MOL Liga: a második hosszú hétvége

2014.09.29. 18:06 |

Az alapszakasz második hosszú hétvégéjén 2-2 mérkőzést játszottak a csapatok, összesen 8-at, amelyeken 52 gól született. Ez a 6,5-ös gólátlag jól jelzi, továbbra is eseménydús meccsekre számíthatnak a nézők.

A hosszú hétvége első találkozója a Miskolc-UTE volt, ahol ellentmondást nem tűrően fektette két vállra ellenfelét a házigazda. A 9-1-es győzelemből jelentős részt vállalt Zachary Cohen, aki egymaga 4 gólt rámolt be a lila-fehérek kapujába. A szombati pihenő után Debrecenbe utazott a Miskolc, ahol szoros mérkőzésen ugyan, de megőrizte veretlenségét.

A Debreceni HK pénteki mérkőzése hasonlóan szoros volt azt FTC otthonában annak ellenére, hogy Ladányi Balázsék mindössze két sorral voltak kénytelenek végigjátszani a meccset. Végül öt perccel a dudaszó előtt Vaclav Novak döntötte el a mérkőzést az FTC javára. A sérülések jelentős problémákat okozhatnak még a Debreceni HK-nak, hiszen az amúgy is kis létszámú keret további csökkenése hatványozott terhelést jelent az egészséges játékosok számára, így kérdéses, meddig tudják szinten tartani játékukat. A másik oldalon viszont meglehet, hogy az FTC megtalálta egyik erősségét a támadó sorban David Croteau személyében, aki a csapat mindhárom góljánál közreműködött.

A hétvége folyamán mindkét erdélyi helyszínen sor került az első mérkőzésekre, ahol a szezont gyengén kezdő Csíkszereda megszerezte első pontjait a DAB.Docler fölött aratott hosszabbításos győzelmével, majd vasárnap kis híján sorozatbeli második győzelmét ünnepelhette, ám másfél perccel a vége előtt Juraj Faith meglőtte maga és egyben csapata harmadik gólját, így 3-2-re győzött a címvédő Nové Zámky.

Az érsekújváriak a szombati mérkőzésnapon az ASC Corona Brassó otthonába látogattak, ahol elsöprő, 7-2-es győzelmükkel bizonyították a tavalyi döntőbeli ellenfelüknek, jogos birtokosai a trófeának. A mérkőzést követően a Brassó vezetőedzője lemondott pozíciójáról, a nyári felkészülés óta dolgozott az erdélyi klubnál.

A hosszú hétvégét a budapesti örökrangadó zárta, ahol a lényegesen megerősödött Újpest felül tudott kerekedni zöld-fehér riválisán. Az 5-3-as végeredmény már a második harmad végén kialakult. A találkozót követően az FTC vezetősége megvált Hakan Nygren és Dobos Tamás vezetőedzőktől, helyüket ideiglenesen a csíkszeredai Szakács Ferenc és a klub örökös bajnoka, Orbán György veszi át.

Statisztika

Pontok: 11, Becze Tihamér , Tyler Metcalfe (Miskolc)

Gólok: 7, Juraj Faith (Nové Zámky)

Asszisztok: 8, Becze, Metcalfe (Miskolc)

A hosszú hétvége eredményei:

Miskolci Jegesmedvék - UTE 9:1 (3:0, 2:0, 4:1)
Ferencvárosi TC - Debreceni HK 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
ASC Corona Brasov - Dab.Docler 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

HSC Csíkszereda - Dab.Docler 4:3 hu. (3:1, 0:1, 0:1, 1:0)
ASC Corona Brasov - HC Nové Zámky 2:7 (2:3, 0:1, 0:3)

HSC Csíkszereda - HC Nové Zámky 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Debreceni HK - Miskolci Jegesmedvék 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
UTE - Ferencvárosi TC 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)

A MOL Liga menetrendje, tabellája, kanadai táblázata és kapusrangsora itt található.

Fotó: Molnár Dénes/Debreceni HK