MOL Liga: Vezet az NZ, 3-0-ra áll Miskolc

2015.02.22. 09:10 |

A Jegesmedvék egy hihetetlenül izgalmas végjátékot hozó mérkőzésen legyőzték a brassóiakat, így 1 győzelemre kerültek a döntőbe jutástól. A DAB.Docler és a Nové Zámky harmadik elődöntője is 3-2-re végződött, az Érsekújvár megfordította a párharcot, és már 2-1-re vezet. Ezúttal sem lehet azt mondani, hogy a jobban játszó csapat nyert, viszont mindenképpen az, amelyik a feszültséget jobban bírta.

A Miskolc semleges országból érkező vezetőbírókat kért a brassói mérkőzésekre. A MOL Liga-szabályzat értelmében innentől kezdve a párharc során végig harmadik országbeli bírókat kell hívni. Sajnálatos módon a szombati mérkőzésre csak egy szlovák vezetőbíró érkezett meg, Jozef Bachurik, mivel társa, Dalibor Beniac nem vitte magával a megfelelő személyi okmányokat, a nagylaki határátkelőtől vissza kellett fordulnia. Bachurik valószínűleg vasárnap is egyedül vezet majd. Amennyiben szerdán is lesz mérkőzés Miskolcon, ott természetesen már két külföldi vezetőbíró működik majd közre.

A mérkőzést aktívabban kezdték a miskolciak, többet volt a korong a brassói kapu előtt. Mégis a hazaiak szereztek gólt, a 4. percben Petres talált be Bálizs válla felett (1-0). Egy percen belül Tóth Adriánt kiállították egy támadó harmadban elkövetett szabálytalanságért, a Jegesmedvék kivédekezték az emberhátrányt. A vendégek 41 másodpercig játszhattak öten, ugyanis Dudas kiült gáncsolásért. Bálizs egyszer nagyon rosszul ért bele a korongba a lepkés kesztyűvel, de nem esett be a kapuba a pakk. A 16. percben Virág Csanádot kiküldték 2 percre, de nem töltötte le a teljes büntetését, ugyanis a Miskolc Hajós révén kihasználta az emberelőnyt (1-1). Az egyenlítés után nem sokkal újra kiállították Virágot, de nem élt a lehetőséggel a vendégcsapat.

A második harmad hazai góllal indult, Mihály Árpád szerezte meg újra a vezetést a Brassónak (2-1). A 26. percben Virág Csanád harmadjára is kiült a büntetőpadra, a vendégek próbálkoztak az egyenlítéssel, sikertelenül. Virág visszatérése után 10 másodperccel Richard Filip ment ki, a Jegesmedvék hajtottak az egyenlítésért, hiába. Az 5 az 5 elleni játék kiegyenlített jégkorongot hozott, a brassóiak inkább a korongmegtartásra törekedtek. A 31. percben Dósa Krisztián kapott büntetést fogásért. A harmad utolsó két percében Hietamaki kiállítása nyomán emberelőnyben játszhatott a Miskolc, amit másfél perc után Dudas kék vonalas találatával kihasznált (2-2).

A harmadik játékrészt a Jegesmedvék kezdték jobban, a 45. percben viszont Beczét kiküldték bottal akasztásért. Az emberhátrányból nagyon jól jött ki a Miskolc, ugyanis a brassóiak megfeledkeztek a büntetéspadról visszatérő Beczéről, akit kiugratott Gőz, próbálkozását még védte Polc, a kipattanót viszont értékesítette Láda Balázs (2-3). A miskolci gól után egy perccel Obsut szabálytalankodott, a vendégek nem kapkodtak az 5 a 4 elleni játék során. A brassóiak próbáltak támadni, a miskolciak próbálták még a kék-sárgák harmadában elfojtani az akciókat. Az 57. percben megszületett a brassóiak egyenlítőgólja Virág révén, nem is akármilyen körülmények között. Virág lövése után Bálizs próbálta a korongot elütni a kapuja elől, ám Gőz Balázst találta el, akiről az bekerült a kapuba (3-3). A bekapott gól nem törte meg a miskolciakat, másfél perccel a mérkőzés vége előtt Hajós újra vezetéshez jutatta a Jegesmedvéket (3-4). A gól után Andersson időt kért, majd Polc lekorcsolyázott, eredménytelenül. A Miskolc 4-3-ra nyert, egy esetleges vasárnapi győzelemmel a döntőbe juthat.

