MOL Liga: Győzött a HSC és az Érsekújvár

2013.11.29. 22:16 |
A DAB nem tudta legyőzni az Érsekújvárt, a Csíkszereda pedig nyert Brassóban.

A DAB nem tudta legyőzni az Érsekújvárt, a Csíkszereda pedig diadalmaskodott az erdélyi rangadón.

Péntek este a Dab.Docler csapata a MOL Liga tabellájának éllovasát, a HC Nové Zámky alakulatát fogadta. Az első játékrészben a Bikák domináltak, gól azonban nem született. A kontrára építkező Érsekújvár a második harmad közepénél egy védelmi megingást használt ki Caladi révén, aki egymagában vezethette Sevelára a korongot, s nem hibázta el a kötényt. A Bikák azonban továbbra is kontroll alatt tartották a meccset, fölényben játszottunk, főleg a harmad második felétől. A gól azonban csak a lefújás előtt tizenkét másodperccel következett: Somogyi megugrásból ráperdített korongját még védte Chovan, ám a 10-es bedobó kör közepéből elengedett bombája már utat talált a kapuba! Az utolsó harmadban kettős emberelőnyben is játszottak többek között az Acélbikák, de a helyzetkihasználás továbbra sem javult - rengeteg lehetőség maradt ki. A két csapat nem bírt egymással, így hosszabbítás következett, amelyben négy másodperccel a vége előtt egy védelmi hibát kihasználva Marek Uram döntött az extra pont sorsáról. Ezzel tehát továbbra sem sikerült legyőzni az Érsekújvár csapatát. Holnap indulnak a DAB hokisai Erdélybe, ahol előbb a Csíkszeredával, majd a Brassóval mérkőznek!

Változatos mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott a HSC Csíkszereda a Brassói Corona vendégeként. A harmadik harmad döntött, amikor Gál Sándor tanítványai három alkalommal is mattolták Polcot. Tapogatózással kezdődött a mérkőzés, de ahogy a percek pörögtek úgy lendültek bele a csapatok a játékba. A játékvezetőknek sok dolguk nem volt az első 20 percben, hiszen egy kiállítást sem kellett kiosszanak, de még középről sem kellett a korongot bedobják. Ámbár, a gólhoz mindkét csapat közeljárt. A hazaiak két kapuvassal jelentkeztek, míg túloldalon Becze szólót rontott. A második játékrész már jóval izgalmasabbra sikeredett. Rögtön az első percekben a Gál Sándor tanítványai hátrányba kerültek, amit remekül oldottak meg. A 32. percben pedig kihasználták első előnyüket. Moldován volt a gólszerző. A vezetést sokáig nem tudta tartani a HSC, a vendéglátók ugyanis második előnyüket gólra váltották. Wehrs kékvonalas lövésével szemben Ruczuj tehetetlen volt. A folytatásban a gólok elmaradtak, így 1–1-es állással vághattak neki a felek az utolsó felvonásnak. A harmadik harmad igen változatos játékot mutatott. A 46. percben Brassó megszerezte a vezetést, emberelőnyben. Virág távoli lövése talált utat a csíki kapuba. Innen fordított a csíki csapat. Az 51. Percben a HSC cseh légiós Novak egyenlített. Ezt követően nehéz percek következtek, hiszen, előbb Papp, majd Bíró Ottó került a büntetőpadra. Azonban ahogy utóbbinak lejárt a büntetése Becze lépett meg egy koronggal és tálalt Bíró Ottó elé, aki könyörtelenül vágta be a pakkot Polc hálójába. A hazaiak dolgát a hátrány mellett még az is tetézte, hogy Hietamaki kapott kisbüntetőt alig két perccel a mérkőzés vége előtt. Ez nem akadályozta meg őket abban, hogy megpróbáljanak támadni. Egy akció közben azonban Moldován csípet korongot és lógott meg egyedül Polccal szemben, akit elfektetett, majd megszerezte saját maga második, míg csapat negyedik találatát, amivel eldöntötte a mérkőzést.

Dab.Docler - HC Nové Zámky 1-2 hu. (0-0, 1-1, 0-0, 0-1)

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Két hibát kihasznált az ellenfél, mi pedig hiába alakítottunk ki rengeteg lehetőséget, nem sikerült elég gólt szerezni - ez döntött a mai mérkőzésen. Mindenképpen javítanunk kell azon, hogy a helyzeteinket belőjük, mert azt hiszem minden MOL Ligás meccsünkön többet lövünk, mint az ellenfél. Azt kell elérni, hogy a játékosok ne gondolkodjanak, csak cselekedjenek!"

ASC Corona Brasov - HSC Csíkszereda 2-4 (0-0, 1-1, 1-3)

Greg Lindqvist (vezetőedz, ASC Corona Brassó) - “A szokásos igazi derbi volt ez a két csapat között, igazi küzdelem folyt a jégen. Mi ellenőriztük a játékot az első két harmadban, sokkal inkább az történt, amit mi szerettünk volna, de a harmadik harmadra szétestünk, és ez el is döntött mindent. Megint nem tudtunk élni az emberelőnyös lehetőségeinkkel, ami önmagában sem jó, ha ehhez még hozzátesszük azokat az egyéni hibákat amiket ma elkövettünk, akkor esélyünk sem lehet a győzelemre. Nincs erő a csapatomban most, mindenki gyengének tűnik. Nem tudom most megmondani, mi ennek az oka, de meg kell találjuk vasárnapig.”

Antal Előd (másodedző, HSC Csíkszereda) - “Kiegyenlített meccs volt, végre meg tudtuk törni a jeget és győzni tudtunk Brassóban. De ugyanígy veszíthettünk is volna. Szerencsénk volt, mert a harmadik harmadban az ellenünk megítélt kisbüntetés kivédekezése és az utána lőtt gólunk eldöntötte a meccset. 3-2 után úgy érzem, minden eldőlt már. Nem kezdtünk jól, de aztán sikerült visszajönnünk a meccsbe, és nagyon értékes 3 pontot szereztünk. Nem játszottunk jól, de az eredménnyel nem lehetünk elégedetlenek.”

Fotó: Mudra László