt: az Ausztria elleni összeállítás

2016.08.08. 09:23 |
Egy sérülés és egy betegség nehezítette meg a női felnőttválogatott edzői stábjának dolgát az összetartás utolsó napján. Marton Tibor szövetségi kapitány és segítői kijelölték az Ausztria ellen jégre lépő sorokat.

Az edzőtábor tegnapi, utolsó napján Holzer Bernadett lebetegedett, Kiss Andrea pedig bokasérülést szenvedett, amellyel rövid pihenőre kényszerül, így egyikük sem tudja vállalni a mai játékot. Tizennyolc mezőnyjátékos és két hálóőr indult tehát útnak ma hajnalban Kapfenberg felé, ahol 13:40-kor csapnak össze az osztrák és magyar hölgyek egy barátságos mérkőzés keretében.

A kapitányi C-betűt ezúttal Brgles Nóra viselheti, a hátvéd Németh Bernadett és a csatár Pintér Lili lesznek a segítői.

Az Ausztria elleni összeállítás:

Németh A. (Hováth V.)

Németh B. („A”), Mayer F.
Odnoga L., Kreisz E.
Grkovic J., Molnár M.
Szamosfalvi P.

Horváth T., Pintér L. („A”), Pintér H.
Gottlibet Z., Rónai A., Jókai-Szilágyi K.
Pavuk P., Brgles N. („C”), Szelényi L.
Somogyi V., Ungár R.

A KERET

Kapusok (2): Horváth Vanessa (KMH Budapest), Németh Anikó (Karlskrona KH Dam, Svédország)

Hátvédek (7): Kreisz Emma (MAC Budapest), Grkovic Jelena (KMH), Mayer Fruzsina (Vasas SC), Molnár Mónika (Manhattanville Valiants, Egyesült Államok), Németh Bernadett (Sundsvall Academy, Svédország), Odnoga Lotti (Vermont Academy, Egyesült Államok), Szamosfalvi Petra (Miskolci Jegesmedvék)