MOL Liga: egy győzelemre a bajnoki cím

2015.03.13. 23:37 |

A döntő harmadik meccsén csak megnehezíteni tudta a Miskolc dolgát a felvidéki csapat. Pedig az Érsekújvárnak komoly esélyei voltak a mérkőzés megnyerésére, ám a hazaiknál komoly egyéni hibák, a vendégeknél pedig hősies csapatmunka, Bálizs Bence és Tóth Adrián kivételes formája 3-2-es miskolci győzelmet eredményezett.

A mérkőzés első harmada nagyon hasonló képet mutatott, mint a miskolci 7-0 alkalmával. Két egyenlő erejű csapat közepes iramú, inkább biztonságra törekvő, de ezzel együtt fizikailag kemény, helyenként kimondottan pokróc stílusú, maximálisan playoffszagú játékát láthattuk. Ezzel együtt egyértelműen a Miskolc dominált, a hazaiak egy-két rövidebb periódust leszámítva nem tudtak folyamatosan építkezni. A harmad egyetlen emberelőnye már fél perc után eljött, Cohent látták szabálytalannak a játékvezetők. Faith helyzetét leszámítva azonban ezt könnyedén védekezték ki a vendégek. Ráadásul Roczanov hátrányban is szólót vezethetett, Cikáneknek minden tudományára szüksége volt, hogy megvédje csapatát a góltól. A továbbiakban kiegyenlített játék folyt, a kapusok stabilan álltak a lábukon. A 12. percben Rejzek ment a 4. sorból verekedni, Tóth Adrián érezte, hogy ez nem az a tét, amiért érdemes ledobni a kesztyűt, ráadásul fél kézzel is jégre vitte a 22 éves csatárt, ezzel együtt jogos volt a páros. A harmad utolsó öt perce ismét a Miskolcé volt, de ezúttal az Érsekújvár szerzett vezetést. Az utolsó percben Faith tette vissza a korongot a kapu mögül Dubec ütőjre, ahonnan az bepattant Bálizs lábai között a kapuba. Nem volt veszve semmi, fél perccel később Becze találta magát teljesen üresen az ellenfél kapuja előtt, azonban kimaradt az üres kapus helyzet, így megérdemelt 1-0-val kezdődött az első szünet.

A második játékrészt egyértelműen nagyobb iramban kezdte a Miskolc, azonban ez nem tartott sokáig, hiszen O’Donnell már a 25. percben megkapta első kiállítását. Az Érsekújvár ezzel csengettek be, az előnyt sokkal jobban játszotta meg, mint az első harmadban, bár Faith fegyelmezetlensége miatt az előny csak másfél percig tartott. Kiegészülvén, a Miskolc azonnal visszavette a kezdeményezést, amit Dansereau lövése is jelzett a 28. percben. Az erőfeszítéseknek meg is lett az eredménye, egy perccel később Becze tette be a korongot Metcalfe elé a harmadba, az újvári védő nem vette komolyan a csatárt, aki lövésre szánta el magát szinte a kék vonal magasságából, Cikánek pedig nagyon hasonló gólt kapott, mint az első meccsen a második gólja volt. Egy perccel később ismét Metcalfe került a középpontba, ezúttal azonban a büntetőpadra kellett kiülnie, az előnyt pedig Kowalczyk passzából Uram értékesítette.

