Női válogatott: a kapitánynak maradt hiányérzete

2017.09.30. 16:51 |
A női válogatott szövetségi kapitánya szerint a csapat az első harmadban nem játszott úgy, ahogy kellett volna. De a szünetben megbeszélték, mit kell változtatni a folytatásban. Nyilatkozatok a Magyarország - Lengyelország (8-1) mérkőzés után.

Marton Tibor, a női válogatott szövetségi kapitánya: Nagy hibánk, hogy a körülményektől nem nagyon tudjuk függetleníteni magunkat. Ezért a meccs elején mintegy húsz percig tartott a füst meg a fény hatása, és a tanult elemeket csak nyomokban tartalmazta a játék. Nyilván domináltunk, mert erősebb és jobb csapat a miénk, de amit szerettünk volna azt nem sikerült megvalósítani az első harmadban.

A szünetben ezt át kellett beszélnünk, változtattunk a sorokon, így a folytatásban már jobban játszottunk. Annak ellenére, hogy nyertünk, maradt egy kis hiányérzetünk, hiszen ezen a felkészülési meccsen szerettünk volna gyakorolni.

Azt gondolom, a szokások terén elmaradtak a lányok. Meg kell érteniük, hogy az ellenfél szintjétől függetlenül mindig mindent ugyanúgy kell csinálni, mert bizonyos dolgok ilyenkor vállnak szokásokká. Ebben még előre kell lépnünk, de a mérkőzés alapvetően felfelé ívelő pályát mutatott.

Ivan Bednar, a lengyel női válogatott szövetségi kapitánya: Rengeteg kiállítás volt a meccsen, úgy érzem, a játékosok fejben nem koncentráltak eléggé. Amit megbeszéltünk, azt nem adták vissza a jégen.

Mayer Fruzsina, a női válogatott védője: Mind emberhátrányban, mind öt az öt ellen próbáltuk a lengyeleket felőrölni a meccsen. Ez az első harmadban nem csúcsosodott ki, nem játszottunk túl jól, de a második és a harmadik harmadra sikerült felrázni magunkat. Még sosem játszottunk ekkora arénában, de nagyon örültünk a lehetőségnek, viszont a mérkőzés elején ez még zavaró tényező volt. Marton Tibor az első harmad után azt mondta a szünetben, hogy pörögjünk fel, járjanak a lábak és a támadásokat jobban fejezzük be. Úgy érzem, ez ráfért a csapatra és jókor jött.

Huszák Alexandra, a női válogatott csatára: Hogyan esett a második gólom? Emberelőnyben voltunk és nagyon jó szituációba kerültem, úgy gondoltam, abból a helyzetből meg lehet húzni a cselt és szerencsére sikerült is végrehajtanom, amit akartam.

Az első harmadban nem úgy indult a meccs, ahogy akartuk, nehezen jöttünk lendületbe, de kisebb fejmosás után a második és a harmadik harmadban már jól játszottunk, bementek a helyzeteink. A sok kiállítás ellenére nem fáradtunk el, mert a négy sorral játszottunk végig, a pörgős cseréknek köszönhetően azért végig maradt erőnk.

(Fotó: Mudra László/MJSZ)