DVTK, DHK, Volán-győzelem hazai pályán

2015.09.11. 20:44 |

Három izgalmas mérkőzéssel folytatódott a MOL Liga első köre a pénteki meccsnapon. Debrecenben és Székesfehérváron is bemutatkozott az új szabályok szerinti hosszabbítás a ligában.

DVTK Jegesmedvék – FTC 6-3

A címvédő Miskolc megtette első lépését a címvédés felé. A DVTK kapujában bemutatkozott Mark Guggenberger, a Fradinál a rutinos Budai Krisztián védte a hálót. Az első harmadban még mindkét DVTK gólra volt válasza a Fradinak, de a második harmad első percében megszerzett vezetést már megtartotta a tavalyi bajnok. Dudas ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, hátvéd létére 11-et lőtt kapura, két gólt és egy gólpasszt jegyzett, de a vendégeknél is akadt ponterős védő, Hietamaki 1+2-vel zárt.

A DVTK padján bemutatkozó vezetőedző, Mayer Péter a következőképpen nyilatkozott a mérkőzést követően: „Elértük a mérkőzésre kitűzött célunkat, végig támadtunk, az ellenfél harmadában tudtuk tartani a korongot. Az emberhátrányos védekezésen még dolgoznunk kell, de ma olyan eredmény született, amilyent szerettünk volna.”

Debreceni HK – MAC Budapest 4-3 h.u.

A DHK ellenfeléhez hasonlóan hazai pályán kezdhetett az idei szezonban. A gólnélküli első harmadot követően Jeff Hayes szerzett vezetést a MAC-nak, Wéber Zsolt viszont perceken belül kiegyenlített. A harmadikban mindkét csapat 2-2 gólt szerzett, Németh Attila egymaga fordított az eredményen két találatával, de egyenlíteni tudott a házigazda. A hosszabbításban a DHK új kanadai-magyar játékosa, Bronson Kovács szerzett aranygólt. Debrecen kapujában Vay Ádám, a MAC-nál ma is Bálizs Bence kapott lehetőséget.

A meccset eldöntő Kovács így értékelt az icehockey.hu-nak: „A srácok keményen küzdöttek több, mint 60 percen át és végül nekünk sikerült jobban a befejezés. Jó így kezdeni a szezont.”

Fevérvár AV19 – HSC Csíkszereda 5-4 h.u.

A liga másik újonca szintén hazai pályán mutatkozhatott be, és az 5. percben rögtön vezetést is szerzett erdélyi ellenfelével szemben. A HSC ugyan fordítani tudott még az első harmadban, de a házigazda ördögök a második játékrész elején egyenlítettek, a harmadikban pedig két góllal is vezettek. Kyle Heffernan mesterhármasának köszönhetően 4-4-et mutatott az eredményjelző 60 perc után, így itt is néhány perc extra játéknak örülhetett a közönség. A hosszabbítás 65. percében az új szabályoknak megfelelően már három a háromban játszottak a csapatok, amikor Holmberg juttatta a korongot Ruczuj kapujába. Győzelemmel mutatkozott be tehát a liga mindkét újonca, ahogy Janis Kalnins is a Fehérvár AV19 kapujában.

A Volán padján Tyler Dietrich debütált vezetőedzőként a felnőtt mezőnyben, ő így látta a meccset: „Kicsit idegesen korcsolyáztunk ki, az első harmadunk nem volt a legjobb. A másodikban viszont teljesen életre keltünk és egész jól kezeltük a korongot. A harmadikban volt pár jó lehetőségünk, hogy eldöntsük a mérkőzést, de a HSC kapusa óriási védéseket mutatott be és nagyot küzdöttek az egyenlítésért. Mi viszont végig összpontosítottunk és végül megszereztük a győzelmet.”