MOL Liga: vendégcsapatok napja

2015.09.29. 22:00 |

A MOL Liga keddi meccsnapjának mindhárom mérkőzésén a vendég együttesek hozták el a három pontot.

ASC Corona 2010 Brasov - DVTK Jegesmedvék 2-6

Miután három pontot szerzett Csíkszeredában a címvédő, Brassóban folytatta a sorozatot. A DVTK kapujában ezúttal a másik fiatal kapus, Kiss Bence állhatott, a házigazda Fülöp Rajmundra cserélte a tegnap remeklő Tőkét. Az első harmad egy gólt hozott, Galanisz használta ki csapata második emberfórját a DVTK légiósai készítettek elő neki. A második harmadban felpörögtek az események, a 26. percben Dansereau értékesített egy újabb előnyt, majd tíz perccel később Somogyi lőtt a Brassó hálójába, Galanisz és Leppanen szerzett aszissztot. A harmad utolsó percében Tóth Adrián iratkozott fel a góllövők közé, majd húsz másodperccel később, Dudas is betalált, még éppen a dudaszó előtt. Nem meglepő tehát, hogy Keresztes Ottó kapus cserélt, a harmadik harmadra már Tőke korcsolyázott ki a csapattal. A csere jó lépésnek bizonyult, a 44. percben Bíró Mátyás szerezte meg a házigazda első gólját, az eredmény pedig sokáig nem változott, pedig többször játszott előnyben a Brassó. A játékrész közepén kialakult egy csetepaté is, ami után Somogyi gólja törte meg a házigazda lendületét. Két perccel a meccs vége előtt Mihály szépített még, de 2-6-os győzelmével Brassóból is elhozta a három pontot.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Az elejétől uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet dolgoztunk ki, és ezeket jó százalékkal használtuk ki. Az emberelőnyös játékunk megint jó volt, hiszen 3 gólt szereztünk ezekből. A harmadik harmad szakmailag kevésbé értékelhető, mert szinte folyamatosan emberhátrányban voltunk, de legalább ezt is tudtuk gyakorolni. A vége felé az érzelmek egy kicsit túltengtek, de a lényeg, hogy hat ponttal megyünk haza.

Keresztes Ottó, ASC Corona 2010 Brasov: - Ellenfelünk jobb volt nálunk. Ha öt az öt ellen játszottunk, akkor is úgy tűnt, mintha emberfölényben lenne, mert lassabban korcsolyáztunk. A második harmad végi két gyors gól hidegzuhanyként ért minket, tanulnunk kell a hibáinkból. Fülöp tette a dolgát, a jégkorong csapatmunkáról szól, a csapat az, aki veszít vagy győz. Köszönettel tartozunk a közönségünknek, büszkék lehetünk arra, ahogy buzdítanak minket. Négy mérkőzés vár most ránk Magyarországon, és szeretnénk a lehető legtöbb ponttal hazatérni.

HSC Csíkszereda - Debreceni HK 2-4

A házigazda több új idegenlégióst sorakoztatott fel ma és tegnap, a kapuban a DHK ellen bemutatkozott a 25 éves Marek Peksa. A vezetést Könczei Áron szerezte meg a vendég együttesnek, majd Mikéska egalizált egy egyéni akcióból még az első harmadban. A második játékrész első cseréjében Dancsfalvi állította vissza az egygólos DHK előnyt, majd a meccs felénél Hári szerzett újabb gólt Peksa kapujába. A záró játékrészben Farkas találatával zárkózott fel egy gólra a HSC, de hiába voltak emberelőnyös lehetőségei, egyenlíteni nem sikerült a házigazdának. Az utolsó percekben hat a négy ellen támadhatott a Geréb István gárdája, de Milan meg tudta szerezni a korongot, amit végül az üres kapuba juttatott, így beállította a 2-4-es végeredményt.

