MOL Liga: 7 vendég-pont 3 meccsen

2015.09.28. 20:43 |

A két erdélyi helyszínen és Dunaújvárosban folytatódott ma a MOL Liga alapszakasza.

Dunaújvárosi Acélbikák - Fehérvár AV19 1-4

A Fejér megyei rangadónak ezúttal Újváros adott otthont, a házigazda keretébe visszatért Duschek, de a kapuban az eddig remekül teljesítő Lindoff kapott lehetőséget. A Volánban Reiter Richárd mutatkozott be sérüléséből felépülve, a kaput az előző meccset gól nélkül záró Scola védte ismét kiválóan. A vendég együttesnek Krogh szerzett vezetést, egy kipattanót értékesített az első harmadban, Bodó és Reisz jegyzett gólpasszt. A második harmadban szintén ez a sor volt, amelyik ki tudta használni Sijka büntetését, ezúttal Reisz talált be és Krogh, illetve Orban neve mellé írtak még egy-egy pontot. A vezetést Holmberg növelte háromgólosra a harmadik játékrész elején, majd ismét a kiválóan teljesítő Reisz volt eredményes, miután a két kanadai-magyar kettős állampolgár, Bodó és Orban kiválóan játszotta át az egész pályát két passzal, hogy előkészítsen a fiatal támadónak. Kevesebb, mint nyolc perccel a vége előtt hiúsultak meg Scola újabb shutoutja irányába tett törekvései, Sijka tette vissza a korongot a kapu elé, ahonnan az Borbás korcsolyájáról a kapuba pattant. Az utolsó másfél percre előnybe került a Dunaújváros és kis híján két gólra zárkózott fel miután Azari a hálóba bombázott egy kipattanót, ám a játékvezető a sarokból úgy látta, Scola fogja a korongot – a kapus is azt hitte - , így még a találat előtt a sípjába fújt, maradt az 1-4.

Strenk Hunor, Dunaújvárosi Acélbikák: - Az első harmadban nem tudtunk eléggé felpörögni, utána pedig fontos szituációkban hagytunk ki helyzeteket. Ezután pedig csak futottunk az eredmény után. Mindenképpen többet vártunk a srácoktól.

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: - Elégedett vagyok a meccsel, jól alakultak a dolgok számunkra. Az első harmadban szerzett vezetés lendületet adott a srácoknak, amiből sikerült megnyugtató előnyt kovácsolni. A folytatásban sokkal keményebb meccs vár ránk, arra készülünk.

ASC Corona 2010 Brasov - Debreceni HK 4-3 bü.

A veretlen Debrecen először utazott Erdélybe idén, Brassó elleni találkozója pedig nem várt izgalmakat hozott. A házigazdánál bemutatkozott a 18 éves galaci születésű Andries Gheorghies, a kapuban a tavaly még DHK színekben szereplő, egyébként csíkszeredai hálóőr, Tőke Zoltán kapott lehetőséget. A vendég együttes a debreceni nevelésű Vincze Péter Tamás személyében avatott újoncot, míg a kapuban ezúttal is Vay Ádám állt. Brassó kezdett jobban a találkozón, Balázs Zsombor révén már az ötödik percben vezetést szerzett, másfél perccel később pedig Tranca növelte az előnyt Bíró és Zsók passzából. A második harmad elején mielőtt a DHK megtalálta volna az ellenszert, Fodor lőtt újabb gólt, így háromgólos hátrányból kellett felállnia a MOL Liga tavalyik ötödik helyezettjének. Az áttörést a mérkőzés második fele hozta, amikor Troshin kihasznált egy emberelőnyt, de a szünetig nem tudtak ennél közelebb kerülni. Az utolsó percekben viszont drámai fordulatokat vett a találkozó, előbb Kaskov zárkóztatta fel csapatát 3-2-re, majd mindössze 39 másodperccel a dudaszó előtt az új tengerentúli légiós, Garrett Milan mentette hosszabbításra a meccset. Berta Ákos mindkét találatnál gólpasszt jegyzett. Döntést viszont a hétperces ráadás sem hozott, így büntetőlövésekre került sor, ahol Mihály Árpád találatával győzött a házigazda és ezzel megszakította a Debrecen veretlenségét.

