MOL Liga: Brassó és Érsekújvár az elődöntőben

2015.02.16. 09:07 |

A Brassó jutott az elődöntőbe a mindent eldöntő, remek összecsapást hozó harmadik mérkőzésen. A Debrecen sokat tanult a pénteki mérkőzés tapasztalataiból, de a rengeteg kiállítás megpecsételte a sorsukat. A másik oldalon régi-új fiúval a soraiban meggyőző 60 percet mutatott az Érsekújvár, és kiejtette a becsülettel küzdő újpestieket.

A mérkőzés nyílt játékkal indult, a debreceniek kezdtek jobban. Berta szinte azonnal megszerezhette volna a vezetést a DHK-nak, de Polc védett. A 6. percben viszont teljesen megérdemelten betalált a vendégcsapat, Vaszjunyin lövését még hárította a brassói kapus, a kipattanót viszont Dancsfalvi belőtte (0-1). A bekapott gól után összeszedte magát a Brassó, ez eredményre vezetett, a 8. percben Petres góljával egyenlített (1-1). Nem sokkal később Jemeljanov kiült a büntetőpadra, a brassóiak kihasználták az emberelőnyt, addig járatták a korongot, amíg Saluga üresen nem maradt a kapu előtt (2-1). A harmad közepén a debreceniek hajtottak az egyenlítésért, míg a hazaiak okosan tartották a pakkot.

A második játékrészre átlógott 24 másodpercnyi brassói emberelőny, de nem éltek a lehetőséggel. 45 másodperccel Könczei visszatérése után Obsut ült ki, így DHK-előny következett. A vendégek becsülettel hajtottak, Polc remekül védett, egészen Jemeljanov kék vonalról megeresztett löketéig, aminél tehetetlen volt (2-2). A debreceniek lendületben maradtak, támadtak, ezt megtörte Ladányi Balázs fogásért kapott büntetése. Az emberhátrányt kibekkelték a vendégek, majd nyílt játék zajlott. A 29. percben Jemeljanov bottal akasztása után büntetőt hibázott a Brassó, másfél perc múlva viszont Molnár Zsolt révén újra megszerezte a vezetést (3-2). A hazaiak most nem ültek rá egygólos előnyükre, hajtottak a 4. találatukért. Olyannyira nem sikerült, hogy a 36. percben Kuriljuk passzából Kaszkov bevágta a vas alá a korongot (3-3). Nem sokkal később Vaszjunyin vezetéshez juttathatta volna a DHK-t, de Polc bravúrral védett. A harmad végén Kaszkov büntetése nyomán emberelőnybe került a Brassó, jól járatták a korongot, egészen addig, amíg a kapu előtt üresen álló Filip be nem lőtte (4-3). A 40. percben megszületett az ötödik hazai gól, Virág Csanád lőtte közelebb az elődöntőhöz a Brassót (5-3).

Kétgólos előnye birtokában a hazai csapat nem erőltette a támadásokat a harmadik játékrészben, a DHK szinte teljesen átvette az irányítást. Talán a fáradtság okozta rengeteg apró hiba miatt azonban az egyéni erőfeszítések nem tudtak kollektív nyomássá összegződni, a kulcspillanatokban vagy történt egy korongkezelési hiba, vagy egy nem teljesen pontos passz, ami miatt igazán veszélyes helyzet kevés adódott. Emellett a Brassó is nagyon összeszedetten védekezett, Polc kapus pedig egyszerűen lehúzta a rolót. A harmad első felében Szagyikov állt legközelebb a gólszerzéshez, miután az egyik brassói védő kissé korán vetődött el a lövőcselre, az orosz hátvédnek volt helye és ideje egészen közel húzódni a kapuhoz, de lövése nem volt elég pontos, elhalt Polcban. A 48. percben a Debrecen megkapta második előnyét a meccsen, de nem tudott élni vele, a hátrány nem csökkent, az idő viszont fogyott, miközben egyre kevésbé lehetett érezni az erőt a vendégekben. Öt perccel a vége előtt még jött egy utolsó esély másfél perc kettős emberelőny formájában, Muhin mester ki is kérte az idejét, azonban a Brassó hősiesen védekezve, Polccal megtámogatva kihúzta a kritikus periódust. Ezt követően már nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, bár Borogyin az utolsó percben elhagyta kapuját. 5-3-ra nyert a Brassó, amely az UTE érsekújvári vendégjátékának függvényében a Miskolccal vagy a DAB-bal játszik majd a döntőbe jutásért.