Jerry Andersson (vezetőedző, Brassó): Jobban álltunk a meccsnek, mint legutóbb Miskolcon. Jó lehetőségeink voltak és korán betaláltunk, ez jót tett a csapatunknak. Ellenfelünk nagyon erős csapat, hiába kaptunk két előnyt a vezetésünk után, nem tudtunk élni a lehetőséggel. Aztán amikor ők kerültek emberelőnybe, gólt lőttek. Egyszerűbben és célratörőbben kell játszanunk a folytatásban, a Miskolc jól hatástalanítja legponterősebb játékosainkat, Salugát, Mihályt, Molnárt és Virágot. Minden meccsből tanulnunk kell, és bár 3-0-ra vezet az ellenfelünk, nem adjuk fel a párharcot. Vasárnap új mérkőzés jön, megpróbáljuk újra legyőzni a Miskolcot.

Majoross Gergely (vezetőedző, Miskolc): Óriási erénye a csapatunknak, hogy akkor is tud nyerni, amikor nem játszik jól. Nagyon keményen dolgoztunk ma is, és semmi sem tudott a jó útról letéríteni bennünket. Pedig kétszer hátrányba kerültünk, amikor átvettük a vezetést, akkor pedig egy balszerencsés gólt kaptunk. Más csapat talán megzuhant volna, ám a töretlen küzdőszellemnek köszönhetően mi még a rendes játékidőben a magunk javára döntöttük el a mérkőzést. Le a kalappal a Brassó előtt, hiszen nagyon keményen beleálltak ebbe a meccsbe, óriási küzdelem folyt a pályán, ezért is értékes ez a győzelem.

A másik mérkőzésen nagy iramban és nagy érsekújvári nyomással kezdődött a játék, ezzel együtt a DAB védekezése jól működött, a korongbirtokláshoz képest viszonylag kevés igazán nagy helyzetet tudtak kidolgozni a hazaiak. 5-6 perc kellett a Dab.Docler csapatának ahhoz, hogy akklimatizálódjon, fokozatosan átvette az irányítást. Maradt a jó tempó és a megszokott nagy küzdelem, a pálya egyetlen négyzetcentiméterén sem volt biztonságban a korongot birtokló játékos. Nagy helyzetei a DAB-nak voltak, Pozsgai teljesen üresen találta magát a kapuval szemben, Croteau korcsolyájáról megpattanó korongnak a kapuvas belső része parancsolt megálljt, de Cikánek óriási formában kezdett és a szerencsével sem álltak hadilábon a felvidékiek. Olyannyira nem, hogy 12 másodperccel a harmad vége előtt egy ritkán látható góllal a vezetést is megszerezték. Caladi lövését fogta az egyébként szintén nagyokat fogó Kalnins, ám a második hullámban érkező Podstavek mellett jégre kerülő Hüffner a kapussal együtt a korongot is besodorta a kapuba. Podstavek nem bántotta Hüffnert, a játékvezetők némi videózás után megadták a gólt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a harmad végén az újvári támadásokba is újra került erő, nem volt érdemtelen a vezetés megszerzése, a hoki pedig különben sem pontozásos sportág.

