Szeptember 17-én, szerdán kezdetét veszi a 20142015-ös MOL Liga-idény, amelyre hangolódásképpen bemutatjuk a résztvevő csapatokat. A mai részben az előző szezon bronzérmesére, a DAB.Doclerre került a sor.

Jöttek: Dörök Bence, Hardi Márton (mindketten Vasas U20), Hajek Márk (UTE), Hardi Richárd (HC Nové Zámky), Nathan Martine (kanadai, Kalamazoo Wings, ECHL), Lukas Martinka (szlovák, Aristan Temirtau, KAZ 1.), Mestyán István (Ferencváros Bp. ESMTK), Pozsgai Tamás (Fehérvár AV19)

Mentek: Hegyi Ádám Zoltán (UTE), Peter Huba (szlovák, HC Nové Zámky), Henrich Jabornik (szlovák, HSC Csíkszereda), Ladányi Balázs (Debreceni HK), Victor Axelsson Lindgren (svéd-osztrák, Frederikshavn, DEN 1.), Kiss Tamás, Szabados Róbert (mindkettő ?)

Vezetőedző: Donald MacLean

DABAz Acélbikák hazai pályán kezdték meg a felkészülési mérkőzéseik sorát, a Docler Kupa keretein belül a francia Gap, a lengyel Cracovia Krakow és a svéd harmadosztályból érkező Kallinge-Ronneby IF csapatát fogadták augusztus 22–24. között. A franciákkal két harmadon keresztül próbálták kiismerni egymást, az utolsó játékrészben esett a mérkőzés összes gólja, ám a Gap eredményesebben használta ki ezt a húsz percet és 5–2–re győzött az Acélbikák ellen. A második játéknap gólszegény győzelmet hozott a hazai csapatnak, 1–0–ra verték a lengyeleket. A zárónapon bátran kísérletezett MacLean edző a támadók összeállításával és a fiatalok kipróbálásával. A szoros mérkőzést végül a svédek nyerték meg 4–2–re.

A felkészülést folytatva augusztus 29-én az SHK 37 Piestany, majd 31-én a KH Sanok látogatott Dunaújvárosba, ahol előbb a szlovák extraligás csapat, két nappal később a DAB javára végződött 5–2–re a mérkőzés.

Szeptember 2-án a Piestany otthonába látogattak a piros-fehérek, ahol újra szoros meccset játszottak, ám ezúttal is a felvidékiek örülhettek, 6–3 lett a végeredmény. Három nappal később már a MOL Liga újoncát fogadta a Fejér megyei együttes, a Debrecen a találkozó első felében tartott magát, ám az utolsó harmadban Azari Zsolt góljaival eldöntötte a mérkőzést, 4–1–re győztek az Acélbikák.

Szeptember 9-én gólgazdag meccsnek örülhettek a nézők a Pesterzsébeten: a vendégek kétszer is vissza tudtak jönni a meccsbe, ám a szétlövésben a Ferencváros bizonyult jobbnak, 5–4 lett a vége. A 12-i visszavágó szintén kiélezett csatának bizonyult, ám a rávezetéseknél ezúttal a DAB volt eredményesebb, így 4–3–ra győzött az utolsó előszezonbeli mérkőzésén.

„Gondolom, mindenki emlékszik rá, hogy tavasszal nagy esélyesként nem jutottunk be a MOL Liga döntőjébe, és az volt az érzésem, nagyon elkényelmesedtek a játékosok – nyilatkozta az icehockey.hu-nak id. Azari Zsolt ügyvezető. – Néha úgy láttam, a kudarc annak volt köszönhető, hogy mindenki arra számított, majd a másik megcsinálja. Pontosan emiatt döntöttem úgy, hogy kicsit szűkítjük a létszámot, illetve csak olyan játékosokat hozunk, akik fiatalok és mindent meg akarnak tenni azért, hogy lerángassák a nagynevű sztárokról a mezt, és a helyükre léphessenek.”

Fontos megemlíteni, hogy a MOL Liga rajt előtt Galanisz Nikandrosz három év után lemondott a csapatkapitányi címéről, mert úgy érezte, jót tenne a csapatnak a váltás és ő maga is eredményesebb lehetne azáltal, hogy mentesül a nagyobb felelősség alól. A keret tagjai Gröschl Tamást választották új vezérüknek, ő viseli ezentúl a C betűt.

A DAB.Docler szeptember 19-én, 18 órakor a tavalyi ezüstérmes ASC Corona Brasov csapatát fogadja a MOL Liga első teljes játéknapján.