MOL Liga: egy hazai, két szoros vendéggyőzelem

2015.11.20. 22:17 |

A pénteki meccsnapon egy Fejér-, egy Borsod megyei és egy fővárosi tévés meccsre került sor. Egy sima hazai-, két sokgólos, fordulatos vendéggyőzelem a mérleg.

Dunaújvárosi Acélbikák – FTC 4-1

A két együttes között mindössze egy pont különbség volt a találkozót megelőzően a 7-8. helyen. A házigazdánál Duschek, a Fradinál Budai kapott lehetőséget a rangadón. Öt perccel a kezdés után Vazan szerzett vezetést a DAB-nak, majd két perccel később szintén ő volt, aki megkapta a meccs első büntetését. Mégis a hazai közönség örülhetett újra, Azari lépett meg a koronggal és lőtt gólt emberhátrányban. Nem sokkal később Busbacher is betalált, így még az első harmadban időt kért Greg Lindqvist, majd szünetben kapust is cserélt.

A második játékrészre tehát már Ágoston korcsolyázott és úgy tűnt, jót tett a váltás a csapatnak. A 29. percben Tendler szerezte meg csapata első gólját a találkozón és bár a harmadban kétszer is előnyben játszhatott a DAB, gólt nem szerzett.

A záró húsz percben ismét valamivel többet lőtt kapura a házigazda, mint ellenfele, a mérkőzésbeli harmadik fórját pedig már ki is használta. Smith talált be, Busbacher és Németh jegyzett aszissztot. A 48. percben Rafaj és McCann nézeteltérése borzolta kedélyeket némileg, de az eredmény már nem változott.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: – Nagyon értékes győzelmet arattunk, emellett kiválóan játszottunk. Jól kezdtük a meccset, de a második harmadban kissé leült a csapat, nem fókuszáltunk kellőképpen. Azon dolgozunk, hogy minden mérkőzésen hatvan percen át tudjunk megfelelően koncentrálni. Ez hosszú folyamat, de úgy érzem, fejlődünk, ennek bizonyítéka, hogy a harmadik harmadra megint visszajöttünk a meccsbe.

Greg Lindqvist, FTC: – Az első harmadban három gól előnyt adtunk az acélbikáknak, és ezt egyetlen csapat ellen sem engedhetjük meg magunknak. Sajnos éppen a légiósaink követték el a legnagyobb hibákat, és minden óriási egyéni bakit megbüntetett az ellenfelünk. A második harmadra visszajöttünk a meccsbe, sok helyzetet alakítottunk ki, ám többségét ki is hagytuk. A harmadik harmadban egy buta kiállítás után megint gólt kaptunk, és ezután már csak futhattunk az eredmény után.

DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19 6-7 hu.

A Jegesmedvék mindössze három sorral tudtak kiállni a csapatot sújtó sérüléshullám miatt, de a Fehérvár sincs jobb helyzetben, a klub két felnőtt együttesének összesen közel tíz sérültje van. Az első harmad főként mezőnyhokit hozott, kevés helyzettel. Egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni és a góllövéssel is hadilábon álltak a játékosok, így érintetlenek maradtak a kapuk.

A 27. percben – emberelőnyben – megszerezte a vezetést a Fehérvár, Szabó közeli lövése pattant be valahogy a kapuvasnál álló Adorjánról. Harminc másodperc telt el, amikor emberhátrányban egyenlítettek a Jegesmedvék, Tóth mattolta Scola-t. Újabb 38 szekundum után, ugyanabban az előnyben Becze lőtte ki a sarkot. A 31. percben Tóth vitte be a korongot a támadóharmadba és mivel nem támadt ki rá senki, kilőtte a bal felső sarkot. A 35. percben Shupe cselezte át magát a védőjén, majd Adorján mellett behúzta a korongot a kapuba. Két perc múlva jött a válasz, Hajós a kapu előteréből fonákkal húzta fel a pakkot a felső sarokba. Az utolsó percekben teljesen beszorult a Fehérvár, és az óriási nyomás másfél perccel a játékrész vége előtt érett góllá, Miskolczi nagy lövése vágódott a bal sarokba.

A harmadik harmad elején Tóth ugorhatott ki szólóban, de lövését védte Scola, a korong ott pattogott a kapu előtt, végül Somogyi találta meg leghamarabb és a hálóba emelt. Még egy perc sem telt el, amikor Tóth közeli lövése a kapuvason csattant, a védők nem tudtak felszabadítani, és végül Booras közelről nem hibázott. A 48. percben Arany nem túl erős kék vonalas lövése talált utat a kapuba. Az 54. percben Holmberg szerzett korongot a miskolci kék vonalnál, egyedül vihette a pakkot a kapusra és nagy gólt lőtt. Két perc múlva Dansereau lőtt hatalmas kapuvasat, majd az 57. percben Becze szólóját védte Adorján. Bő egy perccel a vége előtt Becze egyenlített közelről.

