Nem volt elegendő a meccsvégi hajrá

2015.07.09. 15:40 |

Négygólos hátrányból három perc leforgása alatt állt fel a magyar válogatott a tavaly még top divíziós Nagy Britannia ellen a negyeddöntőben, egyenlíteni viszont nem sikerült, így elődöntő helyett az ötödik helyért játszatunk a folytatásban.

Nem kezdett rosszul a találkozón Hoffmann Attila együttese, az első negyedben nem sok lehetőséget adott ellenfelének, hiszen mindössze egyszer lőttek kapura a britek, igaz, gól egyik oldalon sem született. A második játékrészben viszont felpörgött ellenfelünk, már az első percben gólt szerzett emberelőnyből, majd a 19. percben már 3-0-ra is vezetett. Erre Kiss Ákos válasza a 21. percben érkezett, a jobbkezes csatár egyedül törhetett kapura és nem hibázott, kilőtte a hosszú felsőt.

A tíz perces szünet után tehát kétgólos hátrányban vágott neki a válogatott a mérkőzés második felének, a folytatásban viszont újra a brit csapat dominált, 70 másodperc alatt kétszer is betalált, pillanatok alatt kerültünk négygólos hátrányba. Az első két negyed 7-7-es lövési aránnyal zárult, ehhez képest csak a harmadikban 11-11 próbálkozást jegyeztek mindkét kapunál, mégis ellenfelünk volt eredményesebb. A negyedik negyed előtti rövid szünetben egy magyar szurkolót szólaltattak meg az online közvetítés során, aki azt mondta, ebből a helyzetből sem lehetetlen győzni, a fiúk pedig nem sokkal később ezt be is bizonyították. Egy jól kijátszott emberelőnyös szituációból Rafaj lőhetett középről, esélyt sem adott a brit kapusnak. Egy perccel később Revák távoli lövésébe ért bele zseniálisan Galló Vilmos a kapu előtt, majd másfél perccel később újra a Svédországban jégkorongozó játékosunk volt eredményes, Sándor Szilárd passzát értékesítette. Hiába próbálkozott korongtartással és passzív játékkal a tavaly még „A” csoportos Nagy Britannia, alig több, mint 3 perccel a lefújás előtt mindössze egy gól volt az előnye. A folytatásban mindent egy lapra feltéve támadott a magyar csapat, ami viszont azzal járt, hogy kinyílt a védekezés, a 47. percben Hutchinson fordulhatott a koronggal, aki belőtte csapata hatodik gólját, de még itt sem volt lejátszva a meccs. Sándor Szilárd hozta vissza a magyar reményeket 19 másodperccel később, de a végjátékban már nem sikerült egyenlíteni, Lowe kevesebb, mint fél perccel a vége előtt döntötte el a mérkőzést.

7-5-re győzött tehát Nagy Britannia, így holnap már a döntőbe kerülésért küzdhet. Magyarország ezzel nem jutott a Divízió 1 első négy csapata közé, holnap Ausztriával mérkőzik meg, annak a mérkőzésen a győztese az ötödik helyért játszhat szombaton, míg a vesztesnek a kiesés ellen kell küzdeni.

Hoffmann Attila vezetőedző így értékelt a mérkőzést követően: „A végeredményt tekintve nem sikerült teljesítenünk a mérkőzésre kitűzött célt, sajnos nem tudtunk feljutni a felsőházba. Ami egy kicsit talán javítja az összképet, hogy az elmúlt két mérkőzésen tapasztalt fejetlenség, negatív hangulat eltűnt ezen a mérkőzésen és a csapategység végre összeállt. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy 5-1-ről fel tudtunk állni és vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, aztán a végén egy-két hiba miatt sajnos ellentámadásból gólt kaptunk. Bár a csapatunk képessége és tudása ennél azért több, az alapján első háromban kellett volna végezni, de így utólag reálisan nézve sajnos az itt mutatott összteljesítményt – akár csapat szempontból, akár egyénileg lebontva – tekintve nem érdemeltük volna meg a felsőházba kerülést, csupán az utolsó mérkőzés alapján. De hát ilyen a görhoki, egy mérkőzésen múlnak dolgok, ez most sajnos így jött ki. Az alsóházi mérkőzéseken ezekből a dolgokból kell építkezni, amiket a mi szempontunkból ma sikerként könyveltünk el. Tanulnunk kell a hibáinkból. Nem gondolnám, hogy az alsóház különösebb akadályt jelentene ennek a társaságnak, illetve nem lenne szabad, hogy problémát jelentsen, de természetesen nem fogjuk lenézni az ellenfeleket, a lehető legtöbbet fogjuk kiadni magunkból a következő két mérkőzésen, hogy azért az ötödik hely meglegyen.”

„Annak ellenére, hogy 5-1-re is vezetett az ellenfél szerintem nem volt ebben a meccsben annyi gól. Sok kiállításunk volt és benéztünk pár figurát, amit ők jól begyakoroltak, ezzel tudtak vezetést szerezni. A végére vissza tudtunk jönni, de aztán sajnos kétszer is kiugrottak és így megtartották a vezetést. Szerintem jó meccset játszottunk és a folytatásban tovább szeretnénk javulni. Mindenképpen csökkentenünk kell a kiállításaink számát és a kapu előtt szorosabban kell védekeznünk és megakadályoznunk, hogy az ellenfél kapura lőjön a kipattanókból. Meg kell nyerni a következő két meccset és bent kell maradni” - mondta a mérkőzés legjobbjának választott Galló Vilmos.

A Nagy Britannia - Magyarország mérkőzés újra megtekinthető erre a linkre kattintva, míg a mérkőzéskiírás itt található.