Nagy csatában veszített a KMH

2018.09.24. 12:03 |
A KMH Budapest második mérkőzését is elveszítette az EWHL Supercup sorozatban. Sikerrel debütált az EWHL-ben a Budapest U25 Select nevű vegyescsapat. Összefoglaló a női hoki elmúlt hetének eseményeiből.

EWHL Supercup

A KMH Budapest a Memmingent fogadta a Tüskecsarnokban, az EWHL Supercup első idei hazai mérkőzésén. A német együttes a 19. percben került előnybe egy négy a négy elleni játék során a kanadai Taylor Day révén, és hiába lőtt többet a folytatásban a fővárosi alakulat, nem sikerült egyenlíteni. Az utolsó tíz percben háromszor is emberelőnybe került a KMH, ám nem tudott ezzel élni, a vendégek kapusa jól teljesített.

A KMH egyelőre pont nélkül áll ebben a sorozatban, következő meccsét majd október 13-án játssza a Slovan Bratislava ellen hazai pályán.

EWHL

Budapest U25 Select néven indul a sorozatban a Ferencváros és a MAC Marilyn közös együttese, és első mérkőzését meg is nyerte. A Neuberg Highlanders ellen idegenben két harmad után még 2-2 volt az állás, de aztán kijött a tudásbeli különbség, és a magyar csapat 6-2-re győzött. Az utolsó harmadban 25 lövéssel próbálkoztak a mieink, többel, mint az ellenfél az egész meccsen összesen. A meccs legjobbja Pintér Hanna volt, aki négy gólt szerzett. Rajta kívül Józsa Orsolya és Söléd Orsolya volt eredményes.

A Budapest Select következő meccse éppen a KMH Budapest ellen lesz vasárnap, a Tüskecsarnokban. A KMH egy nappal korábban mutatkozik be ebben a sorozatban, a Bolzano lesz az ellenfél a Tüskesátorban szombaton.

Tóth Enikő, valamint Fodor Zoltán vezetőedző csapata, a Lakers Kärnten hétfőn mutatkozik be az EWHL-ben a kazah Almati ellen.

U25-ös bajnokság

Három mérkőzést rendeztek az elmúlt héten. AZ FTC-Telekom továbbra is veretlen, miután 6-0-ra nyert az Angels NJSE ellen. A KMH két sorral is egy nagyon magabiztos, 14-0-s sikerrel kezdett a DVTK Jegesmedvék ellen, Molnár Mónika öt, Maár Emese három gólig jutott.

Szorosabban alakult az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia és a MAC Marilyn meccse. Az első harmad után még a fővárosiak vezettek, de a fehérvári csapat Bíró Andrea vezetésével fordított, és végül 5-2-re diadalmaskodott.

Légiósok

A svéd bajnokságban Jókai-Szilágyi Zsófia csapata, a Lulea HF áll az élen. Az elmúlt egy hétben 6-0-ra verték a Djurgardent, 4-0-ra, majd 8-1-re a stockholmi SDE-t, Pintér Lili csapatát. Utóbbi együttes a hétvégén aztán 5-4-re kapott ki a Modo vendégeként, Pintér Lili asszisztjából született az SDE harmadik gólja. A stockholmi együttes egy győzelemmel a kilencedik helyen áll.