Női U18-as vb: fölényes győzelem Norvégia ellen

2022.04.03. 17:22 |

Nagyarányú győzelemmel kezdte meg világbajnoki szereplését a magyar U18-as válogatott a divízió 1/A-s világbajnokságon.

Ivády Nina előtt adódott a győri világbajnokság első magyar helyzete, de Johansen védeni tudott. Egyenrangú küzdelmet hoztak az első percek, majd egy rossz csere miatt a mieink emberhátrányba kerültek, de egy gyors ellenakciót sikerült góllal befejezni: Márton Luca átadását Metzler Regina tette el a kapus mellett. A kiállítást különösebb gond nélkül védekezték ki a magyarok. Az első felvonás második felében fölénybe kerültek a mieink, és Milibák Gréta első közeli lehetőségét ugyan még védte a norvég kapus, nem sokkal később egy kipattanót már bekotort. Bő egy perccel később harmadik gólját is megszerezte a magyar válogatott: a harcos korongszerzés után Metzler szép mozdulattal lőtte ki a rövid felsőt. Emberelőnyben is támadhattak a mieink, voltak is nagy helyzetek, de az állás nem változott.

Áthúzódott a magyar emberelőny a második harmadra, sikerült is beszorítani az ellenfelet, ám újabb gól nem született. A kiegészülés után Szabó Fruzsinának is volt védeni valója. A következő fórt már sikerült értékesíteni, Gondos Tamara lopta a távolságot, és a jobb oldalról, a kapus válla fölött a hálóba bombázott a 24. percben. A 29. percben újabb büntetést kapott Norvégia, ám ezt ki tudta bekkelni. Egyenlő létszám mellett az északiak is többször eljutottak Szabó kapujához, Bodin korongszerzés után közelről dolgoztatta meg a magyar kapust. Aztán a 34. percben góllal üzent a felbátorodó ellenfélnek a magyar csapat, Márton Luca átadását a kapu előtt egyedül maradó Metzler vágta be – a csapatkapitány mesterhármast szerzett. A harmad végén Szelényi Nina büntetését okosan védekezték ki a mieink.

Nagy csodának kellett volna bekövetkeznie az utolsó szakaszban ahhoz, hogy a vb-házigazda magyar válogatott elveszítse a mérkőzést. A harmad elején rögvest emberelőnybe került Norvégia, de nem tudott igazán helyzetet kidolgozni, egyetlen lövést kellett hárítania Szabó kapusnak.

Egy újabb norvég fór után nem sokkal jött egy kiállítás is, 4 a 4-ben folyhatott a játék, Gábor Imeldának adódott lehetősége, gól viszont ebben a speciális helyzetben nem született. Nem úgy a harmad 9. percében, amikor emberhátrányból lőtt gólt Norvégia, Ask Sikke révén (1-5).

Metzler Regina hatalmas bombájával - negyedik góljával - aztán 6-1-re alakította az állást, a gólpasszt ezúttal is Márton Luca adta, és nem volt vége: Báhiczki-Tóth Boglárka, a csapat legfiatalabb tagja is betalált, hetedszer hallhattuk a Republic "hokihimnuszának" rigmusát a győri csarnokban.

Az utolsó perchez érve 5 perces büntetést kapott a norvégok 7-ese, de újabb gól már nem született, így a magyar válogatott a saját hetesének örülhetett.