Női U16: elkezdődött az építkezés

2024.09.27. 08:45 |

Pillók Martin irányításával készül az új szezonban a női serdülőválogatott. A szakmai stáb elégedett volt az első tapasztalatokkal.

Megtartotta idei első összetartását a női U16-os keret a Tüskecsarnokban. A játékosok két csoportra bontva, napi két edzéssel készültek.

„A fő cél a képességfejlesztés lesz egészen januárig. Sok játékosunk van, aki érdekelt az U18-as válogatottban és már a felnőtt női válogatottban is, őket most nem hívtuk meg. A következő hónapokban próbáljuk azokat fejleszteni, akik az elmúlt időszakban kevesebb lehetőséget kaptak. Az alapoktól kezdünk, nagy hangsúlyt fektetünk a korcsolyázásra, korongkezelésre, lövésekre, de taktikával még nem foglalkozunk. Olyanok a játékosok, mint a szivacs, gyorsan meg tudják szerezni a szükséges tudást az alapokhoz, amire aztán tudunk építeni. Januárig szeretnénk megnézni az összes játékost a korosztályban, aki tesztelt és ajánlották a klubedzők, így a jövőben is lesznek egy-egy napos összetartások, akár kisebb csoportokban” – mondta Pillók Martin, az U16-os korosztály új szövetségi edzője.

Ami a folytatást illeti, a januári U18-as világbajnokság után csatlakoznak majd többen a serdülő korosztályhoz, és a létszámot folyamatosan csökkentve alakul ki majd a végleges keret, amely aztán az áprilisi Európa Kupán szerepelhet.

Az edzői stáb elégedett volt az első két nappal.

„Sok jó dolgot láttunk, kellemes meglepetés ért a hozzáállásban, a szabályok betartásában és az odafigyelésben is. Ez jó lehetőség arra, hogy az apróságokra és a finomhangolásra tudjunk figyelni. Ezek a játékosok a kiemeltek közé tartoznak a korosztályon belül. Szeretném, ha a blokkokat saját magukban feloldanák, és fontos, hogy ne féljenek a hibáktól, hiszen azokból lehet tanulni. A megbeszéléseken is rendre elmondtuk, hogy merjünk hibázni, de azért vállaljunk is felelősséget. Remélem, hogy ilyen szellemben és színvonalon folytatódik a munka, és bizakodunk, hogy sikeres lesz együtt a jövő.”

A 1. napra behívott keret:

Kapusok: Batari-Szepesi Lotti (OHA), Boda Zselyke Kinga (Veszprémi Jéglovagok), Illés Vivien (Ajkai Óriások), Majoros Emma (Sportországi Cápák), Matusek Maja (FTC-Telekom)

Hátvédek: Becze Anna (MAC Budapest Jégkorong Akadémia), Borda Csenge Ágnes (Szekszárdi Jégmadarak), Debreczeni Laura (Veszprémi Jéglovagok), Görbe Liza (Lehel HC), Győri Natasa Mária (DHK), Gyula Rebeka (MAC Budapest Jégkorong Akadémia), Hadházi Bodza (Sportországi Cápák), Herczeg Zoé Judit

Csatárok: Csehi Réka (Győri ETO HC), Csuha Janka (HKB), Dunai Fanni (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Erős Mária (Sportországi Cápák), Kerék Zita (Vasas), Kerkovits Réka (BJA), Kurunczi Júlia (VSD), Magyar Dia (HKB)

A 2. napra behívott keret:

Kapusok: Phillipson Elza Noémi (HKB), Ritecz Patrícia (Egerszegi Titánok), Schober Eszter (HKB), Schramek Gabriella (Sportországi Cápák), Várszegi Zorka (Veszprémi Jéglovagok)

Hátvédek: Hidvégi Hanna (DHK), Kovács Nóra (KMH), Mezei Laura (KSI), Németh-Mong Fruzsina (DVTK Jegesmedvék JSE), Retz Enikő (Veszprémi Jéglovagok), Sárvári Noémi Flóra (Szigeti Bikák). Szajbert Janka Róza (Sportországi Cápák)

Csatárok: Máhr Dóra (UTE), Mazzag Sarolta Anna (Szombathelyi Pingvinek), Salamon Bodza (DEAC), Sári Jázmin (DHC Ice Cats Linz, osztrák), Szabó Bíborka (Goodwill Pharma Szeged), Tamás Helga (Vasas), Temesi Blanka (MAC Budapest Jégkorong Akadémia), Valentinyi Zsófia (KMH), Wengrin Veronika (FTC-Telekom)

A stáb

Pillók Martin szövetségi edző, Kiss Andrea edző, Kiss-Simon Franciska edző, Buzás-Gegesy Boglárka kapusedző, Kozák Attila erőnléti edző, Zámola Viktória rehabilitációs edző, Marosi Máté felszerelés-menedzser, Szilágyi Lili csapatvezető, Jasó Judit szakági vezető