MOL Liga: rangadók estéje

2015.11.13. 20:55 |

A péntek 13-i mérkőzések mindegyikén a tabellán egymáshoz közel álló csapatok mérték össze erejüket, mindhármon nyolc gól született összesen.

Dunaújvárosi Acélbikák – ASC Corona 2010 Brasov 6-2

Michal Vazal személyében úgy idegenlégiós csatár mutatkozott be a DAB első sorában, aki a szezon elején még a Povazska Bystrica csapatát erősítette a szlovák másodosztályban. Így tehát 5+1 külföldivel állt ki a házigazda, igaz, Lindoff helyett Duschek kezdhetett a kapuban. Brassó továbbra is légiós nélkül igyekszik helytállni, itt a hálóőrök közt rangidős Fülöp védett. Miután két vendég előny is kimaradt az Acélbikák kerültek kettős fórba, ezt Németh Péter váltotta gólra a 18. percben. Ez volt az első harmad egyetlen találata.

A másodikban sem könnyítette meg a dolgát a Brassó, Sprencz büntetését kellett kivédekeznie, de sikerült és amint kiegészültek a vendégek Márton Hunor egalizált. Következő előnyét viszont ismét kihasználta a házigazda, Vazan debütált góllal, Németh és McCann voltak segítségére a találatnál. Kevesebb, mint két perc múlva Hruby is beköszönt Fülöpnek, így 3-1-es hazai vezetéssel megehettek szünetre a felek.

A harmadik harmadban tovább nőtt a hazai fölény, a 44. percben Vazan talált be ismét, majd a 46.-ban Smith növelte négygólosra csapata előnyét. Ennél a momentumnál kért időt Keresztes Ottó vezetőedző és valamennyire rendezni tudta csapata sorait, mert megállt az újvárosi gólgyár. A meccs végéhez közeledve Virág szépített az eredményen, de fél perccel később újra négy volt közte, mikor Revák is betalált Fülöpnek, így otthon tartotta a három pontot Lee Gilbert együttese, ezzel megelőzte az FTC-t a hatodik helyen.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: - Nagyon örülök, hogy három ponttal gazdagodtunk és hogy győzelemmel kezdtünk a szünet után. Bár az eredmény nem ezt tükrözi, de nem volt olyan könnyű meccs, szükség volt a kemény munkára, a jó kapusteljesítményre és a hatvan percen át tartó koncentrációra. Ünneplésre azonban nincs idő, hiszen vasárnap újabb kemény ütközet vár ránk!

Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 3-5

A harmadik helyre éppen fellépő Volán a címvédő Jegesmedvéket fogadta a Raktár utcában, a házigazda kapujában a rangidős Scola kapott lehetőséget, a másik oldalon a jóval fiatalabb Adorján váltotta az előző meccsen védő Kisst. A tabella-elsőtől hiányzott ugyanakkor a válogatott szünet előtt izomsérülést szenvedő Gőz és az első magyar mezben játszott tornáján megsérülő Dudas, így mindössze öt hátvédet tudott a találkozóra nevezni Mayer Péter vezetőedző. A támadósor viszont gyorsan bebiztosította a csapatot az első harmadban, Dansereau kezdte meg a gólszerzést a 9. percben, két percre rá Booras és újabb két perc múlva Sagert talált be. Ezt fejelte meg a harmad végén Somogyi emberelőnyös találata, Vokla büntetését használta ki a speciális egység mindössze tizenkét másodperc alatt.

A szünetben Dietrich úgy döntött, kapuscserével rázza fel csapatát, Kalninst küldte ki a második harmadra Scola helyett és úgy tűnt, bejött a lépés. A 26. percben szerezte meg Tóth Gergő a házigazda első gólját, majd tovább közelíthetett volna ellenfeléhez emberfórban, de jól működött a Jegesmedvék hátrányos védekezése. A 36. percben Popovics avatta fel a hazaiak lett hálóőrét, de ez nem szegte a Volán kedvét, nem sokkal később Vokla állította vissza a háromgólos különbséget.

