MOL Liga: 4. hét összefoglaló

2014.10.15. 17:27 |

A MOL Liga alapszakaszának állása és az erőviszonyok kezdenek körvonalazódni, hiszen a negyedik hetet követően Dunaújváros 6 ponttal előzi meg a tabella második helyén álló Miskolcot és a mezőny vége is távolodni kezd a többiektől, hiszen 5 pont különbség van az ötödik helyezett Brassó és a hatodik Újpest között is, ahol továbbra is az első sorra alapoznak.

Dunaújváros erősen kezdett az Újpest otthonában, a lila-fehérek edzője kénytelen volt 34 perc után 4-1-es állásnál időt kérni, ám alig két perc elteltével négygólosra növelte előnyét a DAB, ekkor Pleszkánt Ágoston váltotta a kapuban, aki végül kapott gól nélkül zárta a találkozót. Az UTE játéka rendeződni látszott a kapuscserét követően, két gólra zárkózott fel ellenfeléhez, majd a biztos győzelmet jelentő hatodik gól már üres kapura szerezte az újváros 5 másodperccel a mérkőzés vége előtt. A liga-újonc kivette a részét a munkából a hosszú hétvégén, hiszen nem csak a tabellán mögötte álló csapatokat, de a címvédő Nové Zámkyt is legyőzte. Sorrendben előbb a Csíkszereda elleni 7-2-es győzelem során talált be hét különböző DHK játékos, majd két nappal később az FTC fölött aratott magabiztos 6-2-es diadalt az együttes. A nagy meglepetést hétfőre tartogatták a debreceniek, amikor hazai pályán szintén 6-2 arányban múlták felül az Érsekújvárt.

Nem csak a hétkezdés, de a hétvége is rosszul sikerült a Nové Zámky számára, hiszen hazai pályán büntetőlövések után kaptak ki a tavalyi második helyezett Brassó ellen. Az erdélyiek számára tehát úgy tűnik, jót tett az edzőváltás, hiszen a szlovákiai találkozó után Miskolcon is Brassó javára döntöttek a büntetők ezúttal, majd az UTE ellen rendes játékidőben győztek 4-3ra. Bármelyik edző elégedett lenne hat pont begyűjtésével egy olyan idegenbeli túrán, ahol a három mérkőzésből kettőn a jelenlegi tabella szerint magasabban jegyzett együttesek ellen kell bizonyítani.

Miskolc jól kezdte a hosszú hétvégét, de a folytatás már egyre gyengébben sikerült. A Ferencváros fölött aratott 4-1-es győzelmet a korábban említett Brassó elleni vereség követte, majd a sorozatot Dunaújvárosban sem tudta megállítani a sárga-fekete gárda, 4-1-re győzött a házigazda.

A HSC Csíkszereda ezúttal egy ponttal utazhatott haza magyarországi körútjáról, melynek utolsó állomásán, Budapesten ugyan vezetett 3-0-ra is az FTC ellen, mégsem szerezte meg első rendes játékidőn belül született győzelmét, mivel a mérkőzés utolsó két percében két vitatható góllal egyenlíteni tudott a Ferencváros, majd a mesterhármast jegyző Kiss Gábor révén a győzelmet is megszerezte a hosszabbításban. Az említett eset körülményeit a MOL Liga és az MJSZ vizsgálja.