MOL Liga hétvégi előzetes

2014.10.03. 13:34 |

Október 3-án a harmadik hosszú hétvégével folytatódik a MOL Liga alapszakasza, ahol 4 nap alatt 9 mérkőzést rendeznek. Számos találkozón első alkalommal mérkőznek majd meg a felek ebben az idényben, így továbbra is az ismerkedésen van a hangsúly, a kiegyenlített mezőnyben tehát meglepetésekre is számíthatunk.

Pénteken, Érsekújváron először találkozik az előző év győztese a liga újoncával. Nem lesz könnyű dolga a Debrecennek, ám a pihenőidő elegendő lehetett ahhoz, hogy újult erővel lépjen jégre a Nové Zámky ellen. A Debreceni HK vezetőedzője nagy hangsúlyt fektet a védekezésre, amely mellé kiváló kapusteljesítményt vár, ez lehet tehát csapata sikerének kulcsa. A nap másik mérkőzésén jelenleg a harmadik helyen álló Dunaújváros fogadja a tabella negyedik helyére kúszó Újpestet.

Szombaton a Miskolci JJSE Brassóba látogat, ahol Miroslav Ihnacak távozását követően Kovács László első mérkőzése elé néz vezetőedzőként a Corona kispadján. A két együttes szintén első alkalommal találkozik az szezon során, ám nem lesz könnyű dolga az erdélyi gárdának, ha meg szeretné szakítani az eddig veretlen Miskolc győzelmi sorozatát. Ez lesz a nap egyetlen találkozója.

Vasárnap már három meccsre kerül sor, az elsőn mindjárt az előző évi alapszakasz első és második helyezettje, a Nové Zámky és a Dunaújváros mérkőzik meg egymással. Jelenleg egyaránt 12-12 ponttal állnak a tabella második helyén és minden bizonnyal megpróbálják kihasználni az első alkalmat, hogy pontokat csenjenek el egymástól. Erdélyi körútján Csíkszeredába érkezik a Miskolci Jegesmedvék csapata, fedélzetén Becze Tihamérral, aki csapattársával, Tyler Metcale-fal holtversenyben vezeti a kanadai táblázatot, és aki távozása óta először utazik a csíki városba. Az egy héttel korábbi budapesti rangadó visszavágójaként ezúttal az FTC fogadja az Újpest együttesét. Az akkori vereség edzőváltást vont maga után, így most első alkalommal állhat a zöld-fehérek kispadján a Dobos Tamást és Hakan Nygrent váltó Szakács Ferenc - Orbán György edzőpáros.

Kedden sor kerül az első erdélyi párbajra is a MOL Ligában, Csíkszeredába látogat az ASC Corona Brassó. A csapatok ugyan találkoztak már a Románia Kupán és a nemzeti bajnokságban, ám ott kizárólag hazai kapusok játszhatnak, így érdekes lesz látni, hogy jelentős-e a különbség, ha Polc áll a brassóiak kapujában, ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy a HSC-nél Stanislav Kozuch kap lehetőséget, aki az előző hétvégén remekelt a MOL Ligában, vagy Ruczuj Gellért mellett dönt a vezetőedző, Christer Dreberg? A keddi mérkőzésnap másik két találkozóján két zöld-fehér csapat méri össze erejét, az FTC látogat Érsekújvár otthonába, illetve az UTE Debrecenben próbálhat meg visszavágni az otthon elszenvedett vereségért.