Női U18: újabb hasznos tábor

2021.05.16. 17:51 |

Folytatta a taktikai elemek begyakorlását a magyar korosztályos csapat, amelynek csak a nemzetközi mérkőzések hiányoznak.

Hétfőtől csütörtökig Óbudán gyakorolt együtt a női U18-as válogatott, amely már a januári, hazai rendezésű Divízió I/A világbajnokságra készül.

„Jól zajlott a tábor, zökkenőmentes volt a munka, hatékonyan tudtunk dolgozni és fejlődni. Kicsit visszanyúltunk a februárban tanultakhoz, de tovább is vittük a taktikai elemek gyakorlását, és a támadóharmadba való belépésen dolgoztunk, azon, hogy a korongot kontrollálva vigyük be, és utána is nálunk maradjon” – mondta Bedő Botond szövetségi kapitány.

A szakvezető szerint erőnlétileg rendben vannak a játékosok, és a többség folyamatosan edzésben van, csak pár lányon érződött, hogy a szezon vége óta eltelt egy kis idő, de ők is gyorsan, az első edzés után visszarázódtak.

A táborban naponta két jeges edzésen vett részt a keret, emellett elméleti képzés is szerepelt a programban. A tábor pedig edzőmérkőzéssel zárult, az ellenfél a B csapat volt, amelybe a most be nem hívott U18-asok mellett U16-os játékosok szerepeltek.

„Az A csapat győzött 4-1-re, de ennél is fontosabb, hogy a héten gyakoroltakat többségében sikerült élesben is megvalósítani. Januárra, a vb-re készen fogunk állni. Most nyári szünet következik, legközelebb július végén vagy augusztus elején találkozik a keret. A legfontosabb, hogy a meccshiányt pótoljuk, remélhetőleg nyártól már erre is lehetőség nyílik.”

A keret

Bogáti Bianka GK Vasas SC