Geréb István, HSC Csíkszereda: - Örvendünk, hogy a közönség megtapsolt. Mi is úgy érezzük, hogy végig partiban voltunk az ellenféllel, végig hittünk a győzelemben. A fiúk megtették azt, ami bennük volt, a csapat beleadott mindent. Talán a debreceni kapus okozta a különbséget, illetve hiányzott az az ember, aki megtudta volna csinálni a különbséget és az adódó lehetőségekkel tudott volna élni. Utóbbiak pedig megvoltak.

Dmitrij Romanov, Debreceni HK: - Az első két harmadban a fiúk betartották a taktikai utasításokat és ennek megfelelően számunkra kedvezően alakult a mérkőzés. Az utolsó harmadra viszont fejben azt hitték a fiúk, hogy már megnyertük a meccset. A negyedik gólunkig kellett izguljunk.

MAC Budapest - Fehérvár AV19 2-4

A két együttes rivalizálása hosszú múltra nyúlik vissza az utánpótlásban, a felnőtt mezőnyben pedig még csak most kezdődött, de még milyen mérkőzéssel kezdődött. Ahogy eddig a MAC minden találkozóján, ezúttal is ellenfele szerzett vezetést, Krogh a két kanadai-magyar Orbán és Bodó passzát értékesítette az első percben, a kapu mögül befordulva fonákkal emelte a pakkot Bálizs válla fölé. Rengeteg időt töltött a házigazda ellenfele harmadában, végül Tokaji passzolt Quinnhez előnyben, aki a kékről Kalnins kapujába bombázott. Hiába lőtt viszont 26-ot kapura a Volán 5 próbálkozása mellett a vezetést nem tudta megszerezni a MAC. A döntetlen első játékrész után a vendég együttes játszhatott kétszer is előnyben, de Kocsis végül egyenlő létszámnál szerezte vissza az előnyt. Nem sokkal később viszont jött a fővárosi együttes válasza, McDonald passzából Klempa lőtte ki a hosszú oldali kapuvasat, a kipattanó viszont Hayes-hez került, aki nem hibázott. A harmadik harmadra Nagy Krisztián büntetése húzódott át, amelyből a Fehérvár ismét vezetést tudott szerezni, Tóth Gergő Szabó Pál Krisztián passzát értékesítette. A folytatásban nem tudott egyenlíteni a házigazda, Majoross az utolsó előtti percben Bálizst is mezőnyjátékosra cserélte, de alig egy perccel később Orbán volt az, aki meg tudott lógni és Reisz passzát az üres kapuba lőtte.

Majoross Gergely, MAC Budapest: - Megérdemeltünk már egy pofont. Eddig is sok olyan mérkőzés volt, ahol keményen dolgoztunk és sok mindent jól csináltunk, de nem tartjuk magunkat eléggé ahhoz, amit előre eltervezünk és a mai ellenfelünk már eléggé jó volt, hogy ebben fájdalmat tudjon okozni. Ha a mérkőzés első felében jobban értékesítjük a helyzeteinket, akkor ez megint nem téma, de nem így történt. Egy 26-5-ös kapura lövési arány után az első harmadban 1-1 állt az eredményjelzőn, utána pedig néhány felesleges kiállításnak és rossz döntésnek köszönhetően nagyon nehéz helyzetben hoztuk magunkat. Végül egy keményen dolgozó Fehérvár ennyi hibával nagy falatnak bizonyult.

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: - Izgalmasan kezdődött a meccs azzal a góllal az első cserében és ez életet lehelt belénk. Talán nevezhetjük mesterséges életnek is, hiszen a folytatásban mindent beleadott az ellenfelünk, a MAC volt a jobbik csapat az első harmadban. A második harmadban kicsit feléledtünk, helyzeteket alakítottunk ki és tulajdonképpen önbizalmat szereztünk, látva, hogy partiban vagyunk. Úgy gondolom, összességében a játékot és a helyzetek számát és minden egyebet tekintve is jobb volt a MAC nálunk, de végül valahogy mégis a mi nevünknél mutatott négyet az eredményjelző, ami a játékosaink harcossága, munkája, blokkolt lövései és fel nem adása előtt tiszteleg.”