MOL Liga: FTC és HSC győzelem Erdélyben

2015.10.17. 21:05 |

A szombati meccsnapon helyet cserélt az UTE és az FTC, előbbi Csíkszeredában lépett jégre, utóbbi Brassóban küzdött az értékes pontokért.

HSC Csíkszereda-UTE 4-1

A házigazda célja volt visszavágni az Újpestnek miután idegenben kikapott ellenfelétől, a vendég együttes tegnapi győzelme után nyilvánvalóan három további pontot akart szerezni, hogy felzárkózzon a tabella élmezőnyéhez. Kapusok tekintetében mindkét szakember a légiósok mellett döntött, vagyis Marek Peksa és Ales Sila kapott lehetőséget. Az UTE-nek Jozef Mihalik szerzett vezetést, de a mérkőzés második felében átvette az irányítást és a vezetést is a házigazda Csíkszereda. A 33. percben Kalvis Ozols egyenlített fórban, majd Bors Huba emberhátrányban fordított, Mihály Ede jegyzett gólpasszt. Néhány perccel később Antal Zsombor használt ki egy újabb előnyt. A gólnál előkészítő Tambijevs állította be a 4-1 végeredményt a mérkőzés végén egy üres kapus góllal, így a lehetséges 6-ból 3 pontot otthon tartott a HSC a két budapesti együttes ellen.

Artur Oktyabrjov, HSC Csíkszereda: - Két részre osztanám a mérkőzés elemzését. Az első felében lassan kezdtünk, körülményesek voltunk, míg a második fele hihetetlenül jól sikerült. Sokkal többet és gyorsabban korcsolyáztunk, a srácok pedig elkezdtek hinni magukban és ennek meg is lett a gyümölcse. Négy sorral kezdtük a meccset, de végül módosítanunk kellett, hiszen voltak, akik nem voltak felkészülve erre a kemény összecsapásra.

Szilassy Zoltán, Újpesti TE: - Egyik legjobb első harmadunkat produkáltuk, nagyon szervezetten játszottunk. Számítottunk arra, hogy nekünk rontanak, aztán tipikus csíkszeredai meccs következett. Megszórtak minket a játékvezetők, néha azt éreztem, mintha női hokimeccsen lennék. Tehát tipikus Csíkszereda. Kidolgozzák az ellenfelet a második harmadra. Úgy kell játszani itt, mintha tojásokon kéne korizni, nehogy valakinek baja essen. Nem tudod a saját stílusodat hozni. Ez nem jó. Ez mellett le a kalappal a hazaiak kapusa előtt, aki nagyon jól védett és hozta a találkozót. Egy kicsit pechesek is voltunk a második gólnál. Egy kommunikációs zavar után kaptunk egy gólt. Ott már a meccs előtt tíz perccel nagy esély volt arra, hogy aki lövi a második gólt, az megnyeri a meccset. Mindemellett gratulálok Szeredának.”

Corona Brassó-Ferencvárosi TC 3-6

Ragyogóan kezdtek a zöld-fehérek, hiszen Jereme Tendler már 47 másodperc után megszerezte a vezetést, Rafaj Attila, Tomás Valecko és Tandler pedig a 16. percre négygólos előnyhöz juttatta csapatát. A játékrész hajrájában Mihály Árpád szépített, majd Tranca Dániel két gólra zárkóztatta övéit. Mielőtt nagyon reménykedhettek volna a brassóiak, jött Jimmy Jensen, és a 29. meg a 41. percben is betalált, eldöntve a meccset (2–6). A hazaiak János Imre révén még egy találatot bevittek azért.

Keresztes Ottó, ASC Corona 2010 Brasov: - Az első három gólt túl könnyedén kaptuk, de értékelem azt, ahogy a csapatom küzdött az utolsó percig. Egy pillanatra sem adtuk fel, az egyetlen dolog, ami hiányzott ma nekünk, egy kis szerencse volt. Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy a sebeinket nyalogassuk most, bíznunk kell magunkban és a következő meccsekre koncentrálnunk.

Greg Lindqvist, FTC: - Nehéz meccsünk volt tegnap, de ma szerencsére könnyen vezetéshez jutottunk, volt emberelőnyünk és -hátrányunk is. Brassónak jó csatárai vannak, de annál gyengébb a védelme. Örülök, hogy megszereztük ezt a fontos három pontot, különösen mert négy nehéz meccs vár ránk jövő héten.