A hosszabbításban emberelőnyben játszhattak a Jegesmedvék, ám mégis gólt kaptak, Hamvai szerezte meg élete első MOL Liga-gólját, rögtön egy ilyen emlékezeteset.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Előbb-utóbb el kellett jönni ennek: az élet szembesített bennünket azzal, hogy senki sem ülhet a babérjain. Ma csak 25-30 percet hokiztunk, és a mérkőzés második felében olyan dolgokat erőltettünk, amelyek nincsenek benne az elvárásokban. Ráadásul most egy jól küzdő ellenféllel találtuk magunkat szemben, amely kétes helyzetekből is tudott gólt lőni. Ma a Fehérvár nem érdemtelenül vitte el a plusz pontot.

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: - Ez egy őrült meccs volt. A Miskolc hozta a már ismert kitűnő támadójátékát, de mi szerencsére vissza tudtunk jönni három gólos hátrányból is. A csapat óriási erőfeszítéseket tett a győzelemért, és ezt sikerült is elérnünk, büszke vagyok a játékosaimra.

UTE – MAC Budapest 4-5

A házigazda soraiból ismét hiányzott Teemu Elomo, akinek visszatérése után ismét bedagadt a térde, hétfőig pihentetni kényszerül azt. A másik oldalon Stipsicz nem tudta vállalni a játékot betegség miatt, így hat hátvéddel állt ki a MAC, Quinn párjaként Jászai kapott helyet a második sorban. A meccs 7. percében Bödök szerezte meg első MOL Liga-gólját, balszélről lőtt, a korong pedig a rövid oldali vas és Pleszkán között utat talált a kapuba. Az UTE a játékrész végén egyenlített, Gröschl emelte kapura a korongot, Bálizs pedig nem látta azt az őt takaró játékostól, így a hálóban kötött ki a pakk.

A második harmad elején ismét a lila-fehér tábor örülhetett, Feil Arnold szerzett korongot és meg sem ált a gólig. Egészen a meccs felezőpontjáig tartotta a vezetést a házigazda, ekkor Tomas Klempa adott pontos passzt a sarokból a kapu előtt álló McDonaldnak, aki éles szögben emelte a korongot a lepkés oldali felsőbe. Pontosan harminc másodperccel később érkezett a fordítás is, Saarenpaatól kapott korongot a fiatal Terbócs lőtte a gólvonal mögé. A fordulatok viszont még csak itt kezdődtek, Szilassy Zoltán időt kért, majd három perccel később ismét egyenlített az UTE Virág révén. A 35. percben a szemfülesebbek ötnél több újpesti játékost vélhettek felfedezni a jégen egy rövid ideig, de a játékvezetőknek semmi ilyesmi nem tűnt fel, így amikor a játékmegszakításnál – a 25. születésnapját ma ünneplő – Quinn ezt sérelmezte, tízperces fegyelmi büntetést kapott cserébe. A 38. percben ismét hazai vezetésnek örülhetett a közönség, előnyben támadhatott az Újpest, több lövés után végül Pance tett vissza Bálizs mamutjai közé egy kipattanót mielőtt a kapus zárni tudott volna.

A harmadik harmadban mindkét csapat beleadott apait-anyait, ez végül egy MAC-gólt, vagyis egy újabb egyenlítést eredményezett, Hayes keze sült el ezúttal. Keményen, de fegyelmezetten játszottak a felek, mindössze egy kisbüntetést ítéltek a játékvezetők az utolsó húsz percben, azt is a legvégén, Dömötör akadályozott szabálytalanul. A lehetőséget alig több, mint egy perccel a dudaszó előtt használta ki a vendég együttes, McDonald volt ismét eredményes, ez pedig a győztes gólnak is bizonyult. Három ponttal távozott a MAC a Megyeri útról.

Szilassy Zoltán, UTE: – Túl könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek, ez megbosszulta magát. Az ötödik találatra sajnos már nem sikerült reagálni, hiába tettünk fel mindent egy lapra. Négy gólt ütni egy ilyen riválisnak nagyon jó dolog, az öt bekapott viszont kicsit sok.
Majoross Gergely, MAC Budapest: – Az ősz hajszálaim száma tovább nőtt ezen az estén. Sok mindent jól csináltunk, de több megmozdulásunk a szilveszteri bakiparádéba is bekerülhet majd. Fő erősségünk, hogy egy pillanatra sem állunk meg és tudunk egymásért küzdeni, a kihagyott helyzeteink dacára ezért sikerült most fordítani.