A második harmadot abban a tempóban kezdte a DAB, amelyben az első legnagyobb részét letudta. Az első három perc alatt két százszázalékos helyzetet alakítottak ki, ám Cikánek eszén nem tudtak túljárni. Croteau egész meccsen nagyon aktívan játszott, ebben a periódusban is veszélyesen játszott. Az Érsekújvár öt perc elteltével konstatálta, hogy ez kevés lesz az előny megőrzésére, feljebb is kapcsoltak, át is vették az irányítást. Számtalan helyzetet alakítottak ki az újvárosi kapu előtt, Kalnins bizonyította, miért is ő lett az alapszakasz legjobb százalékban védő kapusa. A hazaiak nagyon közel álltak a gólszerzéshez, de elragadta őket a hév, aminek következtében Caladi ült ki a büntetőpadra. A DAB nem mutatott eddig sokat emberelőnyben, de ezt a kulcsfontosságú szituációt sikerült értékesíteni, kiegyenlítve az állást. A gól után maradt a hazai fölény, ráadásul Galanisz is szabálytalan volt, így emberhátrányban is megmutathatták a vendégek, mennyire volt hasznos a videózás. Nos, sok helyzetet nem dolgoztak ki a hazaiak, majd Galanisz a visszatérését követő 30. másodpercben óriási passzt kapott Mestyántól és védhetetlenül lőtte ki a botos felsőt. Nem sokkal később Baron ütője szaladt fel Szepessy arcára, a jogosan megítélt 2+2 perc azonban Somogyi fegyelmezetlensége miatt két percre rövidült. Az előny a szokásos feszes újvári védekezést hozta, nagyobb helyzet nem volt, ráadásul a harmad végén Eskelinen is kiült, nehéz helyzetbe hozva csapatát.

A kétperces hátrányból megmaradt jelentős időt jól bekkelte ki. Néhány perccel később egy akció erejéig lazábbra vette a védekezést a DAB, és ez nagy hiba volt, egy klasszikusan szép Faith, Uram, Weissmann háromszögelés végén egyenlített a hazai csapat (2-2). A folytatásban is jó jégkorong folyt az újvári jégen, oda-vissza rohantak a csapatok, a kapusok jól dolgoztak, nagyon komoly helyzetekben is hárítottak. Kalnins hozta a tőle megszokottat, Cikánek messze felülteljesítette az alapszakaszátlagát. Az 53. percben egy jó távoli Kowalczyk-lövés eltolta az újvárosi védekezést, Uram passzolt vissza a palánktól keresztben, az érkező Rejzek a rendezetlen vendégek között belőtte a harmadik gólt, 3-2-re vezetett ezzel a HC Nové Zámky. A folytatásban esélyt sem adott magának az egyenlítésre a DAB, folyamatosan hátrányban játszott az utolsó hét percben. Többször kettős hátrányt is ki kellett bekkelniük, ezt sikerrel tették, amikor Martine elvesztette a türelmét, eldőlt a meccs. A kanadai bekk nagyot csapott Chrenko jobb kezére, a szlovák játékos fájdalmasan rogyott össze, a játékvezetők pedig a szenvedést látva véglegessel sújtották Martine-t. A végjátékban aztán előnyben az Újvár játszhatott hat emberrel, akaszthatta hátulról Pozsgait, már nem kapott kiállítást, csöndben lepergette a hátralévő időt.

Nagyon érdekes mérkőzésen nyert Lubomir Hurtaj csapata, és nagyon fontos győzelem ez a számukra. A Dab.Docler sokkal aktívabb volt a meccs nagy részében a támadásokban, de két lőtt góllal nem sokszor fogja ezt a Zámkyt megverni. Ezzel együtt minden dicséretet megérdemel a MacLean-legénység, egy zilált alapszakaszt követően a playoffra nagyon jól összeállt a játéka. Sok izgalmat tartogat még ez az elődöntő.

Lubomir Hurtaj (vezetőedző, Érsekújvár): Ma is beigazolódott, hogy nagyon kiegyenlített lesz ez a párharc, és apróságok döntenek majd a végén. Az első két harmadban nagyon görcsösek voltunk, nem tudtunk játékba lendülni. Szerencsére nagy csatában sikerült fordítanunk. Egy lépéssel előbbre vagyunk, de úgy érzem, hosszú lesz még ez a sorozat.

Donald MacLean (vezetőedző, Dab.Docler): Az első két harmadban miénk volt a meccs, uraltuk a játékot. A harmadik harmadban saját hibáinkkal úgymond elástuk magunkat. Ilyen vereség után természetesen nagyon csalódott vagyok.