Nagyarányú győzelemmel indított a női U18-as válogatott

2016.10.04. 18:35 |

A hazai rendezésű női U18-as Négy Nemzet Torna első játéknapján tízgólos győzelmet aratott a magyar válogatott Nagy Britannia ellen.

Egyesült Királyság – Magyarország 0-10 (0-5, 0-3, 0-2)

Több 2002-es és 2003-as születésű fiatal kapott lehetőséget az idei első női U18-as tornán, amely novemberről került egy hónappal korábbra, hogy a felnőtt korosztályban is érdekeltek részt tudjanak venni az akkor megrendezésre kerülő olimpiai selejtezőtornán.

A mesterhármast jegyző Váradi Orsolya mellett a legfiatalabbak is meghálálták a bizalmat, a mindössze tizenhárom éves Strobl Lara két góllal és két gólpasszal mutatkozott be a válogatottban, de betalált többek közt Seregély Míra és a keret legfiatalabbja, az egyébként hátvéd, Kreisz Emma is.

Buzás Norbert szövetségi kapitány: „A felkészülés első meccsén – csakúgy, mint a múlt évben – a brit csapattal mérkőztünk meg és megérdemelten, nagyon jó játékkal tudtunk nagyarányú győzelmet aratni. Mindhárom harmadot fölényesen nyertük es nagyon kevés lehetőséget adtunk az ellenfélnek.
Az első harmadban nagyon elkaptuk a fonalat, női mezőnyben ritkán látható nagy gólokkal döntöttük el már ekkor a találkozót. A lányok utána is nagy kedvvel játszottak, de talán kisebb koncentrációval. Így is rátettünk még öt gólt az első harmadbeli ötre. Nagy jelentősége ennek az eredménynek viszont nincs, holnap új meccs lesz, ahol ismét be kell bizonyítani mindenkinek, melyik a jobb csapat. A mai kimaradók holnap játéklehetőséget kapnak, így új sorokkal megyünk majd.

Kiemelném, hogy sok fiatal tudott játszani, akik kivétel nélkül betaláltak. A meccs legjobbja Strobl Lara lett, aki két góljával emlékezetessé tette a bemutatkozását. Váradi Orsinak is jó napja volt, mesterhármast szerzett.”

A JÁTÉKOSKERET

Csapatvezető: Jasó Judit

A PROGRAM

Október 4., kedd