MOL Liga: 8. hét összefoglaló

2014.11.13. 17:19 |

A nemzetközi szünet által kétnaposra szűkült a MOL Liga alapszakaszának nyolcadik hete, amely napokon egy-egy mérkőzésre került sor.

Kedden Nové Zámky - Miskolc rangadót rendeztek Szlovákiában, amelynek kezdetén a két csapat egyaránt 5-5 pont hátránnyal állt az tabella első helyezettje, a Dunaújváros mögött. Így tehát a mérkőzés nem másról döntött, mint a második hely sorsáról. Két harmad után egygólos vezetéssel vonulhatott öltözőbe a címvédő, ám a záró játékrészben felpörögtek az események. A 46. percben Erik Caladi megszerezte csapata ötödik, saját maga harmadik találatát a meccsen, ám ezt követően magára talált a miskolci együttes, Tóth Adrián emberelőnyös góljával kezdődött a felzárkózás, majd a kapuslehozatalt követően, mindössze 19 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Dudas egyenlített és vitte hosszabbításra a mérkőzést. Itt elegendő volt 26 másodperc a sárga-fekete gárdának, hogy megszerezze az aranygólt Keegan Dansereau révén.

Szerdán az Újpestet fogadta a DAB.Docler, amely az előző évben valószínűleg könnyű mérkőzés lett volna az Újváros számára, ám ezúttal igazán megnehezítette a dolgát a budapesti együttes. Az IIHF szünet alatt tovább erősödött az UTE, hiszen csatlakozott a kerethez Kiss Dániel Székesfehérvárról és Victor Lindgren is visszatért a MOL Ligába a szezon eleji norvégiai kitérője után. A harmadik harmad második felében 3-2-re vezettek a lila-fehérek, ám ekkor Kiss Ákos használt ki egy emberelőnyt. Egy perccel később Szappanos szerezte meg a vezetést a házigazdák számára, majd egy perccel a mérkőzés vége előtt Papp Viktor talált be az üres kapuba, bebiztosítva ezzel csapata győzelmét.

Ezáltal tehát a DAB.Docler hatpontosra növelte az előnyét a második helyen álló Miskolc előtt, mögötte pedig mindössze egy pont hátránnyal áll Érsekújvár a harmadik helyen.