MOL Liga: 15. hét előzetes

2014.12.26. 13:22 |

A rövid Karácsony előtti játékhét után ismét gőzerővel robog tovább a MOL Liga alapszakasza, december 26-30. között kilenc mérkőzésre kerül sor.

A hét első összecsapásán a Corona Brassó hat nap leforgása alatt már a harmadik alkalommal találkozik a HSC Csíkszereda együttesével. Vasárnap a Románia Kupa, kedden MOL Liga alapszakaszának keretén belül győzött a brassói csapat, így a HSC-nek ma idegenben kellene szépíteni. Az erdélyi helyszíneken ezt követően az FTC lesz érdekelt a hétvége során. A budapesti együttes legutóbb hazai pályán találkozott és maradt alul mindkét együttessel szemben, így minden bizonnyal vissza szeretne vágni.

A Nové Zámky mögött egyenlő ponttal álló Miskolc és DAB.Docler egymással mérkőzik meg pénteken, a szezon során harmadik alkalommal. Mindkét korábbi találkozón a Jegesmedvék voltak eredményesek, a hazai pálya pedig ezúttal is előnyt jelenthet számukra. A sárga-fekete gárda számára a folytatás sem ígérkezik könnyebbnek, hiszen vasárnap már a címvédőt fogadja, izgalmas mérkőzésekre készülhet tehát a miskolci közönség.

Dunaújváros vasárnap a DHK ellen folytatja a mérkőzések sorát, a ligaújonc pedig egyre csak erősödik, így parázs mérkőzés alakulhat ki Dunaújvárosban is. Kedden a Megyeri útra látogatnak az Acélbikák, ahol az UTE színeiben bemutatkozhat a magyar állampolgárságát megszerző Karol Csányi. Csányi MOL Liga debütálása komoly segítséget jelenthet a lila-fehérek számára a DHK-val szembeni 12 pontos hátrány csökkentésében. Debrecen az Érsekújvár otthonában zárja a játékhetet, ahol jó eséllyel borsot törhet a házigazda orra alá, ami még a tabellaelsőségbe is kerülhet a zöld-fehéreknek.