A harmadik harmadban, ahogy fáradt a DTVK védelme, úgy jutott néhány emberelőnyhöz a Fehérvár, igaz, az elsővel nem tudott élni. A második négy perccel a vége előtt érkezett, ekkor lehívta kapusát Dietrich, a speciális egység Becze Tihamérral egészült ki, aki első meccsét játszotta a Volán MOL Liga csapatában, Bodó és Orbán helyett érkezett az EBEL keretből. Az összjátékkal ennek ellenére nem volt gond a Szabótól kapott korongot Shupe-hoz továbbította, aki kétgólosra faragta a hátrányt. A gólnál visszatért Kalnins a kapuba, egy perccel később Sagert ült ki a büntető padra, épp egy perc volt a házigazda előnyéből, amikor ismét mezőnyjátékos korcsolyázott be a kapus helyett, majd újabb Jegesmedve-büntetés következett. Így az utolsó percben hat a három ellen is támadhatott a Fehérvár, de nem sikerült közelebb kerülni a címvédőhöz, a DVTK elvitte a három pontot, egyre biztosabb tabella-elsősége.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Az első harmadban keményen megdolgoztunk a 4-0-ás vezetésért. Utána feltűnően sok kiállítást kellett kivédekeznünk, és az első hazai gólt is meg fogom majd nézni videón. Mindenesetre a csapat jól dolgozott, tette a dolgát és csak a saját feladatával foglalkozott, a játékosok nem törődtek mással, így megérdemelten vittük el a három pontot.

FTC – UTE 3-5

Klasszikus péntek esti rangadóra került sor Pesterzsébeten, a lilák látogattak a zöldekhez. A bajnokságban fej-fej mellett haladó felek találkozóját népes közönség tekintette meg a helyszínen. A házigazda kapujában Budai, míg a vendégekében Sila kezdett. Az 5. percben az Újpest szerzett vezetést, Kiss Ákos indulhatott meg szólóban és nem hibázott, kilőtte a felső sarkot, de nem örülhetett sokáig a vendég. Tizennégy másodperc múlva Hiettamaki korcsolyázott keresztbe a támadó harmadban és mozgásával ellentétesen lőtt a lepkés oldalra és egyenlített is. A 13. percben még két gyors gól következett, mindkettőnél a hazai közönség örülhetett. Előbb Horváth Dávid, majd Tendler tesztelte a szlovén hálóőrt a botos oldalon, mindketten sikerrel jártak, így egy cserével később, már Pleszkán is érkezett, hogy leváltsa Silát az UTE kapujában. Innentől pedig hosszas gólcsend következett mindkét oldalon.

A harmadik harmadot is 3-1-es hazai vezetéssel kezdték a felek, de beindult az Újpest, az enyhe mezőnyfölény pedig a 45. érett góllá, amikor Virág Tamás lövése talált utat a kapuba Budai mamutjai közt. A folytatásban is lényegesen többet lőtt kapura a vendég együttes, végül Pance lógott meg a jobb szélen, majd a kapuba bombázott a buliponttól. Ismét döntetlen, jöhetett a végjáték, ahol szintén a lilák akarata érvényesült, mégis úgy tűnt, jó eséllyel hosszabbításba megy a találkozó. Az utolsó perc végén viszont Kiss Dániel lövése zúgott el a Fradi kapuja mellett, Budai a lövés oldali kapuvas mellett maradt, a korong viszont a másik oldalra pattant vissza a hátsó palánkról, így Virágnak tulajdonképpen csak bepöckölni kellett azt az üresen maradt rövid oldalra 59:42-nél. Az FTC azonnal időt kért, lehozta kapusát, de a bulit az Újpest hozta el, Gröschl Mihalikhoz továbbította a korongot, aki két másodperccel az előző gól után újabb találatot szerzett az üres kapuba. Budai már nem tért vissza, de hat az öt ellen sem tudott már érdemlegeset alkotni a házigazda az utolsó másodpercekben, maradt a 3-5 az eredményjelzőn ennek a végletekig kiélezett fordulatos találkozó végén.

Szilassy Zoltán, UTE: - Az erőnlét döntött a mérkőzésen, úgy érzem. Sikerült megfordítani a meccset, Sila-t  nem azért cseréltem le, mert rosszul védett, hanem mert a csapatomnak  üzentem vele.
Greg Lindqvist, FTC: - Nem megengedhető hogy 40 perc játék után 3:1-es állásról kikapjunk. Gyakorlatilag elfogytunk a végére, de a második harmadban az emberelőnyünk borzasztó volt. Döntetlennél Tender vasat lőtt. Az UTE fittebb volt nálunk, mi pedig 4 védővel kellett hogy játszunk sérülések miatt.