Nagy győzelmet aratott Brassóban a FEHA19

2024.10.04. 20:15 |

Az Erste Liga pénteki játéknapján 3-2-re győzni tudott a FEHA19 a címvédő otthonában, a másik erdélyi túrázó csapat, a Dunaújváros viszont hat gólt kapott Gyergyóban. A legjobb formában lévő csapat rangadóját a Megyeri úton nyerte meg a DEAC, míg a BJAHC legyőzte a Csíkszeredát. Az FTC otthon kapott ki a DVTK-tól.

Corona Brassó–FEHA 19 2-3 (0-1, 1-2, 0-1)
Gólszerzők:
Levin (21., Jones, Valchar), Kóger (43., Borisenko, Gajdó), illetve Bajkó (10., Ambrus Cs., Dobos), Németh Z. (22., Bogesic), Ambrus Cs. (37., Szita, Stadel)

A Corona Brassó legutóbb magyarországi túrán vett részt, ahol az első meccsen meglepetésre kikapott a Dunaújváros otthonában. Két nappal később aztán a Ferencvárost legyőzte a címvédő, így helyreállni látszott a rend. Csakhogy pénteken jött a szezonban már többször is villanó, szervezett FEHA, és meglepte a csapatot Brassóban. Előbb Bajkó Botond szerzett vezetést a fehérváriaknak, majd hiába egyenlített a második harmad elején 22 másodperc alatt a hazai csapat, Németh Zalán szinte azonnal válaszolt (1-2). Sőt, emberelőnyből növelte is előnyét a FEHA Ambrus Csongor révén (ő, Falus Ádám és Csollák Márkó is játszott az ICEHL-ben is számításba vett játékosok közül), így valamit ki kellett találnia a záró húsz percre Dave MacQueennek. Ráadásul teljesen kiegyenlített volt a kapura lövési arány is, nem játszott fölényben a Brassó – több dolga inkább a záró felvonásban akadt Nyikita Melnicsuknak. A harmadik harmad elején Kóger Dániel szépített, de ezután két hátrányt is kivédekezett a FEHA, és végül Alex Dubeau lehozatala sem vezetett eredményre. Győzött Tokaji Viktor csapata, amely ezzel már nyolcpontos!

Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 6-1 (2-0, 2-0, 2-1)
Gólszerzők:
Sárpátki (10., Haaranen, Mesikammen), Raymond (20., Vayrynen, Császár), Bodó (22., Vincze P., Orban), Gerads (23., Raymond, Sárpátki), Sylvestre (49., Bodó), Imre P. (52., Haaranen, Bodó), illetve Sági Martin (54., Tóth G., Ritter)

A Gyergyó egyre inkább belelendül az új szezonba, ezúttal a DAB ellen aratott sima győzelmet. A Dunaújváros 0-4 után kapust cserélt, Tóth Balázs helyét Sági Máté vette át, majd kettős emberelőnyben, 5 a 3-ban is támadhatott, nem sikerült ezt a játékhelyzetet kihasználnia. Csak a harmadik szakaszban sikerült szépíteni, Sági Martin talált be, de ezt a harmadot is a hazaiak nyerték, akik így sorozatban negyedik győzelmüket aratták, ez a leghosszabb sorozat jelenleg a ligában.

UTE–DEAC 1-3 (0-1, 0-0, 1-2)
Gólszerzők
: Tornyai G. (42., Páterka), illetve Mihalik A. (14., Novotny), Galoha (42., Stensson), Novotny (42., Mihalik A., Dobmayer)

Igazi rangadót játszottak pénteken este a Megyeri úton: a bajnokságot remekül kezdő UTE a szintén jól rajtoló, legutóbb Csíkszeredában nyolcat vágó DEAC-ot fogadta. A debreceniek Mihalik András góljával szereztek vezetést, de domináns játékot inkább a második harmadban nyújtottak, amikor a hivatalos statisztika szerint 18:4 volt a kapura lövési arány a javukra, Rajna Miklósnak több dolga akadt. A 18 lövésből kettő be is akadt (ráadásul 18 másodpercen belül!), így már 3-0-s előnyben volt a DEAC, amely ekkor – a Brassó hazai veresége miatt – az „élő” tabella élére ugrott. Tornyai Gábor szépített, majd aztán a meccs utolsó tíz percének első felében igazi oda-vissza hokit láthatott a nem egészen 500 fős közönség (na meg az Erste Liga TV nézői), mindkét oldalon akadtak tiszta lövőhelyzetek, de gól nem esett. Másfél perccel a vége előtt lejött Rajna Miklós, majd az utolsó percben Jason Morgan időt is kért. Nagyon nyomott az Újpest, Hetényi Zoltánnak bravúrt is be kellett mutatnia, de végül nem tudott közelebb kerülni a hazai csapat, ráadásul még McNultyt is kiállították. A vége 1-3, a játéknap végére pedig a tabella élén maradt a DEAC.

FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 1-2 (0-1, 0-1, 1-0)

Bemutatkozott a zöld-fehéreknél az új igazolás, Michael Keränen, a kapuban továbbra is Nagy Kristóf kezdett. Doyle, aztán Pineo góljával kerültek előnybe a miskolciak, és hiába volt több helyzete az FTC-nek, csak a szépítésre futotta az erejükből. A Fradi így vereséggel hangolt a vasárnapi derbire, a DVTK pedig első idegenbeli sikerét aratta a szezonban.

BJAHC-Csíkszereda 4-3 (1-0, 1-3, 2-0)

Pozsgai és Sofron továbbra sem állt rendelkezésre a BJAHC-nél. A hazaiak szereztek vezetés Somoza révén, de a Constantine-csapat fordítani tudott. A harmadik felvonásban Molnár Zétény egyenlített, majd a hajrában Somoza lőtte be a győztes gólt. A BJAHC a DEAC vendége lesz, a Csíkszereda pedig a DVTK-hoz látogat vasárnap.