MOL Liga: Fegyelmi Bizottság határozata

2015.10.22. 07:45 |

A Fegyelmi Bizottság 2015-16/010.sz. határozata

A MOL Liga Fegyelmi Bizottsága megvizsgálta a MOL 64 FTC-DVTK mérkőzésen történt két esetet, amelynek során a játékvezetők egy játékost Végleges Kiállítással (MATCH), illetve két játékost 5 perc + Végleges Fegyelmi (GA-MI) büntetéssel sújtottak. A Bizottság az esetekkel kapcsolatban az alábbiakat állapította meg:

Esemény1

LACZKÓ Ákos a DVTK 23-as számú játékosa a mérkőzés 52. percében egy palánk melletti ütközés során hátulról szabálytalanul az ellenfél hátának, nyakának ütközött. Az esetet a játékvezetők Végleges Kiállítással (MATCH) büntették.

„IIHF 124. SZABÁLY—FEJRE, NYAKRA IRÁNYULÓ TÁMADÁS

DEFINÍCIÓ: A játékos ,aki testének vagy sportfelszerelésének bármely részével bármilyen fajta ütést mér az ellenfél játékosának fejére vagy nyakára vagy az ellenfél játékosának fejét a védőüvegnek vagy a palánknak vezeti vagy nyomja. Jelen szabály felülír minden hasonló büntetést, kivéve azokat, amelyek a verekedéshez kapcsolódnak. A játékost, aki fejre, nyakra irányuló támadással sérülést okoz ellenfelének vagy ezáltal gondatlanul veszélyezteti annak testi épségét, Végleges Kiállítással kell sújtani.”

A Fegyelmi Bizottság megállapítása szerint az ütközés során LACZKÓ Ákos hátulról találta el ellenfelét, nem mérlegelte, hogy annak nincs lehetősége felkészülni rá.

Az FTC játékosa kisebb sérülést szenvedett, a játékot folytatni tudta. Az ütköző játékosnak tisztában kell lennie azzal, hogy az ellenfele sérülést szenvedhet egy ilyen testhelyzetben, és mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy elkerülje azt.

A Fegyelmi Bizottság ezek miatt LACZKÓ Ákost, a DVTK 23-es számújátékosát 3 MOL Liga mérkőzésről eltiltja.

Esemény2

A mérkőzés végét jelző sípszót követően az FTC 7-esszámú játékosa HORVÁTH Dávid és a DVTK 10-esszámú játékosa POPOVICS Patrik összeverekedtek. A játék vezetők mindkét játékost 5 perc+Végleges Fegyelmi büntetéssel (GA-MI) sújtották.

„IIHF Szabálykönyv 141.SZABÁLY—VEREKEDÉS

DEFINÍCIÓ: Egy játékos, aki megüti ellenfelét a játék során, a sípszó után vagy a normál játékmenet alatti, elhúzódó, a játékosok közötti dulakodás során.-A játékost, aki leveszi kesztyűit, hogy így verekedjen az  ellenféllel, bármi egyéb büntetésen felül Fegyelmi Büntetéssel kell sújtani. -A játékost, aki megpróbál verekedni vagy folytatja a verekedést, miután a játékvezető arra utasította, hogy hagyja abba, vagy aki ellenszegül a verekedőket szétválasztani szándékozó vonalbírónak, Dupla Kis büntetéssel vagy Nagybüntetéssel és Automatikus Végleges Fegyelmi Büntetéssel vagy Végleges Kiállítással kell sújtani."

A Fegyelmi Bizottság az ítélet meghozatalánál figyelembe vette, hogy az esetnél az FTC játékosa a játékvezető utasításának ellenszegülve, kitépve magát annak szorításából verekedést kezdeményezett. Valamint, hogy a DVTK játékosa kesztyűjét és botját eldobva provokálta ellenfelét.

A Fegyelmi Bizottság ezek miatt az FTC 7-es számú játékosát HORVÁTH Dávidot és a DVTK 10-es számújátékosát POPOVICS Patrikot, 1-1 MOL Liga mérkőzésről eltiltja.

A játékosok mindkét esemény tekintetében, büntetésüket csapatuk soron következő MOL Liga mérkőzésein töltik le.