Itt azonban még nem volt vége a vendégek megpróbáltatásainak, Becze ugyanis végleges fegyelmit érően szabálytalankodott Krállal szemben. Talán nem túlzás azt mondani, hogy a meccset is eldönthette volna az Érsekújvár, ehelyett Kowalczyk szabálytalankodott, majd reklamált buta módon, amiért 2+10 perces büntetést kapott. Ezzel egyből két legyet ütött a Miskolc, hiszen egyrészt majdnem felelződött a hátrány, másrszt Kowalczyk kék vonalas lövései kiestek az előnyös repertoárból. Ezzel azonban még nem elégedtek meg a népkertiek, az emberhátrány végén Dudas és Metcalfe vezette Cikánekre a korongot, az akciót legközelebbről kísérő játékos pedig Cohen, így nem is lehetett kérdés a vége, a két első szűk területen is megoldotta, végül Dudas vollt a befejező ember. Nem sokkal később még Popovics hagyott ki egy égbekiáltó ziccert, de a vendégek így is elégedettek lehettek, hogy ezt a harmadot sikerült 2-1-re hozniuk, 2-2-re kiegyenlítve az állást. Pedig az Érsekújvár összesen 9 percnyi emberelőnnyel gazdálkodhatott ebben a periódusban, ebből két és felet a négy emberrel felálló miskolciak semlegesítése emésztett fel, a maradék hat és félben pedig hibátlanul működött a vendégek hátrányos védekezése.

Ennek legjobban a miskolciakon túl a semleges nézők örülhettek, hiszen a 3. harmadra sem dőlt el a meccs. A záró húsz perc újvári kiállítással kezdődött, Faith könyökését még el lehetett engedni Tóthtal szemben, de amikor ütővel próbálta meg ugyanezt, jogosan ült ki két percre. Az előny is pörgős játékot hozott, a legnagyobb helyzet Roczanov előtt adódott, aki a negyedik sorban kezdett, majd felkerült a harmadikba, Becze kiesésével pedig egészen a speciális egységig jutott gyakorlatilag két harmad alatt. A hátrány kivédekezése után átvette az irányítást a Zámky, a 45. percben Uram ugrott ki szólóban, ám Bálizs nagyon jól védett. Akárcsak Stefanka távoli, majd Durco közeli helyzeténél. A Miskolc előtt is adódtak lehetőségek, de egyre többször alakult ki egyre nagyobb zavar Bálizs kapuja előtt, amin azonban határozottan igyekeztek úrrá lenni a vendégek. Így telt a harmad nagy része, Bálizs egyértelműen a meccs egyik embere lett.

Az utolsó öt perc azonban Gőz lehetőségével indult, a hátvéd kiválóan került helyzetbe, nem sokon múlt, hogy lövése utat találjon Cikánek kapujába. Egy perccel később azonban már nem volt orvosság, egy kontra végén a döntő eddigi egyik legjobbja, Tóth Adrián kapott gyönyörű passzt Hajóstól, minek következtében négy s fél perccel a rendes játékidő vége előtt először vezetett a Miskolc. Két és fél perccel a vége előtt kapust cserélt a Zámky, ez lehetőséget adott kisebb tanácskozásra is. Az utolsó percre Krajcovic is lejött, majd Hurtaj időt is kért. Mindez azonban már nem segített, a komoly erényeket felvonultató Miskolc nyerni tudott egy nagyon nehéz meccset, amivel összességében már 3-0-ra vezet a párharcban.

Lubomir Hurtaj (vezetőedző, Érsekújvár): Nyilvánvaló volt, hogy a szerdai meccshez képest fel kell javulnunk, és ez sikerült is. A mérkőzés a második harmadban ment el, amikor ötperces emberelőnyben nem tudtunk gólt lőni és két góllal elhúzni. Ezzel szemben gólt kaptunk egy nagy hibából. Kowalczyk tízperces fegyelmi büntetése is megzavarta játékunkat. A párharc állása 3-0 a Miskolcnak, ennek ellenére nem adjuk fel, és megpróbálunk szombaton Miskolcon mindent megtenni a győzelem érdekében.

Majoross Gergely (vezetőedző, Miskolc): Habár nagyon izgalmas és harcos mérkőzés volt, játszottunk már sokkal jobban is korábban. Ebben a szezonban azonban éppen ez a csapat erőssége: nem fásul el, ha nem megy a játék, hanem akarással és küzdeni tudással kerekednek felül. Mindkét oldalon voltak szerencsés pillanatok, így nem ez döntötte el a mérkőzést, hanem a játékosaink töretlen küzdőszelleme.