MOL Liga döntő: egalizált a HSC

2013.03.13. 22:28 |
A Csíkszereda legyőzte a DAB-ot, így két meccs után döntetlenre áll a két csapat

dabDab.Docler – HSC Csíkszeredacsík
1-3 (0-0, 0-1, 1-2)

A tegnapi 2-0-s győzelem után ma újra összemérte erejét a Dab.Docler jégkorong csapata a HSC Csíkszeredával a MOL Liga fináléjában. Nem is kezdte rosszul a meccset a DAB, mely lényegesen nagyobb iramban vágott neki a csatának, mint ellenfele, így az első felvonás nagy részében a HSC harmadában folyt a játék. Helyzetek adódtak azért mindkét oldalon, de gól nem született.

A második etapban azonban nagyot változott a játék képe, mert ugyan az első két-három percben a hazaiak irányították a játékot, ám az átütőerő ekkor hiányzott Galaniszék támadásaiból. A folytatásban azonban a Csíkszereda került egyre nagyobb fölénybe, melynek játékosai több alkalommal is tesztelték Sevelát, ám a kidolgozott helyzetekkel egészen a 31. percig nem tudtak élni a vendégek. Ekkor egy eladott hazai koronggal Kmit száguldhatott el a bal szélen, s éles szögből leadott lövése elcsúszott Sevela mellett (0-1). A bekapott találat nagyon megzavarta az Acélbikákat, akik a következő három-négy percben hibát-hibára halmoztak, s bár ezt követően sikerült valamelyest felpörgetniük a játékot, továbbra is a HSC kontráiban volt benne inkább a gólveszély. A harmad hajrájában viszont nagy esélyt kaptak a Lundh-tanítványok, akik közel másfél percig kettős emberelőnyben támadhatták a HSC ketrecét, ám a görcsös akarásnak ezúttal nyögés lett a vége, ugyanis egyetlen értékelhető lövés nélkül sikerült lehoznia az Acélbikáknak ezt az időszakot, vagyis kétharmadnyi játék után továbbra is a vendégek álltak közelebb a remélt sikerhez.

A harmadik húsz percben rákapcsolt a hazai egylet, ám az erdélyiek taktikusan védték kapujukat, és amikor ellentámadásra is futotta erejükből, akkor rendre zavart tudtak okozni a hazai harmadban. A 46. percben még nehezebb helyzetbe kerültek a vendéglátók, miután Hurtaj használta ki közelről a hazai védelem figyelmetlenségét, még kényelmesebb helyzetbe hozva ezzel a Csíkszeredát (0-2). A vendégek innentől kezdve pont ugyanazt játszották, mint egy nappal korábban az Acélbikák, így hiába a hazai mezőnyfölény, alig-alig sikerült helyzetet kialakítania Stehhan Lundh alakulatának. A véghajrában azért felcsillant a remény, mert miután lehozta kapusát a DAB, Szappanos révén csak sikerült szépíteni, ám tizenhat másodperccel a meccs vége előtt Becze nem hibázta el az üresen hagyott hazai kaput, kialakítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

Elvesztette tehát pályaelőnyét az Acélbikák alakulata, vagyis ahhoz, hogy sikerüljön megvédenie ligaelsőségét, mindenképpen nyernie kell most már a HSC otthonában is.

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - Természetesen nem erre számítottunk, győzni szerettünk volna, amihez meg is voltak a lehetőségeink, ám ezeket túl nagyvonalúan el is szórtuk az első harmadban. Most hiányoztak a csapatból azok a játékosok, akikre különböző okok miatt nem számíthattunk, ám mégsem erre kell fognunk a vereséget, hanem elsősorban a rossz helyzetkihasználásunkra. A HSC otthonában hasonlóan nehéz mérkőzésre számítok, ahol annyival talán jobb helyzetben leszünk, hogy Pavuk biztosan, míg Chvatal valószínűleg visszatér majd a csapatba, míg Somogyi játékára a következő hazai fellépésünkön van már esély, viszont Huba számára sajnos véget ért az idei szezon. Megyünk tovább, dolgozunk keményen, már a következő meccsel foglalkozunk, melyet természetesen szeretnénk megnyerni.

Gál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - Fokozatosan vettük át a játék irányítását, s ez a második harmad derekától már szerencsére gólokban is megmutatkozott. Tegnap elbeszélgettünk a játékosokkal, akikben ma újra láttam azt a tüzet, ami elengedhetetlen a sikerhez. Nagyot küzdöttünk, amiért dicséret illeti a csapat tagjait, de a párharc további mérkőzésein is hasonlóan nagy csatára számítok. Most két hazai mérkőzésünk következik, melyeken a győzelem a célunk, telt ház előtt, a ma mutatott játékkal erre lehet is esélyünk.

Fotó: Mudra László - Dab.Docler