MOL Liga: 18. hét összefoglaló

2015.01.22. 01:20 |

A MOL Liga alapszakaszának végéhez közeledve körvonalazódni látszik a rájátszásba kerülő csapatok kiléte, az egyetlen kérdés az, hogy az utolsó helyen az UTE vagy az FTC jut be, ami a hét záró mérkőzését még paprikásabbá tette a két budapesti klub között.

Pénteken Miskolcot fogadta a házigazda, a mostanában gyengébb formát mutató Érsekújvár pedig talpra állt és nem adta könnyen a bőrét. Az akkor épp első helyen álló Miskolc viszont fordítani tudott az első harmadban kialakul 3-1-es hátrányból, Dansereau duplázott a mérkőzés második felében, ám a győztes gól a hosszabbításban sem született meg. A rávezetéseknél Metcalfe találata döntött a Jegesmedvék javára. Dunaújvárosban szintén szoros eredmény született, a rájátszásért hajtó FTC kiválóan kezdett és már az első harmad után háromgólos vezetéssel mehetett pihenni. A második harmad szoros és gólgazdag játékot hozott, ahol sokáig tartani tudta magát a zöld-fehér együttes, de 40 másodperccel a dudaszó előtt Galanisz egyenlíteni tudott. Így 4-4-es állásnál fordultak a felek a záró húsz percre, ahol már csak egy találat esett, Martine góljával győzött a házigazda.

Szombaton Erdélyben került sor két mérkőzésre, Csíkszeredában a televíziós közvetítés miatt már 15:30-kor kezdett a Debreceni HK, aki 4-1-es győzelmével újabb lépést tett a rájátszásbeli helyének bebiztosítására, míg az UTE kétgólos hátrányból állt fel Brassóban, majd a hosszabbításban Mihalik aranygóljával győzött. Másnap szokás szerint helyet cserélt a két vendég együttes, Brassóban újabb szoros mérkőzésen maradt alul a hazai gárda, ám egy pontot itt is szerzett. A kiegyenlített játék során mindkét alkalommal a hazaiak szereztek vezetést, a liga újonca viszont minden alkalommal válaszolni tudott, majd Ladányi Balázs büntető lövése révén öt ponttal indulhatott haza a DHK. Ezzel egy időben mindkét oldalon büntetésekkel tarkított mérkőzés zajlott le Csíkszeredában az UTE vendégjátéka során. A HSC annak ellenére, hogy számára tét nélküli volt a találkozó – hiszen az utolsó helyen állva már biztosan nem kerülhet rájátszásba – végig vezetve győzelemmel tudta megörvendeztetni a hazai közönségét.

Szintén vasárnap este lépett jégre egymás ellen a tabella első és második helyezettje, Miskolcnak pedig egyértelmű szándéka volt újra élni a hazai pálya előnyével és megtartani az alapszakaszbeli első helyet. A kiegyenlített mérkőzés első húsz percében nem született gól, majd a vendégek háromszor is betaláltak a második harmadban, majd’ kétszer többet lőttek kapura, mint Hajósék. A záró játékrészben eredményesebb volt Miskolc védekező játéka, mindössze négy lövés találta el Bálizs kapuját, de a gólszerzés továbbra sem jött össze. Becze 47. percben szerzett emberelőnyös találata mindössze szépségtapasznak bizonyult végül a második helyre visszacsúszó Jegesmedvék számára. A nap utolsó találkozóján Érsekújvárt fogadta az FTC, a budapestiek pedig folytatták menetelésüket a rájátszás felé, magabiztos háromgólos győzelmet aratva a címvédő fölött.

A hétfői pihenőnap sem telt el eseménytelenül, a MOL Liga szereplést február első napján minden bizonnyal befejező HSC Csíkszereda az osztrák másodligába adta kölcsön nemrég igazolt lett kapusát a szezon végéig. Így kedden Ruczuj Gellért állhatott újra a kapuban, hogy farkasszemet nézzen a helyi rivális támadóival. Az alapszakasz dobogóját megcélzó Corona Brassónak sem volt könnyű dolga a Vákár Lajos Műjégpályán, de a mérkőzés második felében sikerült felőrölnie ellenfelét, így végül háromgólos győzelmet aratva vihette haza az értékes három pontot, mellyel előre is lépett a harmadik helyre. Szintén kedden történt, hogy a Nové Zámky bejelentette, Slavomir Chlebec egészségügyi okokból nem vállalja a csapat irányítását a továbbiakban, így a HSC és a DAB korábbi légiósa, Lubomir Hurtaj edzőjátékosként vezeti majd a címvédőt.

A hét záró mérkőzésének választani sem lehetett volna jobbat és izgalmasabbat az utolsó rájátszást érő helyért küzdő két budapesti együttes összecsapását, a szezon utolsó klasszikus FTC-UTE találkozót. A korábbról elhalasztott meccset végül hazai pályán, Pesterzsébeten játszatta le a zöld-fehér gárda és bár egy gyors góllal indított az UTE a második percben, Kiss Ákos még az első harmadban egyenlíteni tudott. A meccs második felében Galló duplázott, majd Dubek emberhátrányban is betalált. Az utolsó percben Mihalik még kihasznált egy kettős vendég előnyt, de így is kétgólos Fradi előnynél szólalt meg a záró dudaszó, így mindössze két pontra áll az FTC az UTE-től és a MOL Liga rájátszásától.

A 18. játékhét eredményei:

Péntek

18:00   HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék   3:4 bü. (3:1, 0:1, 0:1, 0:0, 0:1)

18:00   Dab.Docler - Ferencvárosi TC   5:4 (0:3, 4:1, 1:0)