Női vébé: megvan a második győzelem!

2017.04.20. 15:31 |

A francia csapatot 1-0-ra győzte le a magyar válogatott.

Kiegyenlített, óvatos játékkal kezdett mindkét csapat a második játékrészben a mieink voltak jobbak, emberelőnyből vezetést is szereztek a lányok, az ellenfélnek pedig nem jött össze az egyenlítés, 1-0-ra nyert a magyar válogatott.

Nem esett egymásnak a két csapat a kezdő sípszó után a Magyarország-Franciaország összecsapáson, óvatosan kezdett mindkét gárda, a franciák talán egy árnyalattal idegesebbek voltak. Előbb Gwendoline Gendarme ellen ítéltek kiállítást a 7. perc elején, majd Audrey Lager Lacombe pihent két percet, ám nem sikerült gólra váltani az emberelőnyöket.

A második harmad elején Jade Vix szabálytalankodott, gáncsolás miatt állították ki, az orosz légiós Huszák Alexandra pedig résen volt a kapu előtt, Kiss-Simon Franciska passzát tette Caroline Baldin kapujába rögtön az ellenfél faultja utáni első támadásnál. A szünetig maradt az 1-0, bár lehetett volna növelni a magyar előnyt.

A 44. percben előbb Magyarország ellen ítéltek két percet, mivel egy kelleténél lassabb sorcserénél túl sokan maradtak a pályán néhány másodpercre. Ezt Jókai-Szilágyi Zsófia töltötte le, majd Pintér Lilit küldték a bírók kétperces kényszerszünetre, de Gregory Tarle francia vezetőedző nem tudta felrázni csapatát annyira, hogy kihasználják az emberelőnyöket.

Hiába helyezte folyamatosan nyomás alá a magyar kaput a bennmaradásért küzdő francia válogatott az utolsó húsz perc első felében, Németh Anikó akkor is állta a sarat, amikor a védelem figyelme éppen lankadt, így nem jött össze az egyenlítés az ellenfél számára. Utána magukhoz tértek a lányok, és a mérkőzés végéig maradt a kiegyenlített csata. Két perc volt hátra amikor még időkéréssel próbálkoztak a kék-fehérek, ám a gyors taktikai megbeszélés ellenére is elmaradt az egyenlítő gól így, a végeredmény 1-0 lett Magyarország javára.

A mieink legjobbja a gólszerző Huszák Alexandra lett, a francia edzők pedig Lea Parment védőt látták legkiemelkedőbbnek csapatukból.

A januári, budapesti rendezésű női U18-as világbajnokság után tehát ismét Magyarország ellen dőlt el a francia válogatott számára, hogy egy év múlva az I/B csoportban folytatják, Odnoga Lotti pedig néhány hónap elteltével ismét vigasztalhatta a meccs után barátnőjét és Vermont Academy-s szobatársát, Chloé Aurard-t. A tavaly feljutó magyar válogatott pedig most már biztosan marad a divízió I/A csoportban, sőt, ha pénteken sikerül Norvégiát is legyőzni, akkor bronzéremmel távozhat Grazból Marton Tibor vezetőedző alakulata. Óriási eredmény lenne, hiszen a magyar női válogatott sosem szerepelt még ilyen magas szinten.

Addig azonban még videóelemzés vár a lányokra, a helyzetkihasználáson a támadások pontosságán és az emberelőnyös játékon fog dolgozni a csapat.