MOL Liga 5. hét összefoglaló

2014.10.20. 13:02 |

Mivel a DAB.Docler és a Corona Brassó is a Kontinentális Kupa csoportkörében volt érdekelt, a MOL Ligában mindössze három mérkőzésre került sor az elmúlt hétvégén.

Pénteken az Újpest Érsekújvárra utazott, ahol sikerült a mérkőzés elejétől a végéig kiegyensúlyozott játékot mutatnia. Sokáig a 3-2-es vezetést is tartotta a budapesti gárda, majd végül fordítani tudott 4-3ra a címvédő. 13 másodperccel a vége előtt Turbucz Martin egyenlített és vitte hosszabbításra a mérkőzést, amely végül a büntetőkig nem dőlt el. Juraj Faith találata döntötte el a találkozót a Nové Zámky javára. Szintén pénteken került sor a Ferencváros-Miskolc mérkőzésre, ahol nagy meglepetésre a zöld-fehérek otthon tartották a győzelemért járó 3 pontot. Budai Krisztián kivette a részét a munkából, hiszen 40 miskolci lövést hatástalanított, a harmadik harmadban pedig előbb Hegyi egyenlített emberelőnyben, majd Kiss Gábor emberhátrányban szerezte meg csapata győztes gólját.

Vasárnap újabb fővárosi rangadó került megrendezésre. Az első harmadban nem született találat, a mérkőzés további részében egyértelmű UTE fölény alakult ki, Jussi Tapio két góljával 4-0-ra is vezetett a lila-fehér gárda, majd mindössze két perccel a találkozó vége előtt Kiss talált be Pleszkán kapujába, szertefoszlatva ezzel az újpesti kapus shotoutról szövögetett gondolatait.