Szeptember 17-én, szerdán kezdetét veszi a 2014/2015-ös MOL Liga-idény, amelyre hangolódásképpen bemutatjuk a résztvevő csapatokat. A mai napon a Ferencváros Budapest ESMTK-t vesszük górcső alá.

Jöttek:  Ales Cerny (cseh, Nice, FRA 2.), Dacid Croteau (kanadai, Brest, FRA 1.), Dubek Vladimir, Hegyi Ádám, Rafaj Attila (mindhárom Miskolci Jegesmedvék), Farkas Lőrinc Simon (UTE), Galló Illés (Bradford Rattlers, GMHL), Horváth András (UTE), Dominik Kramar (szlovák, Bardejov, SVK 2.), Lévai Máté (MAC U20), Mach Márton (MAC U20), Robert Marton (szlovák, HV Presov, SVK 2.), Marek Mikusovic (szlovák, Telford Tigers, GBR 2.), Soós László (UTE 20), Vaclav Novak (cseh, HSC Csíkszereda)

Mentek: Berta Ákos, Dancsfalvi Norbert, Horváth Dávid, Tőkési Lajos, Vaszjunyin Artyom, Wéber Zsolt (mind Debreceni HK), Rickard Eriksson (svéd, Tonsberg Vikings, NOR 2.), Feil Arnold (UTE), Viktor Gibbs Sjödin (svéd, Melbourne Mustangs, AUS), Hegyi Dominik, Szőke Attila (mindkettő ?), Andreas Lindquist (svéd, Enköpings SK, SWE 3.), Michal Meravy (cseh, ?), Mestyán István (DAB.Docler), Nagy László (visszavonult), Antti Ojanen (finn, Varberg HK, SWE 3.), Mikael Potila (finn, S-Kiekko, FIN 3.)

Vezetőedző: Hakan Nygren (svéd), Dobos Tamás

ftcA Ferencváros meglehetősen korán, már július végén ötnapos jeges edzőtáborban vett részt a csehországi Pelhrimovban, melynek végén rögtön edzőmérkőzést is játszott. A cseh másodosztályban szereplő HC Rebel fogadta a zöld-fehéreket, a kiegyenlített mérkőzés végén a hazai csapat szétlövéssel győzött 4-3-ra.

Hazatérésük után a felkészülést hátráltatta a pesterzsébeti csarnok jégmproblémája, így szeptember elejéig a Kisstadionba költözött a felnőtt keret. Később a zöldek az Újpesthez hasonlóan felvidéki másod- és harmadosztályban induló csapatokkal mérték össze erejüket. Augusztus 13-án Lévára látogattak, ahol 3-1-es FTC-vezetésnél a második harmad elején a csarnok erős párásodása miatt a találkozó félbeszakadt.

Augusztus 21-én a HC Detva otthonában magabiztos, 5-2-es győzelmet ünnepelhettek, majd másnap kétgólos hátrányukat ledolgozva, szétlövéssel 4-3-ra nyertek a szintén szlovák másodosztályban játszó MSHK Prievidza ellen.

Alig két héttel később, szeptember 2-án a HC Topolcany otthonába látogatott a csapat: a mérkőzés első két harmadában megszerzett ötgólos vezetés bebiztosította a győzelmet, ám az utolsó játékrész megingása révén szépíteni tudott a szlovákiai csapat - végül 3-6-os végeredménnyel vonulhattak az öltözőbe a játékosok.

Hazatérésüket követően szeptember 9-én a Dunaújvárosiakat fogadták zöldek, és ismét jól kezdtek, már az első harmadban három gólt szereztek, ám ellenfelük vissza tudott jönni a mérkőzésbe, így hatvan perc játék után 4-4 volt az állás. A szétlövésben a hazaiak bizonyultak erősebbnek, ezzel ötödik győzelmüket szerezték a felkészülés során.

Az Ferencváros Budapest ESMTK szeptember 19-én, pénteken kezdi meg MOL Liga-szereplését a Miskolci Jegesmedvék otthonában.

Fotó: Mudra László