MOL Liga: közönségszórakoztató péntek

2015.10.30. 20:52 |

Újpesten és Miskolcon nagyarányú hazai győzelem született, az FTC és a MAC nagyot küzdött. A három meccsen összesen 31 gól született.

UTE – Debreceni HK 9-2

A találkozón a vendégek vezetőedzője továbbra sem számíthatott Vaszjunyinra és Ustyantsevre, hozzájuk csatlakozott újabb sérültként Dancsfalvi, míg Bronson Kovács egymeccses eltiltását tölti. Ennek ellenére Hári révén a DHK szerzett vezetést az első harmadban, igaz, csak 21 másodperc erejéig, akkor Dömötör egyenlített, majd nem sokkal később Nemes fordított. Az első húsz perc után tehát jól mutatta az eredmény a mezőnyjátékot, hiszen éppen kétszer többet lőtt kapura az UTE, mint vendége. A szünet utáni második percben a szapporói hős Gröschl növelte tovább az előnyt, a meccs második felébe lépve pedig Pance is betalált, egy emberfórt használt ki. Erre viszont fél percen belül válaszolni tudott a DHK, Troshin állította vissza a kétgólos különbséget, közelebb viszont nem tudott kerülni. A záró játékrészre Mihalik vette elő góllövő ütőjét, a 45., 53. és 57. percben is betalált, mesterhármasának második gólja ráadásul emberhátrányban született. A szlovák teljesítményét Csányi és Turbucz toldotta meg még egy-egy góllal, vagyis az UTE húsz perc alatt ötször zörgette meg a DHK hálóját, így végül 9-2-es győzelemmel tartotta otthon az értékes három pontot.

Szilassy Zoltán, UTE: – Akkor mutatjuk az igazán sármos arcunkat, amikor a csapat végrehajtja, amit megbeszéltünk. Azért is vagyok nagyon boldog, mert a második harmad végén megöltünk egy öt perces emberelőnyt, és azután sem álltunk le, fegyelmezetten hokiztunk, ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Dimitrij Romanov, DHK: – Teljesen súlytalanok voltunk, nem volt elég karakteres a játékunk, és sajnos nem volt senki, aki a hátára tudta volna venni a csapatot.

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 7-2

A címvédő első meccsét játszotta a ligában a múlt hétvégi Kontinentális Kupát követően és úgy tűnik, a spanyol bajnok elleni hatékony támadójátékát átmentette mára is Mayer Péter együttese. A DAB kapujában ezúttal Lindoff kapott lehetőséget az után, hogy Duschekkel győzni tudott a csapat kedden az Újpest ellen. A mérkőzés húsz perc késéssel indult, mert a játékvezetők nem érkeztek meg időben, ugyanis az autópályán egy baleset miatt szinte teljesen megbénult a forgalom. A Jegesmedvék kicsit tartalékos összeállításban léptek jégre, hiszen Popovics és Laczkó eltiltás, Gőz és Láda pedig sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Masszív miskolci fölénnyel indult a találkozó, ám az addigi legnagyobb helyzetet a 6. percben a vendégek hagyták ki: a támadónak már csak az üres kapuba kellett volna lőni, de Adorján hihetetlen bravúrral visszaért és hárított. A 12. percben végül a DVTK szerzett vezetést, Sagert a kék vonal közeléből bombázta ki a felső sarkot. Egy perccel később Dansereau középről leadott lövését védte bravúrral Lindoff. A hazai fölény ellenére a 18. percben egyenlített a DAB, Németh közelről talált be az üresen maradt kapuba. Nem sokkal később emberelőnybe került a tabella első, a két perc felénél a védekező Busbacher léphetett ki egyedül, de szólóját nem tudta értékesíteni. A 27. percben heves tűzijáték bontakozott ki Lindoff kapuja előtt, három nagy lehetőséggel, de a miskolci csatárok célt tévesztettek. Két perccel később viszont emberhátrányban lőtt gólt a Jegesmedvék együttese, Hajós szerzett korongot a saját térfelén, megindult a kapu felé, majd passzát Tóth egy remek csel után továbbította a hálóba. Még ebben az előnyben egyenlítettek a vendégek, Borbás oldalról lőtt a felső sarokba. A 34. percben Galanisz cselezte át magát több védőn, majd bevágta a korongot a kapuvas mellé, így ismét hazai vezetésnek örülhetett a közönség. A következő cserében büntetőhöz jutott a DAB, de Németh próbálkozását védte Adorján. Másfél perccel a harmad vége előtt emberfórban Dudas bombázott elképesztő erővel a vendégkapuba. A harmadik harmadból alig telt el egy perc, amikor Booras a bal kapuvasat lőtte el nagy erővel, majd sokkal később szintén ő lőtte a korongot kapu mögül a dunaújvárosi kapusra, akiről a pakk a hálóban kötött ki. A folytatásban is a DVTK játszott fölényben, ez a 47. percben ez újabb gólt eredményezett. Cseter szerzett korongot a Dab harmadában, egyedül vihette a pakkot Lindoffra, de végül önzetlenül Somogyihoz passzolt, akinek már csak az üres kapuba kellett lőni. A 49. percben egy újabb emberelőnyös Maci-gól következett, Sagert kék vonalas bombájába Hajós szúrt bele a kapu előtt, Lindoff tehetetlen volt. Lee Gilbert vezetőedző ekkor kért időt, ami jó döntésnek bizonyult, gól már nem esett a találkozón, a címvédő ötgólos győzelemmel erősítette meg helyét a tabella élén.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Rövidebb paddal vágtunk neki a mai mérkőzésnek, de aki szerepet kapott, az hozzátette a magáét a sikerhez. Nehezen lendültünk bele, de a második harmadtól a magunk javára fordítottuk a mérkőzést. Örülök a győzelemnek, amelyhez kellett egy jó kapusteljesítmény is.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: - Egy jól felkészített csapattal találkoztunk, amely ma sokkal jobb volt nálunk. Keményen dolgoztunk, a második harmad közepéig jól tartottuk magunkat, ám utána a hibáink megpecsételték a sorsunkat. A Miskolc megérdemelten győzött.