Jerry Andersson, Brassó: “Először is nagyon boldog vagyok, hogy megtettük az első lépést a MOL Liga rájátszásában, és a legutóbbi két mérkőzést összesítésben 10-3-ra megnyertük. Most mindenki láthatta, hogy milyen kiegyenlített a MOL Liga, mennyire közel vannak egymáshoz a csapatok. Büszke vagyok, hogy a csapatom képes volt ezen a két mérkőzésen erre a teljesítményre, és ki tudtuk használni azt a pici előnyt, amit az jelentett, hogy kétszer játszhattunk hazai pályán. Ez a harmadik mérkőzés egészen más volt, mint a második. Azon könnyebb volt ellenőrizni a játékot, amikor 2 vagy 3 góllal vezettünk. Most nem ez volt a helyzet. Nagyon nehéz a terveink szerint játszani olyan jó csapat ellen, mint a Debrecen, mert rengeteg nagyon jó és kreatív játékosa van. A mi fiaink is keményen dolgoztak, és két jó meccset játszottak, akár a támadó-, akár a védekező játékról beszélünk. Összességében mi nyertünk két meccset a háromból, és boldogok vagyunk, hogy továbbjutottunk. Most először is ki kell pihenni magunkat, és aztán indulunk Magyarországra, ahol nagyon erős ellenfél vár majd ránk.”

Jevgenyij Muhin, Debrecen: “Mindenekelőtt gratulálni szeretnék a Brassónak. Erősek voltak, megérdemelten jutottak tovább. Azt mondhatom, hogy jobban játszottunk, mint pénteken, különösen ami a fegyelmezettséget illeti. Ennek ellenére a hazai csapat a legjobb formáját hozta. Azt gondolom, összességében nem lehetünk elégedetlenek az első MOL Liga-idényünkkel.

A másik elődöntőben nagyot húzott az Érsekújvár vezetése a két szoros mérkőzést követően, és visszahozta Zsolnáról Marek Uramot, aki egyből a második sorban kapott helyet. Ahogy pénteken, úgy most is óvatos játékkal indult a mérkőzés, amely a 8. percben vett először fordulatot, amikor egy kapu elé betett korongot Weissmann passzolt a kapuba. A kiegyenlített meccsben a csapatok igyekeztek megtalálni egymás gyenge pontját. Ez a harmad vége felé inkább az újpestieknek sikerült, Faith kiállítása alatt számtalan ziccert dolgoztak ki és puskáztak el, bár ehhez köze volt a remekül védő Cikanek kapusnak is, ahogy a másik oldalon Pleszkán is fogott óriási ziccereket.

Ahogy befejeződött az első harmad, úgy kezdődött a második is, az UTE nekiugrott az Újvárnak. Azonban hamar, mintegy másfél perc elteltével érkezett az első pofon, amikor Frolik nagy lövése állította megoldhatatlan feladat elé Pleszkánt. Nem sokkal később Uram zavarta meg az újpesti próbálkozásokat, akciója nyomán a hálóba került a korong, ám a játékvezetők belefújtak a támadásba. Próbálkoztak a lilák, ám nem tudta kibontakozni, az Újvár okosan pörgette az órát. A szlovák rutinrókák csak a biztos heyzetebe mentek bele, viszont olyankor nem ismertek kegyelmet. Így esett, hogy a harmad derekán egy emberelőnyt pillanatok alatt kihasználtak Lubomir Hurtaj tanítványai, Frolik immáron második gólját szerezte. Mi több, a játékot is ők irányították, a hátralevő időben jóval meggyőzőbb játékot mutattak a vendégeknél.

A harmadik harmadban tehát háromgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia az Újpestnek. Ehhez képest a bedobás után azonnal a hazaiak értek el újabb emberelőnyös gólt, a mezőny egyik legsúlyosabb egyénisége, Kowalczyk egy rá jellemző iszonyatos erejű bombát eresztett el a kék vonalról, ami védhetetlenül vágódott a  hálóba. Kisvártatva újabb hazai előny és abból újabb gól született, Ezúttal Faith volt eredményes. Szilassy Zoltán időt kért és kapust cserélt. Eldőlni látszott a meccs, komoly csodának kellett volna történnie ahhoz, hogy az UTE legalább túlórára mentse. Ez nem sikerült, egyedülKiss Dániel lövése talált ugyanis utat Cikánek hálójába az 55. percben. Az újpestiek minden ziccerüket kihagyták ezen az estén.

Lubomir Hurtaj (vezetőedző, Érsekújvár): “Nagyon nehéz ellenféllel küzdöttünk meg az elődöntőbe jutásért. A héten sok bajunk volt a csapattal, mivel a keddi mérkőzés után a fél csapat egészségi problémákkal küszködött. Szerencsére sikerült helyrehozni őket. Pénteken még érződött a csapaton a betegség, a harmadik meccsre viszont óriási elszántsággal álltunk oda, mindenki nagyon akarta a továbbjutást.”

Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE): “A pénteki mérkőzés sokkal jobban sikerült, mint a harmadik. Sajnos nagyon sok kiállításunk volt, és ezeket az ellenfél kihasználta. Ráadásul sokkal jobban élt a  ziccereivel is. Megyünk tovább, mivel készülünk a Magyar Kupára. Szeretnénk ott is bizonyítani.”

Fotó: Tamási Zoltán