MOL Liga: dunaújvárosi és miskolci siker

2013.12.13. 00:15 |
Nyert a DAB és a Miskolc.

A MOL Liga csütörtöki játéknapján a DAB hazai pályán az Újpestet győzte le könnyedén, a Miskolc pedig az Érsekújvár otthonából hozta el a három pontot: a ligában ebben a szezonban elsőként.

dab

A Miskolc Érsekújvárra utazott a rendhagyó csütörtöki játéknapon. Az 5. percben megszerezték a vezetést a Jegesmedvék: Rafaj a kapu mögül szolgálta ki a háló elé érkező Roczanovot, aki kapásból kilőtte a bal alsó sarkot. Ezután is a miskolciak támadtak többet, és a 10. percben újabb gólnak örülhettek. Hegyi a kék vonalról szánta el magát lövésre, Chovan az előtte tornyosuló játékosoktól nem látott semmit, így a korong a bal felső sarokba vágódott. A második harmadban egy perc alatt szépített az Érsekújvár: Frolik cselezte át a védőjét, majd közelről a hálóba lőtt. Nagyon nyomott a hazai csapat, de a Jegesmedvék jól védekeztek. A nyomás végül a 35. percben érett góllá. A miskolciak eladták a korongot saját harmadukban, a csatárok kipasszolták a védelmet, és végül Dubec talált be. A befejező játékrészben 5 perc alatt szerezték vissza a vezetést a vendégek: Dubek egy védővel a nyakán ment a kapura, emiatt a lövése nem sikerült jól, ám a lepattanót Roczanov közelről terelte a gólvonal mögé. Az 51. percben Faith a kapu mögül indulva játszotta magát tisztára, majd Chovan lábai között húzta be a pakkot a hálóba. Két és fél perccel a vége előtt Ladislav Lubina lehozta kapusát, így 6 a 4 ellen játszhattak. Ez azonban megbosszulta magát, ugyanis Hajós a félpályáról üres kapus gólt lőtt.

A MOL Liga utolsó helyezettje látogatott a Dab.Docler otthonába. A piros-fehérek öt perc alatt döntöttek a három pont sorsáról! Már a negyedik percben vezetést szerzett a Bikák csapata: emberelőnyben Ladányi tette vissza Hüffnernek a pakkot, aki a vas alá vágta a korongot. Nem sokkal később emberhátrányban Galanisz és Kiss Ákos iramodott meg, aminek a végén Kiss Ákos a gólvonal mögé jutatta a korongot, de már előtte szólt a síp, hiszen Babic bíró büntetőt ítélt - Galanisz azonban nem tudott élni a lehetőséggel. Egy védelmi hibából aztán megszerezte az egyenlítő gólt a lila-fehér alakulat: a tizennyolcadik percben Farkas elé került a korong a kapuval szemben, Kiss Tamás pedig nem tudott védeni. A vendégek tovább folytatták a jó játékot a második játékrész elején - többször kellett Kiss Tamás, hogy ne szülessen meg a második újpesti találat. Aztán szépen lassan kezdett felébredni a DAB is, majd kevesebb mint négy perc alatt három gólt rámoltak Pleszkán hálójába: előbb Somogyi, majd alig több mint egy perc alatt Pavuk és Szappanos növelte háromra a különbséget a két csapat között! Az utolsó harmadban az Újpest Sweeney révén még eggyel közelebb férkőzött, a DAB pedig leült, s valószínűleg már a Winter Classicra koncentrált.

HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék 2-5 (0-2, 2-0, 0-3)

nzLadislav Lubina (vezetőedző, HC Nové Zámky) - "Gyengén, lassan játszottunk ma, pontatlanok voltunk. A most visszatérő sérültek nem voltak száz százalékos állapotban, és ez látszott is a teljesítményükön. A Miskolc megérdemelten nyert."

misBob Dever
 (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - "Az elmúlt két napban arról beszéltünk a játékosokkal, hogy legyünk mi az első csapat, amelyik rendes játékidőben nyer Érsekújváron. Az első harmadban jól játszottunk, és sikerült is előnyre szert tettünk. A második harmadban az Érsekújvár nagyon nyomott, és ki is használták a hibáinkat. Az utolsó játékrészben viszont pontosan megvalósították a fiúk, amit gyakoroltunk, remekül támadtuk le az ellenfelet, űztük-hajtottuk, és hibára kényszerítettük őket. Minden játékos fantasztikus teljesítményt nyújtott, nem is szeretnék senkit kiemelni, mert az egész csapatra büszke vagyok."

Dab.Docler - UTE 4-2 (1-1, 3-0, 0-1)

dabStephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Elég gyenge iramú, lapos mérkőzésen, lényegében öt perc alatt döntöttük el a három pont sorsát. A legfontosabb, hogy a mienk a győzelem, s hogy most már teljes mértékben a Winter Classic mérkőzésre koncentrálhatunk!"

Fotó: Mudra László