FTC – MAC Budapest 5-6 hu.

A nap két másik meccsével ellentétben a pesterzsébeti találkozó a végletekig kiélezett küzdelmet hozott. A zöld-fehérektől Linus Schellin van kényszerpihenőn, aki ötmeccses eltiltását tölti, a MAC-ból Tokaji Viktor kisebb vállsérülése miatt nem lépett jégre, de visszatért a keretbe Stipsicz Bence, akinek bokája nem volt száz százalékos legutóbb. A találkozó második percében a vendég együttes harmadik csatársora szerzett vezetést, Szappanos talált be Budainak. A házigazda első emberfórját a 8. percben értékesítette Jensen, majd két és fél percen belül Rafaj és Tendler is betalált. Ekkor időt kért Majoross Gergely és a folytatásban úgy tűnt, sikerült rendezni a sorokat. Egy palánk melletti ütközésnél megsérült Hayes, így az első sorban Nagy Krisztián vette át a helyét, aki a harmad utolsó percében gólt is szerzett McDonald és Klempa közreműködésével. A sor így is maradt végül, mivel Hayes a szünet után már nem tért vissza a MAC kispadjára. A második harmadot is nagy erőbedobással kezdte a vendég együttes, de Budai tartotta csapatát, a másik oldalon Rafaj és Dubek veszélyeztetett, de végül ott sem született gól. Mozgalmas harmadik harmad következett, a 42. percben Rafaj állította vissza a kétgólos hazai vezetést, ebben éppen az említett Dubek volt segítségére. Nem sokkal később viszont Terbócs talált be, Olson és McDonald jegyzett gólpasszt. Tíz perccel a dudaszó előtt Olson iratkozott fel a góllövők közé. A következő cserében Klempa és Manninen nézeteltérése borzolta a kedélyeket, de utána nem sokáig folyatódott már döntetlennel a játék, hiszen a fiatal Terbócs megszerezte második gólját is, ezzel fordított a MAC. Vezetni viszont csak három percen át tudott, az 56. minutumban Rafaj ért el mesterhármast, a lefújásig meg már nem változott az eredmény, így jöhetett a ráadás. Már-már úgy tűnt, a 7 perc sem lesz elegendő a feleknek, hogy dűlőre jussanak, de 18 másodperccel a vége előtt Hiettamaki ült ki a büntetőpadra bottal lökésért, így a három a három elleni játék négy a háromban folytatódott, a vendégcsapat első sorának pedig nyolc másodperc kellett a gólszerzéshez, a hátvéd Olson szerzett újabb találatot és ezzel két pontot csapatának.

Majoross Gergely, MAC Budapest: - Nagyon rosszul kezdtük a meccset, azt hittem kinőttünk belőle, de ennek ellenére mire felocsudtunk már 3-1 volt az eredmény. A második és a harmadik harmadban véleményem szerint nem játszottunk rosszul, de úgy gondolom igazságos döntetlen született a három harmad alatt. A hosszabítás, főleg a három-három elleni játék lutri, ma mi jöttünk ki belőle jobban.

Greg Lindqvist, FTC: - Nagy lépést tettünk előre, keményen hajtott minden játékosom a jégen. Verekedtünk minden korongért, volt 11 gól. Sajnálom, hogy a végén vesztesen kellett lejönnünk. Gratulálok minden játékosomnak és természetesen a vendégcsapatnak.