Női U16: fáradt játékkal 5-1-re kikaptak a lányok Németországtól

2017.04.28. 17:34 |

A csütörtöki, Oroszország elleni vereség után pénteken Németországgal csapott össze a magyar női U16-os válogatott. Az U18-ban divízió I/A csoportos résztvevő gárda a januári, budapesti vébén 3-0-ra győzte le Magyarországot – nem kímélték az U16-os válogatottat sem, ezúttal 5-1-re kapott ki a magyar csapat.

Nem kezdett jól a magyar női U16-os válogatott az első korosztályos Európa-kupán vívott második mérkőzésén a budapesti Jégpalotában. Németország rögtön letámadott, és 29 másodperc után Luisa Welcke már meg is szerezte a vezetést az ellenfél számára, a 3. percben pedig Lisa Idschok találatával már két gól volt az előnyük. Utána a mieink magukhoz tértek, és az 5. Percben Kerekes Kármen lőtt gólt. Kiegyenlítődött a mérkőzés képe, a 16. percben még emberelőnybe is került a magyar csapat, ám Buzás Norbert vezetőedző gárdája nem tudta kihasználni a lehetőséget. 8-6 volt a kapura lövések aránya az első 20 percben, 2-1-es német vezetésnél mentek szünetre a csapatok.

A második harmadban már nagyobb nyomást gyakorolt a német válogatott Szabó Fruzsina kapujára, de a hálóőr és a védelem tartotta magát – a 27. perc elején azonban a Florian Neumayer vezetése alatt készülő csapat emberhátrányból szerzett gólt, Sarah Kubicek révén. A magyar lányok láthatóan egyre jobban elfáradtak, de sikerült a harmad végéig nyitottan hagyni a mérkőzést, annak ellenére is, hogy az ellenfélnek kétgólos előnye volt.

Buzás Norbert és szakmai stábja azonban nem tudta felrázni a csapatot a mérkőzés végéig, sajnos egyre jobban meglátszott, hogy a csütörtök esti mérkőzés után kevés ideje volt a lányoknak a regenerálódásra. A középkezdésnél Németország hozta el a korongot, Annabella Sterzik pedig 34 másodperc múlva a hálóba is küldte. A 46. perc elején Nina Christof volt eredményes Sarah Kubiczek passzából, így a németek 10-es számú játékosa a második harmadban lőtt gólja mellé egy asszisztot is jegyezhetett. Ekkor Buzás Norbert úgy döntött, Szabó Fruzsina helyett az oroszok ellen is védő Tóth Zsófiát küldi pályára az utolsó 13 percre. Szamosfalvi Petra szíve vitte az egyre fáradó csapatot előre, és néhány perccel a meccs vége előtt Bukor Petrának is volt egy nagyobb villanása a német kapu előtt, ám Tatjana Pfeifer blokkolta a lövést. Tóth bravúrosan védett, így mérkőzés végéig maradt az 5-1-es német vezetés.

"Az elején bent maradtunk az öltözőben, de utána felébredtünk az első harmad végére. A másodikat végigküzdöttük, majd a harmadikban megint leeresztettünk" értékelte az összecsapást Faggyas Lilla, a válogatott egyik védője. "Holnapra ki kell pihennünk magunkat, mert az orosz mérkőzés még bennünk volt a mai találkozón. Ha jól sikerül a pihenés, akkor győzhetünk Ausztria ellen" - tette hozzá.

Fecske Maja, a jászberényi csatár szintén úgy véli, hogy az első harmadban nem koncentráltak eléggé - ezért kapta a két gyors gólt a csapat. "Ezután felpörögtünk és összejött a szépítés, utána pedig jobban is támadtunk. Ausztriát már legyőztük az U18-as VB-n, úgy gondolom, hogy holnap sem lehet más a cél. Mi leszünk az esélyesebbek szerintem, szeretnénk győzni" - nyilatkozta a 14 éves játékos.

Preisinger Dorka azt emelte ki elsőként, hogy a rossz kezdés után azért sikerült összekapnia magát a csapatnak. "A második harmadban kifejezetten jól játszottunk. Az eredmény szerintem betudható a fáradtságnak, de holnap Ausztria lesz rosszabb helyzetben, mert ők most fognak később játszani" - foglalta össze a tapasztalatait a mérkőzés után. "Holnap a hátvédek munkája lehet a kulcs, pontos indítások kellenek és a csatárok letámadása is fontos lesz a támadó harmadban. Az egész csapatnak akarnia kell a sikert és együtt kell dolgoznunk, akkor nem lehet gond" - tette hozzá.

Szombaton 15:40-kor, remélhetőleg sokkal frissebben, Ausztria ellen javíthat a magyar női válogatott az U16-os Európa-kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

(Fotó: Szebellédi Soma)