2013.02.24. 23:35 |
Az alapszakasz végén derül ki, mely csapatok jutnak a rájátszásba.

csíkHSC Csíkszereda - Ferencváros-ESMTK ftc
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Nem okozott csalódást szurkolóinak a HSC Csíkszereda jégkorongcsapata a MOL Liga vasárnap esti találkozóján, és ha egy kicsit nehezebben is, de behúzta a kötelező győzelmet a Ferencváros ellen hazai pályán. Az első harmad első felében a hazai csapat meddő fölényben játszott. A kapusoknak kevés dolguk volt. A nagyobb helyzetek sorát a hazai oldalon Fadrny kezdte, aki egy kecsegtető helyzetben nem tudott túljárni Meravy eszén. A túloldalon alig pár percre rá Hegyi Á. hagyott ki egy ordító helyzetet. A harmad második felében megbillent a pálya a hazaiak javára, akik valósággal ostrom alatt tartották vendégek kapuját. A gól viszont nem jött.

A második harmadra egy támadásban céltudatosabb hazai csapat korcsolyázott ki a jégre. Nagy nyomás alá helyezték a vendégeket. A levegőben lógott a gól, ami nem is váratott sokat magára. A 24. percben egy szép támadást követően Szőcs kapott egy korongot a kapu hátához, amit a jó időben érkező Molnár Zsombor elé tálalt. A fiatal csatár kivárt, majd a felsőbe lőtte a játékszert. A folytatásban sem állt le a hazai csapat. A Fradi kapusa több alkalommal is bravúrokat kellett bemutasson. A 32. percben, emberelőnyben, jött a HSC második gólja. Fadrny kékről eleresztett lövése átvánszorgott Meravy alatt, de még a gólvonal előtt Szőcs piszkált bele a játékszerbe. A hátralevő időben leült a meccs bár a HSC veszélyesebb volt.

Az utolsó játékrész lassan indult be és ezt a Ferencváros ki is használta Berta révén. A bekapott gól ébresztőt fújt. A válasz sem maradt el. Előbb Novak lőtte egy szép találatot, majd Góga nyugtatta meg a kedélyeket.

Gál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - Nehezen indultunk be, de sikerült hozni a győzelmet. Örvendek, hogy a fiatalok jól játszottak. Készülünk a holnapi döntő mérkőzésre.

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros-ESMTK) - Elég tartalékosan jöttünk. Azokat a taktikai elemeket, amiket beszéltünk a srácok betartottak. Jól tartottuk magunkat, de sajnos a végére elfáradtunk.

ascASC Corona Brasov - Dab.Docler dab
6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

A Brassó teltházas meccsen győzte le az alapszakasz győztest, így egészen a legutolsó meccsig életben tartotta a reményeket a rájátszásra. A vezetést Nagy Csaba révén a Brassó szerezte meg, majd Tőkési még egyenlíteni tudott a vendégeknek. Még a harmad végén Virág Csanád révén visszavette az előnyt a hazai csapat. A második játékrészben Petres jóvoltából már két góllal mentek a brassóiak. Az utolsó felvonásban Nagy kezdte a gólgyártást egy fórban, majd rövid időn belül Papp szépített szintén előnyből. Ezután jött Petres révén egy újabb fórban lőtt gól, majd Basilidesz az 56. percben állította be a végeredményt, 6:2 a hazaiaknak.

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) – Nem könnyű a legjobb játékosaink nélkül játszani. Nagyon motivált csapattal álltunk ma szemben, amely győzelmet érdemelt ezen a meccsen. Már a rájátszásra gondolunk folyamatosan, ahol a Brassót fogjuk választani, ha kvalifikálja magát, vagy a Miskolcot. Holnap Csíkszeredába utazunk, ahol győzni akarunk, mint mindig.

Greg Lindqvist (vezetőedző, ASC Corona Brasov) – A motiváció győzedelmeskedett ma a minőség ellen. Élet-halál meccs volt, és nagyon boldog vagyok, hogy a játékosaim tiszteletben tartották a taktikát, amit megbeszéltünk, ez a gólok számában is megmutatkozott. A legvégéig reménykedünk abban, hogy bejutunk a rájátszásba. Nagyszerű volt a közönségünk, és ha nem jutunk tovább a MOL Ligában, akkor teljes erőnkkel a román bajnokságra fókuszálunk, ami szintén nagyon fontos számunkra.

uteUTE - Miskolci Jegesmedvék misi
3:10 (1:3, 1:4, 1:3)

A Jegesmedvék vasárnap este Újpesten zárták le a MOL Liga idei alapszakaszát egy kiütéses győzelemmel. A junior bajnokság elődöntője miatt az Újpest mindössze három sorral tudott kiállni, mégis szűk másfél perc elteltével megszerezték a vezetést. Szirányi Dániel ugrott ki, szólóját még Budai védte, a kipattanót viszont az őt követő Gágyor már a hálóba lőtte (1:0). Ez az állapot azonban nem tartott sokáig, hiszen az 5. percben Smith egy kipattanót vágott kapásból a hálóba (1:1). Alig telt el egy perc, már vezettek a miskolciak: Hegyi ugratta ki Czubát, aki fonákkal emelt a kapuvas alá (1:2). A 11. percben – emberelőnyben – Czuba egy lecsorgó korongot lőtt az üres kapuba (1:3).

A második harmadban a 24. percben növelték előnyüket a Jegesmedvék: előnyben Miskolczi passzolt a kapu mögül Tóthoz, aki egy lépésről lőtt a hálóba (1:4). Megint csak bő egy perc múlva Dubek elé került a korong, aki közelről mattolta Hajeket (1:5). A 27. percben Németh látszólag Budait találta telibe, ám a korong valahogy mégis átvánszorgott a gólvonalon (2:5). A 33. percben Miskolczi szépen cselezte ki védőjét, majd bődületes felső vasat lőtt. A 34. percben Tóth hátulról húzott be a kapu elé, és másodjára már a hálóba csúsztatta a korongot (2:6). A 37. percben szép passzjáték után Orosz lőtt gólt (2:7).

A harmadik harmadban három és fél percet kellett várni a következő miskolci gólra, ekkor Czuba egy kipattanót értékesített közelről (2:8). A harmadik villámgólnál mindössze 33 másodperc telt el, amikor a kapu felé korcsolyázó Popovics kapta a korongot, és kilőtte a bal felső sarkot (2:9). És ismét nem telt el egy perc, és Hegyi lőtte a „jubileumi”, tizedik gólt (2:10). Az 50. percben emberelőnyben Szajbert szépített, és beállította a végeredményt (3:10).

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - A mérkőzés – már az eredményt tekintve is – elég egyoldalú volt, de a lényeg, hogy megszereztük a győzelmet. Ez a 30. győzelmünk, ami igen kiemelkedő eredmény, ezzel megszereztük a második helyezést az alapszakaszban. Most már csak előre nézünk, az alapszakasz utolsó napján dől el minden, kíváncsian várjuk, hogy ki lesz az ellenfelünk az elődöntőben.

Ancsin János (edző, UTE) - Ritka az olyan mérkőzés, amikor az ellenfél ilyen korrekten és sportszerűen játszik, mint ma a Miskolc, ezt megköszönjük és sok sikert kívánunk nekik a rájátszáshoz. A négy ifi korú játékosunk megállta a helyét, aminek nagyon örülünk.