MOL Liga: folytatás 2014-ben

2013.12.30. 23:45 |
2013 utolsó három meccsén győzött a Brassó, az Érsekújvár és a DAB.

2013 utolsó három MOL Ligás meccsén győzött a Brassó, az Érsekújvár és a DAB. Találkozunk 2014-ben!

Nem tudta kijavítani az Újpest elleni botlását a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a HC Érsekújvár ellen. A felvidéki csapat a második játékrészben eldöntötte a találkozó sorsát. Jó iramban és remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. A felek könnyedén jutottak el egymás kapujához, igaz, gólhelyzetek nem alakultak ki. A 4. percben végül a vendégek megszerezték a vezetést Frolik révén. A második játékrész inkább harcosra, mint iramosra sikerült. Ez pedig kedvezett a HSC-nekm hiszen a 26. percben Góga szemfüles passzával Novak tudott élni. A folytatás viszont nem a hazai szurkolók szája íze szerint alakult. A felvidéki gárda jobban összpontosított és a kapu előtt minden apró hazai hibát kihasznált és három góllal meglépett. Az utolsó harmad elején újfent a hazaiak voltak valamelyest fölényben. Szőcs révén pedig össze is jött a szépítés. A gól okozta lendület nem tartott sokáig és ezt Weismann használta ki. Innentől kezdve a vendégek taktikusan tartották az előnyt és nem engedték ki a győzelmet a kezükből.

Az első harmadot  DAB kezdte jobban, több nagyobb helyzet is adódott, ám a vezetést mégis a zöld-fehérek kaparintották meg a hatodik percben, amikor Ölander távoli lövése akadt be. A DAB azonban nem adta fel, s Contois megiramodása után a kipattanó korongot Gröschl vágta a hálóba - történt mindez a tizenötödik percben. Az amerikai támadó tehát első meccsének első harmadában az első pontját is megszerezte! Egy emberelőnyös szituációban azonban Sijka lőtt gólt - közvetlen közelről lőhetett az üresen maradt kapuba. Magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a Bikák a második játékrészben, aminek meg lett az eredménye. A 33. percben Galanisz előbb kettős, majd szimpla előnyből is betalált - így három másodperc alatt megfordította a meccset a 88-as! Az utolsó harmadban Szabados, Ladányi és végül üreskapura Jabornik talált be, míg a másik oldalon mindössze két gól született - megnyerte ezzel a 2013-as év utolsó MOL Ligás mérkőzését a Dab.Docler csapata!
Brassóban ismét közel került a győzelemhez az UTE, ám a hazaiak végül otthon tartották a három pontot. Az 5. percben Molnár révén a Brassó jutott előnyhöz, ám Virág Tamás a 9. percben egyenlíteni tudott. Innentől kezdve egészen a meccs legvégéig nem esett gól. Jó meccset láthattunk, amely nagyon úgy festett, hogy hosszabbításba fog torkollni. A mérkőzés legvégén kiállítást kapott az UTE, Hietamaki pedig 11 másodperccel a lefújás előtt eldöntötte a meccset.
dabStephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Rossz kezdés után szerencsére sikerült helyretenni a fejekben a problémás részeket. Kissé felforgatott sorokkal játszottunk, vannak sérültjeink, új játékosaink, de szerencsére sokan léptek egy nagyot előre, s megmutatták, hogy tudnak küzdeni a piros-fehér mezért, ha szükséges. Jó mérkőzést játszottunk a zöld-fehérek ellen, s úgy érzem a jobb csapat győzött ma este!"

HSC Csíkszereda - HC Nové Zámky 2-5 (0-1, 1-3, 1-1)

hscGál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - „Vasárnap nem játszott semmit a csapat, ma viszont a keret egy nagy része jól játszott, ezért bosszant, hogy kikaptunk. Sajnos egyesek megeszik a meccseinket. Egyetértek, hogy mi edzők vagyunk a hibásak, hiszen felrakunk olyan embereket a jégre, akiknek nem volna mit ott keresniük. Ezért vállalom, vállaljuk a felelőséget. A fiúk egymás között kell rendbe tegyék a dolgaikat, mert az nem jó, hogy egyesek ülnek a szekéren, vagy épp visszahúzzák és nem tolják azt. Hiába kínlódunk, uraljuk a meccset, lőjük a kaput, ha csak úgy kapjuk a gólokat. Semmivel sem volt jobb az Érsekújvár és mégis kikaptunk, nem úgy, mint az Újpest ellen, amikor semmit nem játszottunk. Hogy mi a megoldás erre a problémára? Egy két játékost ki kell rúgni és aztán a vezetőség döntse el, hogy mi maradhatunk-e. Ha ez nem történik meg akkor itt változás nem lesz. Meglehet figyelni évek óta, hogy december végén, január elején mindig gondok vannak ebben a csapatban. Most nem erre akarom fogni.”

nzLadislav Lubina (vezetőedő, HC Érsekújvár) - „Elégedett vagyok a megszerzett három ponttal. Hatvan percen keresztül jól és keményen játszottunk. Minden játékosom betartotta az előzetesen megbeszélt taktikai elemeket és fegyelmezetten játszottak. Megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot.”

ASC Corona Brasov - UTE 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)

ascKari Rauhanen (vezetőedző, ASC Corona Brassó) - “Először is szeretnék gratulálni az újpestieknek a mai remek meccshez. Nagyon érdekes találkozó volt, két fáradt csapat játszott az előző napi győzelmek után. Három nagyon fontos pontot szereztünk, amivel elégedett vagyok, életbevágó volt ez nekünk. Rengeteg lehetőségünk volt, még akkor is, ha az eredmény szoros 2-1 lett. Az utolsó 11 másodpercünk nagyon jól sikerült, fontos volt a győzelmünkhöz.”

uteAncsin János (edző, UTE) - “Nagyon jól játszottunk ma, azt hiszem, sikerült megmutatnunk, hogy a mi kis csapatunk jóval többre képes annál, mint amennyit az eddig megszerzett pontjaink sejtetnek. Nagyon sokat harcoltunk, a védelmünk remekül dolgozott, egészen a meccs végéig. Úgy érzem, hogy az utolsó kiállítás túl szigorú volt, különösen, hogy az utolsó percben történt, és ebből kaptuk a meccset eldöntő gólt. De ezen már nem tudunk változtatni. Gratulálok a Brassónak a mai meccshez, és mindannyiunknak boldog újévet kívánok.”

Fotó: Mudra László (dabdocler.hu)