MOL Liga: Két szoros és egy sima meccs

2015.11.27. 21:07 |

HSC Csíkszereda-UTE 4-5 h.u.

A DVTK-tól elszenvedett nagyarányú vereség másnapján ismét jégre lépett a HSC, így nem volt sok idő a búslakodásra, de a regenerálódásra sem, ahogy a Brassóból érkező DHK-nak sem. A kettejük találkozóján a házigazda kezdett jobban, az első harmad közepén Berlev köszönt be Silának, majd a 17. percben az előző találatnál gólpasszos Tambijevs is betalált, emberhátrányban.

A második játékrész elején egy másik légiós, Ozols növelte a házigazda előnyét, de erre már egy percen belül jött a válasz, Turbucz szerezte meg az Újpest első gólját. A harmad második felében a vendég együttes volt hatékonyabb, így Pance és Mihalik góljával 3-3-as döntetlennél jött a második szünet.

A vezetést viszont ismét a Csíkszereda szerezte meg a 44. percben, Tambijevs lőtte meg második gólját. Négy perccel később erre is tudott felelni az UTE, Huba lőtt gólt Peksának, a dudaszóig meg már nem esett gól, így 4-4-nél jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás utolsó percéig nem jutottak dűlőre a felek, majd mikor már úgy tűnt, büntetőlövésekre kerülhet sor, Kiss Dániel talált be a hazai kapuba és ezzel megszerezte csapatának a két pontot.

Debreceni HK-Dunaújvárosi Acélbikák 8-3

Mindkét oldalon a légiós kapusok kaptak szerepet, a házigazdánál pedig visszatért Vaszjunyin is. Egyértelműen a Debrecen kezdett jobban, az első harmad felénél Berta és Kaskov góljával már 2-0-ra vezetett, utóbbira Revák válaszolt másodpercekkel később, de Kunaev hátrányban is vissza tudta állítani a kétgólos különbséget, majd a 19. percben Könczei is betalált.

A második harmad közepén Busbacher kétszer is betalált, így feljött egy gólra a DAB, de nem tartott sokáig a menetelés. A meccs második felében Kaskov és Berta is lőtt még 2-2 gólt, vagyis mindketten mesterhármast értek el, de Kunaev is meglőtte saját maga második, csapata hetedik gólját a 48. percben.

Nagyarányú hazai győzelemnek örülhetett tehát a debreceni közönség, a megszerzett három pont pedig úgy kellett már az együttesnek, mint egy falat kenyér.

Fehérvár AV19-MAC Budapest 3-4

A két ligaújonc rangadóján 550 néző gyűlt össze a helyszínen és jól döntött, aki ellátogatott a Raktár utcába, mert kiélezett mérkőzést játszottak a felek. Az első harmadban a házigazda játszott többször előnyben, kettős fórban is támadhatott a Volán egy rövid ideig, de jól működött a MAC speciális egysége.

A meccs feléhez közeledve viszont beindult a gólgyártás, előbb Hayes talált be McDonald passzából, majd fél perccel később Shupe ütötte be a levegőből Holmberg korongját. Utóbbi két perccel később éppen Shupe közreműködésével fordított, de a hazai vezetés sem tartott sokáig, a 32. percben ismét döntetlen volt az állás, ezúttal McDonald lőtt gólt Scolának, Hayes jegyzett aszissztot. A második szünet előtt negyven másodperccel Saarenpaa szerezte vissza a vezetést miután Nagy Krisztián szerzett korongot emberhátrányban és a finnhez passzolt, aki egyedül vezethette a pakkot a Volán kapujára és nem hibázott.

A záró harmad egyértelmű MAC fölényt hozott, a kapura lövési arány 4-21-nél állt meg, bár ez az eredményen nem látszott meg végül. Az 50. percben Quinn növelte a vendégek előnyét, később Holmberg hozta vissza egy gólra a Volánt, de hiába kért időt Tyler Dietrich az utolsó percben és hozta le kapusát is, egyenlíteni már nem tudott csapata. A MAC tehát értékes három pontot szerzett és ezzel megerősítette második helyét a tabellán.