2013.02.12. 21:53 |
Érsekújváron győzött Tim Kehler együttese.

nzHC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvékmiskolc
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

A mérkőzésre alaposan megcsappant létszámban érkezett a Miskolc, hiszen Nagy Gergő mellett betegség vagy sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot Láda Balázs, Hegyi Ádám és Tóth Adrián sem, így csaknem egy teljes sor meghatározó játékos hiányzott ezen az estén. A kezdő harmad első percei amolyan tapogatózással teltek, mindkét oldalon adódtak kisebb helyzetek. A 7. percben már csak 10 másodperc volt hátra a Jegesmedvék emberelőnyéből, amikor Fodor kapta a korongot a kapu előtt, és a kilőtte a bal sarkot (0-1). Ezután a vendégek átvették a játék irányítását, a pakk leginkább a hazai harmadban pattogott, Krizannak jópár védenivalója akadt. Ugyanakkor a hazaiak gyors ellentámadásaiban mindig benne volt a veszély, Budainak is többször kellett figyelnie. A 18. percben Popovics indult el a jobb szélen, a kapuhoz cselezte magát, majd közelről mattolta Krizant (0-2).

A második harmad első fele igazi kapusparádét hozott. Először Krizannak akadt három meleg pillanata, utána azonban a hazaiak igencsak felpörgették a tempót. Záporoztak a lövések Budai kapujára, ám a vendégkapus is fantasztikus formában védett. A 12. percben azonban az első lövést még védte, ám az egyedül maradt Barcák ismétlésénél már tehetetlennek bizonyult (1-2). A 14. percben Czuba már csak Krizannal állt szemben, de próbálkozását védte a kapus. Kifejezetten gyors, élvezetes mérkőzés alakult ki, sok helyzettel, és bravúros kapusteljesítményekkel.

A harmadik harmadban az Érsekújvár továbbra is próbálta nyomás alatt tartani a Jegesmedvéket, így Budainak ismét sok munkája volt. A légkör kezdett kicsit feszültté válni, egyre több kakaskodás, dulakodás szakította meg a játékot. Az utolsó percben a hazaiak lehozták a kapust is, ám így sem sikerült gólt lőniük. A Jegesmedvék egy remek meccsen, három sorral is megszerezték a 3 pontot, így már csak egy lépésre vannak a rájátszástól.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - Nagyon jó mérkőzés volt. Budai elképesztően védett, és ez kellett is, hiszen a második harmadtól az Érsekújvár nagyon nyomott. Rendkívül fontos három pontot szereztünk.

Robert Spisak (vezetőedző, HC Nové Zámky) - Az első harmadban kapitális hibákat vétettünk, nekünk ott ment el a meccs. Utána felgyorsítottuk a játékunkat, rengeteg helyzetünk volt, de ezekből csak egyet lőttünk be, így nem sikerült fordítanunk.