MOL Liga: győzött Miskolc, egyenlített az NZ

2015.02.18. 22:20 |

Elvette a Dunaújváros pályaelőnyét az Érsekújvár, ha behúzza a következő hazai meccseit, közel kerülhet a döntőhöz. Galanisz és Uram két-két gólt lőtt. A másik elődöntőben a keddi mérkőzés nyomait magán viselő csapatok meg sem közelítették az előző napi színvonalat. A Miskolc az első perctől a Brassó fölé nőtt, és még a harmadik harmadbeli lazítás sem nehezítette meg a győzelmét.

Lagymatag játékkal jött ki a Brassó, a Miskolc viszont tűéles volt az első percekben. Dansereau szerzett korongot a félpályánál, Tóth Adriánhoz került a korong, aki céltudatosan kapura húzott, és ellőtt Polc mellett. A 2. perc elején máris 1-0-ra vezetett a Miskolc. Hajmeresztő hibákat vétettek a brassóiak veszélyes helyeken. Az első előnyt pillanatokon belül kihasználta a Miskolc, Boyle lőtte át a védelmet. 2-0 után gyakorlatilag eldőlhetett volna a meccs, 3-4 góllal vezethetett volna a hazai csapat, de a 18. percben megérkezett a meccsre a Brassó, és talált egy gólt, így 2-1-gyel mentek pihenni a felek.

A második harmadot is aktívan kezdték a miskolciak, a játékrész 92. másodpercében Hajrós Roland talált be, Polc mamutja alatt átcsúszott a korong. Nem sokkal később kihagytak egy emberelőnyt a Jegesmedvék, a 27. percben viszont Boyle kihasználta a Zsók büntetése nyomán jött lehetőséget. A játék irama még tovább csökkent, amikor gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, Polc nem bánta volna, ha Fülöp átveszi a helyét.

Nem történt kapuscsere a brassóiaknál, Polc pedig felszívta magát a harmadik harmadra és mind a 12 miskolci lövést védte. A záró húsz perc inkább az indulatokról szólt, a játékrész közepén Becze és Piszarenko akadtak össze, mindketten 2 perces büntetést kaptak. Egy gól azért született, a 48. percben Mihály Árpád betalált Bálizs kapujába. A Miskolc 4-2-re nyert, így 2-0-s Jegesmedvék-előnnyel utaznak a csapatok Brassóba.

A keddi mérkőzés első harmadának ellentétjét láthatták a szurkolók, a Dab.Docler a mezőnyben többet birtokolta a korongot, de az igazán nagy helyzeteket az Érsekújvár alakította és hagyta ki. Életveszélyesek voltak az újvári kontrák, az elsőt a meccs felütéseként Marek Uram hagyta ki, szólóját Kalnins védte. A nagy iramú, rohanós játék a semleges nézőket szórakoztathatta, de a két csapat szurkolóit alighanem a szívbaj kerülgette az elpuskázott lehetőségek láttán.

A szünet után megfontoltabb játékra váltottak a csapatok, kicsit csökkent az iram, a felek igyekeztek jobban megbecsülni a korongot. A jeget Galanisz törte meg, a 30. percben becselezte magát a kapu elé, elhúzta Cikánek előtt a korongot, a végletekig kivárt, majd Ladányi-szögből visszalőtte a kapus felett a hálóba. Támadásban maradt a Újváros, mégis a Zámky szerzett gólt. A védők elfeledkeztek a kapu előtt álló Frolikról, aki remek passzt kapott, belsővel levette, majd egyből Kalnins szeme között lőtt a hálóba. Szinte azonnal jöhetett volna a válasz, játékosok és szurkolók ünnepeltek, de a korong nem jutott át Cikáneken. Ahogy ilyenkor lenni szokott, egy ellentámadás után máris az Érsekújvár szerzett gólt. 3 az 1 ellen indultak meg a felvidékiek, a támadás végén Uramhoz került a korong, aki jobbról éles szögből lőtt ellentmondást nem tűrően a kapuba. A dunaújvárosiak játékában az ütközések és a fizikai játék kezdett dominálni, de ez sok energiát vett el a csapattól. Egy páros kisbüntetés után még egy újvárosi kiállítás következett, a 4 a 3 elleni játék végén ismét Uram szerzett gólt, ugyanonnan, ahonnan a 2. találatnál.

A szünetben összeszedte csapatát Don MacLean, sokkal összefogottabb Dab.Docler jött ki a jégre. Sok helyzetet alakítottak ki a játékosok, ám az utolsó passzokba rendszeresen hiba csúszott. Don MacLean 3 sorra állt át, a fiatalok kevés cserében jöttek fel a jégre, a második sorban Szepessy helyére Papp Viktor került. Csak nem akart megszületni a felzárkózást jelentő második gól. A jeget végül ismét Galanisz törte meg. Kowalczyk kiálltása alatt elég meddő játékot mutattak a piros mezesek, de egy másodperccel azelőtt, hogy az Újvár kiegészült volna, a kiváló csatár váratlanul lövésre szánta el magát, ezzel meglepte Cikáneket. Mindent egy lapra tett fel a Dunaújváros, az utolsó 104 másodpercre emberelőnybe is került, MacLean időt kért, majd lehozta Kalnins kapust is. A várva várt hazai gól csak nem akart megszületni, mi több, Miroslav Stefánka lóghatott meg a koronggal, kétszer is Hüffnernek kellett bravúrosan blokkolnia lövéseit. Megúszta az Újvár újabb kapott gól nélkül, ezzel értékes győzelmet aratott idegenben és egyenlített a párharcban.