Keresztes Ottó, ASC Corona 2010 Brasov: A Debreceni HK erős, gyors csapat kiváló légiósokkal. Nagy erőfeszítéseket kellett tennünk, hogy lefedjük a teljes játékteret és igazán örülünk, hogy meg tudtuk szerezni ezt a két pontot. A kapusunk kiválóan teljesített ma, különösen azt figyelembe véve, hogy korábbi csapata ellen lépett jégre. Mindent megteszünk, hogy kellőképpen kipihenjük magunkat holnapra, a címvédő DVTK Jegesmedvék elleni találkozóra.

Igor Razov, Debreceni HK: Mindenekelőtt gratulálok az ellenfélnek és kapusának. Ez a két csapat találkozott már egymással az előszezonban, de most úgy tűnik, mintha teljesen más csapattal találtuk volna szemben magunkat. Felkészítettem az együttesemet arra, hogy komoly mérkőzésre kerül ma sor, de úgy tűnik, néhányan ezt nem igazán értették meg és azt hittek, könnyű győzelem lesz. Nem tudtunk előnyt kovácsolni a lehetőségeinkből és úgy tűnik, ellenfelünk ma jobban akarta ezt a három pontot, mint mi.

HSC Csíkszereda - DVTK Jegesmedvék 2-5

A címvédő légiós kapusa nélkül volt kénytelen Erdélybe utazni, így az első találkozón éppen nevelőegyesülete ellen kapott lehetőséget Adorján Attila, aki kijelenthetjük, élt is vele, hiszen 35 lövést hárított. A gólgyártást Jesse Dudas kezdte meg az első harmad közepén, ám erre még a dudaszó előtt válaszolni tudott a HSC egyik új légiósa, az orosz Kropotin, Mikéska és a szintén új igazolás, Berlev készített elő neki. Nem sokáig mutatott viszont 1-1-et az eredményjelző, a következő percben ismét Dudas talált be Ruczuj kapujába emberelőnyben. A második játékrészben megismétlődött a forgatókönyv, Sagert passzolt Dudashoz emberfórban, aki mesterhármast szerzett. A mérkőzés második felébe lépve Somogyi lőtte meg csapata negyedik gólját, majd Hajós használt ki egy újabb előnyt, ahol Galanisz már harmadik gólpasszát jegyezte a találkozón. A 39. percben Mikéska szépített Dansereau kiállítását kihasználva, de a harmadik harmadban már nem esett gól, a házigazda nem tudott közelebb kerülni az egyenlítéshez, így a DVTK három ponttal utazik tovább Brassóba.

Geréb István, HSC Csíkszereda: - Miskolc frissebb volt, akik ellen a mérkőzés egy bizonyos szakaszáig bírtuk a lépést. Három nagyon jó soruk van: a kanadaiak, a tavalyi újvárosiak, illetve a hazaiak. Személy szerint annak örvendek, hogy a fiúk a körülményekhez képest tisztességgel helyt álltak. Hiszek benne, hogy a két orosz srác is jobban beilleszkedik és következő mérkőzéseken többet tudnak majd segíteni.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: - Elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. A támadójátékunk nagyon jó volt, sokszor játszottunk komoly fölényben, és ütöttünk öt gólt. A Csíkszereda kontráiban volt veszély, de a védekezésünk is megfelelő volt. A beharangozóban említettem, hogy fontos lesz az emberelőnyős és –hátrányos játék. Ebben is léptünk előre, hiszen hat emberelőnyből három gólt szereztünk, míg a hét hátrányból csak egyet kaptunk. Dudas mesterhármasa magáért beszélt, Adorján Attila a szülővárosában remek teljesítményt nyújtott a kapuban. Sorolhatnám még, de a csapat minden tagja hozzátette a magáét ehhez a győzelemhez.

Fotó: Maczkó Márk