MOL Liga: érvényesült a papírforma

2016.02.01. 22:05 |

A hétfői játéknapon a majdani rájátszás két kiemeltje a két erdélyi együttest fogadta. A DVTK a Csíkszereda ellen, a MAC Brassó ellen szerzett 3-3 pontot.

DVTK Jegesmedvék – Sport Club Csíkszereda 6-3

A címvédő kapujába visszatért Adorján Attila, bemutatkozott a DVTK színeiben a Dunaújvárosból érkező Brad Smith, Hajós, Leppanen és Somogyi viszont hiányzott. A Csíkszereda nyilvánvalóan pontszerzési kényszerben érkezet Miskolcra, a kapuban Marek Peksa kezdett, Mihály Ede eltiltás miatt hiányzott az amúgy teljes csíki keretből. Justin Cseter már egy perc elteltével vezetést szerzett a Jegesmedvéknek, majd fél perccel később Sagert duplázta az előnyt. Nem sokkal később Moldován Ervin talált be előnyben, miután Jesse Dudas 5+20 perces végleges fegyelmi büntetést kapott. A házigazda első emberelőnye a harmad második felében jött, ezt Dansereau használta ki, majd a szünet előtt még Dyadyushko is betalált, így maradt az egygólos különbség a szünetre.

A második harmad elején második fórját is gólra váltotta a DVTK, ezúttal Booras lőtt, majd a meccs feléhez érve Sagert és Clarke ült a büntetőpadon, mikor ismét Dyadyushko volt eredményes. A 36. percben aztán ismét kettő volt közte, amikor Fekti Ádám korongja kötött ki a Sport Club hálójában.

A záró húsz percben is kétszer többel lőtt kapura a DVTK, mint vendége, ami végül egyetlen gólt eredményezett, ezt Booras lőtte. Az utolsó hát percre kapust cserélt a Csíkszereda, az eredmény már nem változott, maradt a háromgólos különbség és a hazai siker.

MAC Budapest – ASC Corona Brasov 4-1

A sereghajtó a lehető legélesebb keretével lépett jégre a tabella másodikja ellen. A MAC-ból hiányzott Olson és Saarenpaa, visszatért sérülése után viszont Silló Arnold. A vendégeknél Márton Hunor szedett össze egy kétperces büntetést mindössze húsz másodperccel a kezdőbedobást követően, de végül mindössze harmincnyolc másodpercet töltött a büntetőpadon, Hayes váltotta gólra a fórt. A 8. percben Tokaji kékvonalas lövése jött ki Tőkéről, a korongot a kapu előtt szabadon álló Németh Attila ütötte a hálóba még mielőtt a kapus reagálni tudott volna. Két perccel a szünet előtt ismét Hayes játszotta üresre magát a Brassó kapuja előtt, Klempa adott neki jó passzt keresztbe az alapvonalról, a kanadai pedig nem hibázott. Fél perccel később a házigazda került hátrányba, a Bálizs kapuja előtt pattogó korongot végül Mátyás Zsolt tudta a gólvonal mögé küldeni.

A második harmadban mindössze egy találat született, Klempa átadásából McDolnald mattolta Tőkét. A folytatásban kétszer is előnyben játszhatott a Corona, de nem sikerült közelebb kerülnie ellenfeléhez, ugyanakkor egy MAC emberfór is kimaradt a harmad közepén.

A záró játékrész határozott hazai mezőnyfölényt hozott, de ez már nem járt góllal. Maradt tehát a 4-1-es eredmény a lefújásig, a MAC megszerezte a kötelező három pontot.

Fotó: Bán Olivér