MOL Liga 6. hét összefoglaló

2014.10.29. 08:28 |

Ezen a héten tíz izgalmas mérkőzést játszott a mezőny, amelyek mindegyikén egyértelmű pontszerzési céllal léptek jégre a felek, hiszen a tabellán egymáshoz közel álló csapatok mérhették össze erejüket. Dunaújvárosnak sikerült két ponttal az élen maradni, Miskolc és Érsekújvár egyaránt 27-27 ponttal áll mögötte, az utolsó rájátszást érő helyen az UTE áll két ponttal megelőzve a Ferencvárost.

Pénteken Érsekújvár fogadta a tabella jelenlegi első helyezettjét, ahol a hazaiak első sora kiváló teljesítményt mutatva bebiztosította a győzelmet Dunaújváros ellen. Miskolc a Debreceni HK-t fogadta és szintén otthon tartotta a győzelemért járó 3 pontot, így maradt a pontegyenlőség közte és a címvédő között.

Szombaton a házigazda HSC ugyan még ki tudott egyenlíteni a 0-2-es FTC vezetés után, de hiába próbálkozott 41-szer a mérkőzés során, nem tudta megszerezni a vezetést, Marton Róbert állta a sarat a Ferencváros kapujában. Végül a HSC korábbi játékosa, Novak állította be a 2-4-es végeredményt. A másik erdélyi helyszínen Molnár, Saluga és Virág trió egyaránt 1+1-el vette ki a részét az Újpest fölött aratott győzelemből, a vendégektől Michalik az utolsó másodpercben rontotta el Polc tökéletes védési mutatóját.

Vasárnap helyet cserélt a két budapesti együttes, így a HSC Újpestet fogadta, csak a második harmadban esett gól, amelyek mindegyikét idegenlégiós szerezte, majd a hosszabbításban sem változott a 2-2-es állás. A büntetőknél Curilla döntött Csíkszereda javára. Brassó a másik budapesti csapat ellen is győzni tudott, bár az eredmény szoros volt annak ellenére, hogy az FTC az első harmadban mindössze 2-szer, a mérkőzés során összesen 19-szer lőtt kapura. Ezzel szemben Budai 49 lövést hárított. A Dunaújváros paprikás mérkőzést játszott Debrecenben, ahol a hazai csapat két légiósa is megsérült, az első harmadban Kuriljuk oldalsó térdszalag szakadást szenvedett, Szicsov pedig végig játszotta a mérkőzést, de utána kiderült, eltört az egyik alkarcsontja. A harmadik harmad második felében percenként estek a gólok hol az egyik, hol a másik oldalon, a felpörgött eseményeket két végleges kiállítás követte a dunaújvárosi oldalon, előbb Pavuk, majd Azari mehetett az öltözőbe. 4-4-es állásnál ért véget a rendes játékidő, a hosszabbításban Mestyán emberelőnyben szerezte meg a győztes gólt a DAB számára. Ugyanakkor a vasárnapi mérkőzések közül a legtöbb gólos mégis a Miskolc-Nové Zámky ranagadó volt, ahol kétszer is vezetett a címvédő, ám mindkétszer fordítani tudtak a sárga-feketék, végül többek közt Dansereau mesterhármasával 7-5-re győzött a miskolci együttes.

Kedden Érsekújváron kellett bizonyítania a sérüléshullámmal küszködő Debreceni HK-nak. A mérkőzésen nem tudott részt venni az előző találkozón megsérült két orosz légiós, a továbbra is lábadozó Vaszjunyin Artyom és Horváth Dávid, illetve Ladányi Balázson hétfőn artroszkópos térdműtétet kellett végrehajtani, előreláthatóan 10 mérkőzést kell majd kihagynia. Helyettesítésükre a fiatalok közül jégre lépett Prakab és Gyemesin, illetve bemutatkozhatott a Ferencvárostól érkező Sijka Dusan is, míg Tőke Zoltán mellé Boronyint nevezték másodkapusnak. A liga-újonc így is helyt tudott állni a címvédő otthonában, egygólos vereséggel utazhatott haza. A hét az erdélyi rangadóval zárult, ahol másodjára is a Brassó volt eredményes, ezúttal hazai pályán. A HSC ugyan vezetett 1-0-ra is, de a Corona egyenlíteni tudott a második harmad első percében és végül 3-1-re győzött.

A 6. hét eredményei:

Péntek

18:00 HC Nové Zámky           - Dab.Docler         5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

19:00 Miskolci Jegesmedvék  - Debreceni HK      5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Szombat

18:00 HSC Csíkszereda          - Ferencvárosi TC  2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

18:00 ASC Corona Brasov       - UTE                   3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Vasárnap

18:00 HSC Csíkszereda          - UTE                   3:2 bü. (0:0, 2:2, 0:0, 0:0, 1:0)

18:00 Debreceni HK               - Dab.Docler         4:5 hu. (1:2, 1:0, 2:2, 0:1)

18:30 Miskolci Jegesmedvék  - HC Nové Zámky   7:5 (3:2, 1:2, 3:1)

19:30 ASC Corona Brasov       - Ferencvárosi TC  2:1 (0:0, 1:1, 1:0)